چرا کربوهیدرات ها به خوبی با چربی های حیوانی مخلوط نمی شوند یا چه؟ : تغذیه


به نظر می رسد در تحقیقات من در زمینه تغذیه ، دو مکتب فکری معروف وجود دارد که هر دو طرفدار خوردن غذاهای کم فرآوری شده یا کامل هستند.

  1. این مکتب بر پایه گیاهان بنا شده است که بسیاری از بیماریها در اثر خوردن زیاد محصولات حیوانی ایجاد می شوند. و وقتی مردم محصولات حیوانی را به طور کامل قطع می کنند ، احتمال معکوس می شود. (رادیکال ترین مثال کار کمپنر است که در آن مردم به سادگی با خوردن برنج سفید همراه با میوه و شکر باعث برگشت دیابت ، بیماری کلیوی ، فشار خون بالا و نارسایی قلبی شدند)

  2. مکتب های کتوز یا سبک پالئو در مورد مزایای فراوان چربی با کیفیت خوب از محصولات حیوانی هنگام افزایش تغذیه ، و شک در مورد مصرف غلات یا در برخی موارد همه کربوهیدرات ها اظهار نظر می کنند. و من در مورد افراد زیادی شنیده ام که از رژیم کتو هنگام مصرف کربوهیدراتها تا حد امکان ، بیشترین میزان کالری چربی کره ، تخم مرغ و گوشت را مصرف کرده اند (به نظر می رسد برخی تحقیقات در مورد معکوس کردن نارسایی قلبی و دیابت).

چیزی که برای من جالب است این است که به نظر می رسد کربوهیدرات ها را به طور کامل از بین ببریم یا چربی حیوانات را کاملاً برداریم ، چرا دو چیز در بدن ما مخلوط نمی شود؟ یا فقط پردازش بیش از حد آنها باعث ناسالم شدن آنها می شود (مانند غلات / شیر ، همبرگر و پیتزا)؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *