چگونه خواب بر سیستم ایمنی بدن شما تأثیر می گذارد


خواب و سیستم ایمنی بدن با هم ارتباط دارند. در اینجا ، متخصص خواب معروف دکتر. کریس وینتر به ما کمک می کند تا رابطه بین خواب و مصونیت را کشف کنیم.

دلایلی وجود دارد که باعث می شود چشمان شما از خواب سنگین شده و فقط می خواهید وقتی مریض هستید روی کاناپه بنشینید: بدن شما به خواب نیاز دارد تا مطمئن شود سیستم ایمنی بدن شما می تواند به طور مطلوب کار کند. اما خواب به همان اندازه مهم است که مطمئن شوید قدرت دفاعی شما در زمان های دیگر نیز قوی تر است.

با این حال ، بر اساس گزارش 2016 مرکز کنترل بیماری (CDC) ، بیش از یک سوم بزرگسالان کمتر از هفت ساعت در شب می خوابند – این حداقل آستانه ای است که آنها برای جلوگیری از خطرات بیشتر سلامتی توصیه می کنند.

علاوه بر کمک به سیستم ایمنی بدن ، خواب خوب به طور کلی برای سلامت شما مفید است:

برای درک اینکه چگونه خواب سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند ، با W. Christopher Winter ، MD ، D-ABSM ، D-ABIM ، D-ABPN ، F-AASM تماس گرفتیم. مستقر در شارلوتسویل ، ویرجینیا ، دکتر وینتر یک متخصص خواب دارای دو مجوز ، متخصص مغز و اعصاب و نویسنده است استراحت کن پسربه

مردان استرس زیاد شبها کار می کنند و به اندازه کافی نمی خوابند

خواب چگونه سیستم ایمنی بدن شما را تقویت می کند؟

این یک نگاه دقیق تر به نحوه تاثیر خواب بر سیستم ایمنی بدن شما است.

خواب اثرات استرس را کاهش می دهد

“وقتی خواب مختل می شود ، ما سطح بالایی از کورتیزول و سایر هورمون های استرس را مشاهده می کنیم.” زمستان آغاز می شود. “در بسیاری از مواقع ، این می تواند بر توانایی ما در ایجاد پاسخ ایمنی قوی به برخی از عوامل بیماری زا در زندگی ما تأثیر بگذارد.”

به طور خاص ، بررسی 2020 توضیح می دهد که خواب مختل منجر به افزایش فعالیت محور هیپوتالاموس – هیپوفیز – آدرنال (HPA) می شود. نتایج؟ هورمون های استرس بیشتری در بدن در گردش هستند. همانطور که انجمن روانشناسی آمریکا هشدار می دهد ، استرس طولانی مدت “می تواند با استفاده بیش از حد از سیستم ایمنی بدن آسیب برساند” و پاسخ سلول های T را تضعیف می کند. سلولهای T مهاجمان خاص را از طریق پاسخ ایمنی سازگار بدن دفع می کنند.

از طرف دیگر ، با داشتن خواب با کیفیت ، هورمون های شما شانس بیشتری برای پیروی از الگوی آزادسازی شبانه روزی دارند.

خواب از تولید سلول T پشتیبانی می کند

حالا ، به آن سلول T برگردید.

دکتر وینتر به مطالعه ای در سال 2008 اشاره می کند که نشان می دهد چگونه عملکرد سیستم ایمنی به ریتم شبانه روزی بستگی دارد و خواب مطابق با کیفیت برای افزایش واکنش بدن در برابر عوامل بیماری زای خارجی است.

اگرچه در این مطالعه از حجم نمونه کوچکی استفاده شد ، اما او گفت که “نشان می دهد که تولید سلول T در شب بیشتر است ، [indicating] اثر شبانه روزی آشکار است “

خواب عملکرد سلول T را افزایش می دهد

به تازگی ، یک مطالعه در سال 2019 رابطه متفاوتی بین خواب و ایمنی سلول های T نشان داد: محققان دریافتند که ادغام اینتگرین و عملکرد سلول T در شرکت کنندگانی که بهتر استراحت می کردند بیشتر از کسانی بود که تنها می ماندند.

