چگونه ابزارهای ایمنی می توانند بر ادعای تصادف موتورسیکلت شما تأثیر بگذارند


تجهیزات ایمنی می تواند بر ادعای تصادف موتورسیکلت شما تأثیر بگذارد

تصادفات موتورسیکلت یکی از شایع ترین علل جراحات و جراحات است. طبق گزارش اداره ملی ایمنی ترافیک بزرگراه‌ها، احتمال مرگ راکبان در تصادفات موتورسیکلت سه برابر بیشتر از تصادفات جاده‌ای است.

اگر در تصادف موتور سیکلت مجروح شوید، دریافت غرامتی که شایسته آن هستید می تواند در صورت عدم استفاده از تجهیزات ایمنی مناسب دشوار باشد. هنگام تعیین ارزش ادعای شما، قانون ممکن است در نظر بگیرد که آیا کلاه ایمنی به سر می‌کنید یا لباس، چکمه و دستکش محافظ می‌پوشید.

کلاه ایمنی موتورسیکلت برای جذب نیروی تصادف و محافظت از سر در برابر آسیب طراحی شده است. کلاه ایمنی موتورسیکلت طبق قانون در اکثر ایالت ها و مناطق الزامی است. اما برخی از سوارکاران فکر می کنند که اگر کلاه ایمنی به سر کنند و باز هم در تصادف آسیب ببینند، نمی توانند چیزی از شرکت بیمه یا سایر طرف های مسئول دریافت کنند – که اصلاً درست نیست.

اکثر ایالت ها از سوارکاران می خواهند که از کلاه ایمنی استفاده کنند که استانداردهای ایمنی خاص تعیین شده توسط دولت فدرال را رعایت کند. اکثر کلاه ها در صورت نو بودن، این معیارها را رعایت می کنند. با این حال، کلاه ایمنی ممکن است به مرور زمان به دلیل استفاده یا فرسودگی آسیب ببیند یا کارایی خود را از دست بدهد. اگر کلاه ایمنی شما به دلیل قرار گرفتن در معرض نور خورشید یا سایر عوامل خارج از کنترل شما فرسوده شده باشد، ممکن است در صورت تصادف محافظت کافی را ارائه نکند – حتی اگر در اولین خرید شما قانونی بوده است.

نگهبانان تصادف موتورسیکلت چگونه کار می کنند؟ محافظ های تصادف به گونه ای طراحی شده اند که برخی از اثرات برخورد بین شما و وسیله نقلیه دیگری مانند ماشین یا کامیون را جذب کنند. این برخوردها اغلب در سرعت های بالا اتفاق می افتد، بنابراین ضروری است که گارد شما ضربه را تا حد امکان جذب کند و در عین حال از شما در برابر آسیب محافظت کند.

از دو قسمت تشکیل شده است: قسمت اول خود محافظ واقعی است که به قاب دوچرخه شما متصل می شود. قسمت دیگر پوششی است که از باران و برف محافظت می کند.

گارد از چند قسمت تشکیل شده است: شاسی، بازو و پشت. این ترکیب از کل بدن شما در صورت برخورد یا سقوط از دوچرخه محافظت می کند.

لاستیک پشت صندلی شما می‌نشیند و به توپی چرخ عقب می‌چسبد، در حالی که اهرم روی چرخ عقب پیچ می‌شود و روی آن قرار می‌گیرد. این ترکیب یک مانع محافظ بین شما و وسایل نقلیه عبوری در هنگام تصادف ایجاد می کند.

یک مثال خوب این است که اگر در بزرگراه سوار بودید، شخصی بدون اینکه نگاه کند شما را بیرون کشید. اگر آنها با سرعت ۶۰ مایل در ساعت یا بیشتر به شما برخورد کنند، حتی با یک مجموعه خوب از بیمه نامه های کاملاً تحت پوشش موتور سیکلت، احتمالاً کسر فرانشیز (مبلغی که باید قبل از شروع بپردازید) را از دست خواهند داد. این هزینه ها افزایش می یابد. با هزینه پزشکی

انواع محافظ موتور سیکلت

دو نوع حفاظت از تصادف موتور سیکلت وجود دارد: جلو و عقب. محافظ‌های سپر جلو معمولاً از فلز ساخته شده‌اند و به محافظت از پاها و پاهای سوارکار در برابر له شدن در تصادف کمک می‌کنند. سپرهای عقب معمولاً از پلاستیک یا لاستیک ساخته می شوند و از قسمت عقب (دم) موتورسیکلت محافظت می کنند تا در هنگام برخورد و سایر وسایل نقلیه اطراف آن در صورت برخورد آسیبی نبیند.