چرا سلامت آیورودا اینقدر پیچیده است؟ کمکم کن بهتر بفهمم


چرا سلامت آیورودا اینقدر پیچیده است؟ کمکم کن بهتر بفهمم چگونه از آن برای سبک زندگی خود استفاده کنم؟

نوشیدنی شیر طلایی

نوشیدنی شیر طلایی برای سلامتی شما

زندگی در ایالات متحده، مگر اینکه از هند مهاجرت کنید، دنیایی بسیار متفاوت از آنچه ما در آن بزرگ شده ایم است. همانطور که گفته شد، اگر شما آسیایی یا اسپانیایی نیستید، غذا و سبک زندگی آنها نیز ممکن است ناآشنا باشد. دلیلش این است که بسیاری از ما با آن غذاها و شیوه های زندگی بزرگ نشده ایم.

من در خانه ای بزرگ شدم که پدرم آلمانی اهل آلمان بود. در خانه فقط نان سیاه داشتیم. مادرم گهگاه نان ذرت و کراکر درست می کرد. من از طرف مادرم در آشپزی جنوبی و همچنین غذاهای قومی آلمانی مانند خوردن قلب گاو، زبان گاو، ترشی پای خوک و پنیر لیمو بزرگ شدم. من هنوز از قلب گاو لذت می برم اما هرگز مانند پدرم پای خوک ترشی را در آغوش نگرفته ام. من با پدرم پنیر کله خوردم اما حاضر نشدم به محتوای آن فکر کنم. من او را دوست داشتم و فقط می خواستم او را خوشحال کنم. نمی توانم بگویم بعد از خروج از خانه آن را خوردم. مامانم هم ازش گذشته به خاطر حیوانات بزرگ مزرعه و آنتی بیوتیک های موجود در گوشت، امروز آن را نمی خورم. من آنها را در دهه ۱۹۵۰ خوردم، زمانی که آفت کش های کمی وجود داشت و حیوانات در مزارع کوچک خانگی ظاهر شدند. وقتی مادرم استیک زبان گاو را در ساندویچ به من می داد، بچه ها به من مسخره می کردند. من فقط آنها را نادیده گرفتم. خواهرم از چراگاهش به من زبان و جگر داد، گاوی پرورش داد که پارسال ذبح کردند. معمولاً آنها فقط گاوهای خود را می فروشند و گوشت خریداری شده از فروشگاه می خرند. من آن را دوست داشتم و خوشحالم که آن را به من دادم. شوهرم با اکراه زبانش را خورد و در لیست علاقه مندی هایش نیست. من چند سالی است که آن را مصرف نکرده‌ام و لذت بخش بود. من بیش از حد حاضرم غذای جدیدی از او امتحان کنم. سال ها پیش، در یک شام به عنوان مراقب، حلزون ها را به عنوان بخشی از منو سرو کردند. من به آنها دستور دادم، زیرا آنها آزاد بودند تا محاکمه شوند. آنها بد نبودند اما ما را نمی خریدند. این فقط برای آماده شدن برای غلبه بر ذهن و ورودی منفی آن است.

مردم تمایل دارند از غذاها و ایده هایی که با آنها بزرگ نشده اند دوری کنند. این شمایید؟

مردم تمایل دارند به غذاهایی که در سنین بزرگسالی نیستند بخندند یا از امتحان کردن آنها خودداری کنند. بسیاری از ما تمایل به رد غذاها و سبک های مختلف زندگی داریم. فطرت انسان است. ما باید نسبت به امتحان کردن غذاهای مختلف، نظرات مختلف، روش‌های مختلف بازتر باشیم، زیرا انجام این کار برای شما اشکالی ندارد. اینطور نیست که یک بار یا دو بار آن را امتحان کرده باشیم که مجبور شویم دوباره آن غذا را بخوریم، اما گاهی اوقات ممکن است متوجه شویم که آن چیزی است که واقعاً دوست داریم.

چرا سلامت آیورودا اینقدر پیچیده است؟ کمکم کن بهتر بفهمم

آیورودای جامع شامل تمرینات ذهن و بدن، رژیم غذایی و ورزش. این یک روش زندگی است، یک روش زندگی، یک روش فکر و تنفس است. این بخشی از هر لایه از زندگی آنها است، قلب و ذهن باستانی و امروزی استفاده می شود.

مردم آن بخش از جهان چند هزار سال بعد می دانند که تا زمانی که در هر کاری سالم نباشید، هرگز سلامت واقعی نخواهید داشت. مثل کسی است که می تواند ورزش کند اما مواد مخدر مصرف می کند. سلامتی ما مانند یک ترازو است که از یک طرف کارهای خوبی که انجام می دهیم مانند غذاهای سالم و از طرف دیگر موارد منفی است. اگر زندگی شما مثبت تر از عناصر منفی سبک زندگی باشد، سلامت شما بهبود خواهد یافت. هرچه عادات سالم بیشتری داشته باشید، سلامت شما بهتر است. بسیاری از آمریکایی ها یک دوره معمول واقعی ندارند. به همین دلیل است که اجرای عناصر آیورودای سالم دشوار است، شما باید آنها را هر روز انجام دهید. زنان در هند نسبت به اکثر زنان آمریکایی زمان بیشتری را صرف مراقبت از خود می کنند. بخشی از رژیم روزانه آنهاست. آنها زمان بیشتری را صرف بهبود تفکر، تنفس، خوردن و صحبت کردن در هر دوره بعدی از زندگی خود می کنند. ما به عنوان آمریکایی، اکثر اوقات این کار را نمی کنیم. این امر در آمارهای مربوط به چاقی، دیابت، بیماری قلبی و سایر بیماری های جدی تهدید کننده زندگی که در ایالات متحده و حتی در بسیاری از کودکان رایج است، مشهود است. بدیهی است که اگر می خواهیم با ذهنی فعال و سالم بیشتر زندگی کنیم، باید زندگی خود را تغییر دهیم.

برای به دست آوردن مزایای آن، نیازی به پذیرش تمام آیورودا و اصول آن نیست. نیازی نیست که به هند بروید و سال ها طول بکشد تا همه راه های آنها را بیاموزید. من نمی گویم نباید این کار را انجام دهید، اما این کاری نیست که باید انجام دهید تا کارها درست شود.

برای بهره مندی از اصول سلامت آیورودا، لازم نیست وارد جنبه های یوگا و معنوی شوید. من پیاده‌روی می‌کنم اما در ۶۹ سالگی یوگا انجام نمی‌دهم. مجبور شدم با امدادگر تماس بگیرم تا از آن موقعیت‌ها خارج شوم، من به اندازه کافی انعطاف‌پذیر نیستم اما انجام آن آسان‌تر است. یوگا مانند مدیتیشن برای ذهن و بدن بسیار مفید است. مدیتیشن نباید با دین خاصی مرتبط باشد. علم ثابت کرده است که فواید مدیتیشن برای سلامتی شما شگفت انگیز است. ما می توانیم هر یک از مواد غذایی و گیاهان ضروری آیورودا را برای افزودن به زندگی خود انتخاب کنیم. به طوری که ما بتوانیم برخی از اصول آیورودا را که برای سلامتی شما مفید هستند و می توانند در سبک زندگی خانواده شما گنجانده شوند، اتخاذ کنیم، اما نه همه آنها. مثل این است که ما عاشق غذاهای مکزیکی هستیم اما این همه چیزی نیست که می خوریم. ما می‌توانیم غذاها، شیوه‌ها و شیوه‌های زندگی خاصی را از فرهنگ‌های مختلف اتخاذ کنیم که زندگی ما را بهبود می‌بخشد. نکته کلیدی این است که ذهنی باز داشته باشید.

به برخی از اصول زندگی و سلامت آنها نگاه کنید و ببینید چه چیزی ممکن است امتحان شود.

وقتی می خواهید زندگی و سلامتی خود را تغییر دهید، هر بار یک قدم بردارید… تغییرات کوچک منجر به مزایای بزرگ می شود!

پیشنهاد می کنم برای تماشای ویدیوهای آیورودا به صفحه آموزش من بروید و با دید باز به آنها نگاه کنید. اگر می دانید سلامتی شما یک مشکل است، آیا گنجاندن برخی از اصول سبک زندگی آنها در زندگی شما می تواند کمک کند؟ آنها چندین رژیم روزانه دارند که واقعاً سلامت کلی بسیاری از ما را بهبود می بخشد. حتی اگر فقط با یک زوج شروع کرده باشید، این یک قدم رو به جلو خواهد بود. اگر اکنون پیاده روی نمی کنید، یک یا دو بلوک را شروع کنید. یک ویدیوی مدیتیشن را دانلود کنید و ببینید که آیا می توانید قدمی به سوی آن بردارید یا خیر. اگر مقدار زیادی کلوچه می خورید، در هفته اول دو یا سه عدد کمتر بخورید. اگر رژیم خودمراقبتی ندارید، فقط سعی کنید مدتی را در وان حمام به استراحت بگذرانید. کار خود را متوقف کنید و با خانواده خود فیلم تماشا کنید. با بچه ها، شوهر یا سگ خود قدم بزنید. قدم‌های کودک به گام‌های بزرگ‌تری منجر می‌شوند.

به عنوان زنی که اینقدر جدی بزرگ شده و برای انجام هر کاری غیر از کار احساس گناه می کند، انجام این مراحل سخت است. باید یاد می گرفتم که آرام باشم و به تمام کارهای ناتمام فکر نکنم. من اخلاق کار آلمانی قوی دارم، اما وقتی خدا حس شوخ طبعی و توانایی لذت بردن آسان بدون احساس گناه را به من داد، زیر دوش بودم. من باید آن را یاد می گرفتم. من امروز در سن ۶۹ سالگی هنوز در آن کار می کنم. خدا را شکر با مردی ازدواج کردم که در طول سال ها با عظمت بازیگوش خود به من آموخت که زندگی و سلامت روان شما با شوخ طبعی و سرگرمی بسیار بهتر است. الان هم که فکر خوبی به ذهنم رسید، او به من نگاه می کرد و لبخند می زد. شوخ طبعی و سرگرمی او یک سرمایه سالم در زندگی من بوده است.

کیت فریر، استاد گیاه‌شناسی، محقق و نویسنده.

کیت فریر، هربلادیسین

چگونه به گیاهان دارویی آیورودا و آداپتوژن رسیدم که یک گیاه‌پزشک آموزش دیده در غرب بودم؟

تجربه من در استفاده از گیاهان آیورودا جدید است، با توجه به اینکه من ۳۵ سال است که یک گیاهپزشک هستم. بیشتر مطالعاتم در زمینه طب گیاهی غربی بود. من در پنج سال گذشته دریافتم که گیاهان غربی مانند آنها برای من کار نمی کنند. بنابراین من شروع به جستجوی سایر داروهای گیاهی کردم و داروهای آیورودا و گیاهان دارویی را پیدا کردم. برای من نیز بسیار عجیب به نظر می رسید، اما می دانستم که کاری که در Western Weed انجام می دهم، کار را کامل انجام نمی دهد. هر چه بیشتر تحقیق می کردم، بیشتر هیجان زده می شدم تا یک برنامه جدید را امتحان کنم. من به او اضافه می کنم که دو تا از گیاهانی که روزانه برای بیماری مزمن لایم مصرف می کنم آیورودا نیستند که عبارتند از گربه ژاپنی و پنجه گربه. علاوه بر اینها، من Neem و Andrographis را می گیرم.

یکی از علائم بیماری لایم درد عمیق چشم و سردرد است که شما را بیدار نگه می دارد. گویی التهاب در حدقه چشم وجود دارد. آن نفرت انگیز است. این به این دلیل است که اسپیروکت‌های نیش کنه‌ها که وارد سیستم بدن شما می‌شوند بر روی کلاژنی که در چشم و صورت شما فراوان است رشد می‌کنند. موهای خود را نیز از دست بدهید. فقط چند گیاه وجود دارد که این افراد بد را در بدن شما می کشد. آنها در بافت ها پنهان می شوند و می توانند عملکرد خود را برای اجتناب از آنتی بیوتیک تغییر دهند. در کالبد شکافی، آنها در مغز افراد مبتلا به بیماری آلزایمر و سایر مشکلات مغزی یافت شد. آنها تحقیقات جذاب و ترسناکی در توانایی خود در کنترل ذهن و بدن شما دارند. بعدا در این مورد آموزش خواهم داد.

