چند سال حساب نیاز دارم؟ – بیگ ۲۴ خبر


ممکن است شنیده باشید که اکثر وام دهندگان می خواهند حداقل دو تا سه سال از حساب های حرفه ای خوداشتغالی که در تلاش برای دریافت وام مسکن هستند، ببینند. اما اگر این مدت طولانی معامله نکرده باشید چه؟ یا فقط می توانید درآمد ۱۲ ماه قبل را نشان دهید؟

خوشبختانه، با کمک یک کارگزار وام مسکن متخصص، حتی اگر سال‌ها حسابی برای نشان دادن ندارید، همچنان می‌توانید وام مسکن خوداشتغالی دریافت کنید.

نوع وام مسکنی که احتمالاً به شما پیشنهاد می شود به عوامل متعددی بستگی دارد، مانند مقدار پولی که می خواهید وام بگیرید، ارزش ملکی که می خرید، شرایط شخصی شما و سابقه اعتباری شما.

با توجه به آنچه گفته شد، در اینجا برخی از دستورالعمل های کلی در مورد تعداد سال حساب هایی که متقاضیان خوداشتغال برای دریافت وام مسکن نیاز دارند، آورده شده است.

آیا می توانید با حساب های ۱ ساله وام مسکن دریافت کنید؟

آره. شما ممکن است این را بخوانید زیرا به دلیل نداشتن سابقه معاملاتی از دریافت وام مسکن محروم شده اید یا به این دلیل که به درخواست خود فکر می کنید اما مطمئن نیستید که وام دهنده وام مسکن به چه چیزی نیاز دارد. درست است که واجد شرایط بودن برای وام مسکن با حساب های کمتر از دو سال دشوار است، اما هنوز هم با وام دهنده مناسب امکان پذیر است.

برای شروع، اکثر وام دهندگان جریان اصلی می خواهند حداقل دو یا سه سال از حساب های خود را قبل از اینکه حتی درخواست وام مسکن شما را بررسی کنند، ببینند. این به این دلیل است که آنها باید بتوانند درآمد شما را تأیید کنند و در یک دوره زمانی طولانی از وضعیت مالی شما ایده بگیرند.

اگر فقط یک سال است که خوداشتغال شده اید، احتمالاً یک وام دهنده اصلی درخواست وام مسکن شما را به طور کامل رد خواهد کرد. با این حال، برخی وام دهندگان متخصص وجود دارند که مایلند پرونده شما را بررسی کنند – اینجاست که کارگزاران متخصص وام مسکن می توانند به شما کمک کنند. با یک کارگزار متخصص وام مسکن، آنها می توانند شما را در مقابل وام دهنده ای قرار دهند که نسبت به شرایط شما دلسوزتر است و احتمال تایید شما برای وام مسکن را افزایش می دهد.

اگر حتی اولین سال تجارت خود را به پایان نرسانده اید چه می شود؟

اگر برای سال اول اظهارنامه مالیاتی خود را تکمیل نکرده اید، اکثر وام دهندگان شما را برای وام مسکن تایید نمی کنند. همانطور که گفته شد، هنوز چند وام دهنده وجود دارند که ممکن است قبل از اتمام سال اول کسب و کار، شما را برای وام مسکن در نظر بگیرند.

از لحاظ تاریخی، وام مسکن بدون دفترچه یک ساله وجود نداشته است، زیرا وام دهنده باید نشان دهد که به طور مسئولانه وام داده است و تایید آنها بر اساس شواهد واقعی است که بدون شک می توانید استطاعت بازپرداخت آنچه را که قرض می کنید، داشته باشید.

اگر مدرک قانونی مالیاتی را که پرداخت کرده اید نداشته باشید، قابل قبول نیست، حتی اگر شش ماه اول فوق العاده را سپری کرده باشید و بسیار بیشتر از آنچه نیاز دارید درآمد داشته باشید. با این حال، اگر به پایان اولین سال تجاری خود نزدیک می‌شوید، مثلاً در ۹ تا ۱۰ ماه، ممکن است هنوز ارزش ارائه یک درخواست اولیه برای تأیید اصل وام مسکن را داشته باشد.

  • وام دهندگانی هستند که در این مرحله بر اساس اطلاعاتی که شما ارائه کرده اید، وام مسکن را تایید می کنند.
  • سایر وام دهندگانی که به یک سال کامل تجارت نیاز دارند، ممکن است مایل به امضای اولین قرارداد اولیه باشند، مشروط بر اینکه قبل از ارسال کامل درخواست، صبر کنید تا سال شما تمام شود.

چرا اگر برای مدت کوتاهی خوداشتغال شده باشید، گرفتن وام مسکن دشوارتر است؟

وام‌گیرندگان خوداشتغال معمولاً زمان سخت‌تری برای تأیید وام مسکن دارند، زیرا ممکن است وام‌دهنده مطمئن نباشد که چقدر سود می‌کنید و در نتیجه، هنگام بازپرداخت بدهی‌تان، شما را در معرض خطر بالاتری قرار می‌دهد. اکثر وام دهندگان افرادی را که بیش از سه سال خوداشتغالی بوده اند، مانند یک فرد شاغل در نظر می گیرند.

با افزایش تعداد کسب و کارهای نوپا در بریتانیا، تعداد افراد خوداشتغالی که به دنبال وام مسکن هستند نیز افزایش می یابد. بهترین راه برای قرار دادن شما در جای مناسب برای وام مسکن اگر کمتر از سه سال است که خوداشتغالی بوده اید، مشاوره گرفتن از یک کارگزار متخصص وام مسکن است که به کل بازار دسترسی دارد.

رژیم لاغری سریع