پس انداز و مستمری سلامت برای سال های طلایی – آیا یک بحران در راه است؟ – ۲۰ خبرگزاری برتر


چیزی که بسیاری از مردم دوست ندارند در جوانی به آن فکر کنند و معمولا وقتی بزرگتر می شوند پشیمان می شوند، پس انداز برای بازنشستگی و مستمری ماست. آمریکایی ها چگونه برای بازنشستگی پس انداز می کنند؟

حقیقت تاسف بار این است که اکثر آمریکایی ها آمادگی خوبی برای بازنشستگی خود ندارند. در اینجا برخی از نمودارها (در اینجا بیشتر بیاموزید) وجود دارد که میزان هشدار دهنده آمریکایی هایی را که در مدیریت پس انداز بازنشستگی خود شکست می خورند یا نادیده می گیرند را نشان می دهد.

بازنشستگی ایالات متحده 2022-1

تکان دهنده ۴۲ درصد بازنشستگان در مورد سال های طلایی بسیار زیاد است.

بازنشستگی ایالات متحده 2-2022

پس‌انداز برای آمریکایی‌ها به طور کلی چطور؟ پس انداز شخصی به عنوان درصدی از درآمد قابل تصرف شخصی (DPI) محاسبه می شود که اغلب به عنوان “نرخ پس انداز شخصی” به عنوان نسبت پس انداز شخصی به DPI شناخته می شود.

در طول کووید، پس‌اندازهای شخصی افزایش یافت زیرا تعداد کمی توانستند برای خرج کردن درآمد قابل تصرف خود بیرون بروند. اکنون که کووید تا حد زیادی به پایان رسیده است، نرخ پس انداز به شدت از روند کاهش یافته است. با تورم بالای ۴۰، بسیاری ممکن است انگیزه ای برای پس انداز ارزی که حدود ۱۰ درصد در سال کاهش می یابد، نداشته باشند. به نرخ پس انداز شخصی فعلی در نمودار زیر نگاه کنید و در اینجا اطلاعات بیشتری کسب کنید.

نرخ پس انداز ایالات متحده 2022

در مورد برنامه های بازنشستگی دولتی و خصوصی که خیلی ها به آن تکیه می کنند چطور؟ حجم دیوانه وار بدهی های جدید و مخارج لجام گسیخته دولت ما را به جایی رسانده است که اکنون به جای میلیاردها، از تریلیون ها دلار صحبت می کنیم. این ایده که ما به سادگی می توانیم هر شرکت بازنشستگی را نجات دهیم و در کامل کردن آن شکست بخوریم، مشکل ساز است.

نمودار زیر رشد تعهدات بازنشستگی عمومی (مزایای وعده داده شده) را در مقابل رشد نشان می دهد. رشد دارایی های بازنشستگی از سال ۲۰۰۱ – اینجا بیشتر بیاموزید. تفاوت بین این دو، که به رنگ خاکستری سایه می زند، افزایش بدهی های غیر تعهدی یا مستمری است.

عمومی - بازنشستگی - بدهی - بدون بودجه - رشد - 2001

در مورد برنامه های بازنشستگی دولتی و خصوصی که خیلی ها به آن تکیه می کنند چطور؟ حجم دیوانه وار بدهی های جدید و مخارج هنگفت دولت ما را به جایی رسانده است که اکنون به جای میلیاردها، از تریلیون ها دلار صحبت می کنیم. این ایده که ما به سادگی می توانیم هر شرکت بازنشستگی را نجات دهیم و در کامل کردن آن شکست بخوریم، مشکل ساز است.

نمودار زیر رشد تعهدات بازنشستگی عمومی (مزایای وعده داده شده) را در مقابل رشد نشان می دهد. رشد دارایی های بازنشستگی از سال ۲۰۰۱ – اینجا بیشتر بیاموزید. تفاوت بین این دو، که به رنگ خاکستری سایه می زند، افزایش بدهی های غیر تعهدی یا مستمری است.

بازنشستگی بدون بودجه sp500

اگر به خاطر داشته باشید، هواپیمایی یونایتد بزرگترین بازنشستگی خصوصی در تاریخ ایالات متحده بود. در سال ۲۰۰۲، هواپیمایی یونایتد درخواست ورشکستگی فصل ۱۱ را داد. در سال ۲۰۰۵، یک قاضی ورشکستگی فدرال حکم داد که یونایتد ایرلاینز می تواند تعهدات بازنشستگی خود را انجام ندهد و مدیریت بازنشستگی را به شرکت تضمین مزایای بازنشستگی (PBGC) واگذار کند. بر اساس مقاله ای در نیویورک تایمز، کل کسری بودجه ۹.۸ میلیارد دلار برآورد شده است. حتی پس از سرمایه گذاری ۷.۳ میلیارد دلاری PBGC، منجر به کاهش قابل توجه مزایای وعده داده شده به بسیاری از کارگران بازنشسته شد. اگر یک رکود بزرگ درازمدت وجود داشته باشد، آیا این همان چیزی است که بسیاری از آمریکایی ها منتظر آن هستند؟

و این فقط ایالات متحده نیست. ایالات متحده، چین و سایر اقتصادهای پیشرو با شکاف مالی ۱۵.۸ تریلیون دلاری در سال ۲۰۵۰ مواجه هستند تا از حمایت مالی مادام العمر برای جمعیت پیر خود برخوردار شوند. این امر بر اساس گزارشی به رهبری رئیس سابق سازمان خدمات مالی بریتانیا، آدیر ترنر، به گروه معتبر ۳۰ متشکل از سیاستگذاران فعلی و سابق آمده است.

ترنر گفت: «مگر سیاست‌های عمومی و رفتار فردی تغییر نکند، سیستم‌های بازنشستگی در بسیاری از کشورها با یک بحران حاد مواجه هستند که یا فشارهای ناپایدار بر مخارج عمومی یا درآمد ناکافی برای بازنشستگان را تهدید می‌کند». کسری پیش‌بینی‌شده ۱۵.۸ تریلیون دلاری با توجه به تورم تعدیل می‌شود، بنابراین مبلغ اسمی واقعی دلار در سال ۲۰۵۰ از نظر مادی بزرگ‌تر و معادل ۲۳ درصد تولید ناخالص داخلی جهانی در آن سال خواهد بود. این را در نمودار زیر ببینید.

بحران جهانی صندوق بازنشستگی

بنابراین پرسیدیم آیا بحران پس‌انداز بازنشستگی در راه است؟ پاسخ بله است. در سطح اجتماعی، تلاش برای حل آن به یک مشکل بزرگ برای آمریکا و بسیاری دیگر از دولت های غربی تبدیل می شود. به احتمال زیاد، بسیاری از سیاستمداران مبتکر وجود خواهند داشت که با این بحران استفاده از استراتژی های سوسیالیستی بازی خواهند کرد تا کسانی را که پس انداز کرده اند، به کسانی که این کار را نکرده اند، بپردازند. شکی نیست که فوتبال سیاسی باید ضعیف مدیریت شود. این برای برنامه‌های بازنشستگی دولتی و خصوصی است که در شرایط آشفته بازار که از طریق “بازنشانی بزرگ” در راه است، تحت استرس خواهند بود.

با این حال، هر کسی که این بحران را پیش‌بینی می‌کند، بدون در نظر گرفتن درآمد شخصی یا ثروت، می‌تواند امور مالی خود را به سمت یک نتیجه بهتر مدیریت کند. برای اطمینان از این اتفاق باید به دنبال مشاوره مالی خوب بود.

نمودار بیشتر برای پست های امروز را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.