دکتر هیچ اطلاعی از درد چشم نداشت جز اینکه اکثر بیماران مبتلا به بیماری لایم از آن شکایت داشتند و علائم تا چندین ماه پس از درمان معمول آنتی بیوتیکی ادامه داشت. از آنجایی که چشم درد وحشتناک بود و من در خانه درختان چریش داشتم، چرا چای چریش را امتحان نکنم؟ من چندین درخت چریش و مورینگا را به عنوان درختان کوچک خانه پرورش می دهم و چند سالی است که آنها را دارم. چای چریش را مردم تلخ می دانند، بنابراین نوشیدن آن آسان نیست. چای تلخ را خوردم و بعد از حدود یک هفته متوجه شدم که چشم درد کم شده است. بعد از چند روز از بین رفت. من پودر چریش یا برگ چریش را هر روز بدون نتیجه خوب مصرف می کنم. این موضوع جدی دیگری را به خود اختصاص داده است که من به مدت ۲۰ سال با آن سروکار داشته ام و آن التهاب خود استخوان فک و بافت فک است که آنتی بیوتیک ها کمکی نمی کنند و می توانند واقعاً خطرناک باشند. این به دلیل پر کردن جیوه بود که باعث عفونت در دهان من شد و تقریباً سیستم ایمنی من را در اواخر دهه ۹۰ از بین برد. به نظر می رسد که Neem نیز پاسخ من به این مشکل است. در مقالات بعدی در این مورد وبلاگ خواهم نوشت.

درمان پزشکان برش استخوان فک و اطراف آن و جایگزینی آن با فلز بود. گفتم نه تا خودم جوابم را پیدا کنم. گیاهان غربی نتوانستند عفونت را به طور کامل ریشه کن کنند. آنتی بیوتیک ها فقط تا حدی کار می کنند، اما نمی توانند آن را به طور کامل از بین ببرند. چند سالی بود که متوجه شدم Neem کار می کند و اکنون بیش از دو سال است که کار می کند. من برای چشم درد از لایم چریش مصرف می کردم و متوجه شدم که مشکل فکم را حل می کند. من در این سال ها رنج های زیادی کشیده ام و به دنبال پاسخی برای مشکل فکم هستم. من آن را تا حدی نگه داشتم که در بیمارستان فرود نیامد اما اغلب نمی توانستم برای هفته ها غذای جامد بخورم. من این کار را اینجا انجام داده‌ام و باید آنتی‌بیوتیک مصرف کنم، اما هیچ‌کدام واقعاً مؤثر نبودند. برای من نیم نجات دهنده زندگی است. عفونت فک می تواند وارد مغز شما شود و باعث مرگ شود. من پودر چریش را علاوه بر درختان خانه به مدت ۶ ماه نگه می دارم.

مهم است که آزمایش دوشا را انجام دهید تا در مورد گیاهانی که ممکن است مفید باشند بیشتر بدانید. سرگرم کننده است و زمان زیادی نمی گیرد. از پاسخ دادن به سوالات چیزهای زیادی یاد گرفتم. اینگونه بود که من وارد آداپتوژن ها و گیاهان آیورودا شدم که مقوی کل بدن و سیستم های مختلف هستند. آنها وارد و اصلاح عدم تعادل می شوند، از اندام های مختلف و سیستم های بدن حمایت می کنند تا کارآمدتر عمل کنند. مصرف بیشتر آنها برای مدت طولانی بی خطر است، بنابراین مانند یک گیاه دارویی نیست که فقط باید در هنگام بیماری خورده شود. این گیاهان برای استفاده طولانی مدت روزانه هستند. آنها بخش مهمی از تغذیه سالم شما را تشکیل می دهند. مثل شیر طلایی من است که در آن زردچوبه، زنجبیل، آشواگاندا، پودر قارچ، یال سیاه و هر چیز دیگری که انتخاب می کنم اضافه می کنم. هر روز صبح با توپ های مورینگا اسپیرولینا با یک مشت آجیل و دانه های اضافه شده شروع می کنیم. من گاهی اوقات در ماست و سوپ سبزی می‌ریزم. تخم مرغ و گیاهان آیورودا به خوبی کار می کنند. هنگام استفاده از تخم مرغ، من تخم مرغ های فروشگاهی نمی خرم، بلکه از برخی از دوستانمان تخم مرغ می خرم. در بیشتر سال‌های گذشته، من جوجه‌های خودم را پرورش داده‌ام و فقط از تخم‌های آنها استفاده کرده‌ام. من همچنین اردک و تخم مرغ اردک بیشتری نسبت به آنچه استفاده می کنم پرورش داده ام. این وبلاگ شما را به یک متخصص تبدیل نمی کند، اما درک و استفاده از کل این موضوع را در زندگی شما آسان تر می کند.

امیدوارم در این مقاله و موارد دیگر، ذهن خود را به روی ایده غذاها و گیاهان آیورودا باز کرده باشید و شاید حتی برخی از رژیم های مراقبت بهداشتی جدید را برای زندگی خود امتحان کنید. بیشتر در این مورد بعدا.

گیاهی برای شما، کیت فریر، صاحب Herbladyisin

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/