چرا طبقه متوسط ​​در حال کاهش است؟ – ۲۰ خبرگزاری برتر


در طول چند دهه گذشته، همه ما به خوبی می دانیم که طبقه متوسط ​​با نرخ های فزاینده ای در حال کاهش است. ما می توانیم تأثیر نابرابری ثروت در چند دهه گذشته را در ویدیوی هیجان انگیز زیر و در نمودار استخراج شده زیر مشاهده کنیم.

1% در مقابل میانگین 2022

همانطور که این ویدئو نشان می دهد، فدرال رزرو (بن برناک در سال ۲۰۱۰) قیمت سهام (قیمت دارایی ها) را افزایش داده است، که باعث افزایش ثروت مصرف کننده و کمک به افزایش اعتماد می شود، که می تواند هزینه ها را نیز افزایش دهد. تحریک افزایش هزینه ها باعث افزایش درآمد و سود می شود که ممکن است منجر به افزایش مخارج نیز شود. مخارج بیشتر درآمد و سود را افزایش می دهد و از توسعه اقتصادی در یک دور باطل حمایت می کند.

این مدل از فدرال رزرو مدلی برای بانک های مرکزی تقریباً در سراسر جهان است، نه فقط در ایالات متحده. این تا حد زیادی از تفکر اقتصاد کینزی پیروی می کند. نتایج آن طور که توضیح داده شد نتیجه نداد، زیرا فدرال رزرو قرار است سیاست های اقتصادی شکست خورده خود را دو برابر کند.

رشد دستمزد معمولاً به دنبال رشد تولید ناخالص داخلی است، همانطور که در نمودار زیر نشان داده شده است. ممکن است در ویدیو به صراحت به آن اشاره نشده باشد، اما شایان ذکر است که تولید ناخالص داخلی در مسیر صفر است.

رشد دستمزد در مقابل تولید ناخالص داخلی

در همین حال، ۱٪، صاحبان دارایی، بیش از هر زمان دیگری درآمد داشته اند. این به دلیل سیاست فدرال رزرو برای حمایت از قیمت دارایی ها بود، به این امید که اثر ثروت به اقتصاد خیابان اصلی – طبقه متوسط ​​- سرازیر شود. فدرال رزرو از این دارندگان دارایی تا ۱ درصد با نرخ های وام دهی پایین تر از بازار و تسهیل کمی (افزایش شدید ترازنامه فدرال رزرو) حمایت کرد. این را در نمودارهای زیر ببینید.

نقدینگی اعتباری آمریکا

حال، ویدیوی زیر را که دلیل کوچک شدن لایه میانی را بیان می کند، ببینید و این توضیحات را با جزئیات بیشتر در زیر مشاهده کنید.

به بیان ساده، گسترش اعتبار در چند دهه گذشته، فعالیت تجاری را با افزایش نرخ تولید ناخالص داخلی برای حمایت از طبقه متوسط ​​افزایش نداده است. نرخ‌های پایین اعتبار در بازار، شرکت‌ها را مجبور به پذیرش ریسک‌های نوآورانه و تولیدی مناسب نکرده است و این رشد تولید ناخالص داخلی را نسبت به گسترش اعتبار افزایش می‌دهد. درعوض، بیشتر شرکت‌ها صرفاً ابزارهای مالی هستند که ریسک کمی را متحمل می‌شوند، زیرا می‌دانند که فدرال رزرو آنها را نجات می‌دهد (اغلب به عنوان گزینه فروش فدرال رزرو نامیده می‌شود) اگر اوضاع به درستی پیش برود.

تاثیر اهرم ممکن است در ویدیوی بالا به خوبی توضیح داده نشود. نفوذ فقط مشکل را تشدید می کند. حباب‌های بزرگ‌تری ایجاد می‌کند (برای ترکیدن فدرال رزرو)، اعتبار کمتری تولید می‌کند، اما ۱ درصد ثروتمندتر می‌شود.

پس از اینجا کجا برویم؟

این مشکل است، همانطور که چندین بار در موضوع نمودار روزانه به آن اشاره کرده ایم. راه حل های خوبی وجود ندارد. فدرال رزرو خود را به یک صندوق تبدیل کرده است. مردم از سوءمدیریت اقتصاد دولت ها (توسط فدرال رزرو و سایر بانک های مرکزی) عاقل تر می شوند. به زودی می آیند؟ یا آیا نخبگانی که دچار تضاد اجتماعی هستند موفق خواهند شد توده ها را علیه یکدیگر قرار دهند؟ کووید دفعه قبل خوب کار کرد.

فدرال رزرو باید دستکاری در بازار را متوقف کند، و اقتصادهای جهان دچار یک “رکود بزرگ” دیگر خواهند شد، یا همانطور که بارها قبلاً انجام داده اند… پایین قوطی. اما این جاده ممکن است اکنون به بن بست برسد، زیرا بسیاری از تورم شدید در راه است.

چه کسی شرط می‌بندد که طبقه متوسط ​​در سمت راست هر حرکت سیاستی جدید فدرال رزرو باشد؟

نمودار بیشتر برای پست های امروز را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع انجمن برای مقاله اصلی RWR.