چند مجروح در درگیری با پلیس – بیگ ۲۴ نیوز


تظاهرکنندگان در ارمنستان پرچم های ارمنستان و قره باغ کوهستانی را به اهتزاز در می آورند، یک پیکاپ سفید را در خیابان های مرکز شهر ایروان تعقیب می کنند و شعارهای «ارمنستان بدون نیکول» و «نیکول خائن است» سر می دهند.

آنها اغلب در پیراهن های مشکی با علامت صلیب پوشیده شده اند و توسط تظاهرکنندگان جوان در پیش زمینه رهبری می شوند تا یادآور خستگی استتار سربازان ارمنی در جنگ علیه آذربایجان باشد.

اعتراضات در ۲۷ آوریل زمانی آغاز شد که دو حزب اپوزیسیون به رهبری رابرت کوچاریان و سرژ سرکیسیان، رهبران سابق پارلمان، پارلمان را ترک کردند و در اعتراض به مذاکرات صلح جاری بین پاشینیان با آذربایجان و باز شدن مرز با ترکیه اعتراض کردند.

اعتراضات ارمنستان قربانیان زیادی داشته است

سازمان دهندگان تظاهرات ارامنه-ارمنی بارها هشدار داده اند که اگر پاشینیان ها سرنگون نشوند، حق ارامنه قره باغ برای تعیین سرنوشت خود در مذاکرات با آذربایجان به خطر خواهد افتاد و ممکن است ترکیه از به رسمیت شناختن نسل کشی ارامنه به عنوان بخشی از توافق خودداری کند. گفتگوهای «عادی سازی» به آرامی

تظاهرات ارمنستان از تاکتیک های نافرمانی مدنی مشابه تاکتیک های پاشینیان استفاده کرد که در جریان انقلاب مخملی ۲۰۱۸ به قدرت رسید.

چهار سال پیش، میخائیل پاشینیان، نماینده اپوزیسیون، عملیاتی را در سطح شهر در ایروان برای مسدود کردن حمل و نقل و جاده ها رهبری کرد که در نهایت به او کمک کرد تا سرکیسیان را برکنار کند. با این حال، پس از شکست ارمنستان در جنگ قره باغ در سال ۲۰۲۰، دولت پاشینیان به دلیل مدیریت این بحران مورد انتقاد قرار گرفت. صدها معترض در مرکز ایروان تظاهرات کردند و به نقص‌های دولت پس از شکست آذربایجان، از جمله نفوذ آن به ساختمان‌های پارلمان اعتراض کردند.

تلاش معترضان برای توقف ترافیک این بار نادر بوده است و شهر به اندازه سال ۲۰۱۸ فلج نشده است. در عوض، معترضان ترافیک را در مرکز شهر افزایش داده اند، جایی که گزینه های کمی برای رسیدن به حومه شهر وجود دارد. در جریان نبرد مجدد بین معترضان ارمنی مخالف و پلیس، این بار علیه رویکرد دولت در قبال مناقشه قره باغ کوهستانی با آذربایجان، صدها نفر زخمی شدند.