سلول های T برای اتصال و از بین بردن مهاجمان مضر به فعال سازی اینتگرین ها (نوعی پروتئین مجاور) نیاز دارند. اینتگرین در پاسخ به استرس کمتر وابسته می شود – که همانطور که در بالا دیدیم ، با کمبود خواب تشدید می شود و می تواند ایمنی را تضعیف کند.

به بیان ساده تر ، هورمون های استرس کمتر و ترکیبات ضد التهابی خواب با کیفیت برابر با اینتگرین های نزدیکتر و عملکرد ایمنی قوی تر است.

بوبو التهاب را مدیریت می کند

فکر می کنید خواب شبانه مشکلی ایجاد نمی کند؟ بر اساس یک مطالعه کوچک در سال 2008 ، مشخص می شود که از دست دادن حتی چند ساعت خواب شبانه می تواند باعث التهاب شود روانپزشکی بیولوژیکیبه

این امر در دراز مدت نیز مفید است. یک مطالعه در سال 2020 بر روی 1600 فرد میانسال یا مسن نشان داد که کمبود خواب با التهاب مزمن مرتبط است.

التهاب مزمن با مشکلات سلامتی بی شماری همراه است و کیفیت خوب خواب تنها یکی از راه های جلوگیری از آن است.

محافظ خواب برای سرماخوردگی

در حال حاضر ، واضح است که اگر به اندازه کافی با zzZz کار کرده باشید ، می توانید مقاومت طبیعی ایمنی را در طول سال ایجاد کنید. یک مزیت واقعی که می توانید تجربه کنید بیشتر سرماخوردگی است.

در مطالعه ای در سال 2015 ، الگوهای خواب 164 مرد بالغ سالم در هفت روز متوالی مورد ارزیابی قرار گرفت. افرادی که کمتر از 6 ساعت در شب می خوابیدند در معرض خطر کلی بیشتری نسبت به افرادی که بیش از 7 ساعت می خوابیدند قرار داشتند. محققان معتقدند که این ممکن است به دلیل ارتباط بین کم خوابی و کاهش تولید سایتوکین های خاصی باشد که در پاسخ ایمنی دخیل هستند.

زنان چراغ ها را برای بهبود خواب و ایمنی آن خاموش می کنند

چگونه بوبو برای مصونیت قوی بهتر است

اگرچه درک اینکه خواب چگونه سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند خوب است ، اما بهتر است نحوه بهبود خواب را بیاموزید تا بتوانید از همه این مزایا و موارد دیگر بهره مند شوید.

با این اوصاف ، در اینجا سه ​​نکته از دکتر وینتر برای خواب آورده شده است:

  • همیشه زمان کافی را برای خواب تعیین کنید. CDC حداقل هفت ساعت استراحت در شب را توصیه می کند ، اگرچه ممکن است بشنوید که هشت ساعت مقدار ایده آل است. در همین حال ، سایر متخصصان توصیه می کنند که بر تکمیل یک چرخه کامل خواب ، که هر کدام 90 دقیقه است تمرکز کنند ، بنابراین تصور می شود که هفت ساعت و نیم هدف بهتری است. دکتر وینتر می گوید: هدف این است که از این خط پیروی کنید و “سعی کنید با یک برنامه خواب ثابت بخوابید”.
  • برای غلبه بر کسری ، از راهبردی روی ارزش ضربه بزنید. ترفند اینجا این است که پس از از دست دادن آن ساعات مهم ، این ساعت از روز را در اسرع وقت چرت بزنید. “اگر رئیس شما شما را دیر کند ، اشکالی ندارد وقت خود را دیر در رختخواب تلف کنید و شنبه بمیرید – اما باید این شنبه ، نه یک ماه دیگر. “
  • شرایط را برای بهترین کیفیت خواب تنظیم کنید. دکتر وینتر اظهار داشت که این شامل محدود کردن مصرف کافئین و الکل قبل از خواب است. برعکس ، شما فکر می کردید که این نوشیدنی را با دستور غذای یک شب آرام عوض کنید. علاوه بر این ، او از همه خواست “در یک حالت راحت ، آرام ، خنک و تاریک بخوابند”.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *