چگونه طراحان وب می توانند از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده کنند؟


طراحان وب می توانند از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی بهره مند شوند

تعداد فزاینده ای از توسعه دهندگان و طراحان وب از تکنیک های طراحی مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می کنند. این امر آن را به یکی از جنبه های مهم طراحی آنلاین امروزی تبدیل می کند. اکنون می‌توان طرح‌ها را با استفاده از هوش مصنوعی به کد نشانه‌گذاری فرامتن (HTML) خود به‌روزشده تبدیل کرد. اجزای بصری سایت شما مانند حروف، انیمیشن و سایر اطلاعات گرافیکی را می توان با هوش مصنوعی تقویت کرد.

در دنیایی که دائماً در حال تغییر است، توسعه وب باید به گونه ای تکامل یابد که با آخرین پیشرفت های فناوری همگام شود. در نتیجه از هوش مصنوعی در توسعه وب استفاده می شود.

هوش مصنوعی فناوری است که تقریباً در هر زمینه ای، طراحی و توسعه آنلاین را متحول کرده است. دامنه ها شامل خدمات، تجارت الکترونیک، مراقبت های بهداشتی و مالی است. طراحان وب ممکن است برنامه های آنلاین بسیار کارآمد، با کاربرد آسان و با کارایی بالا را برای مصرف کنندگان ایجاد کنند و از تمام قدرت هوش مصنوعی استفاده کنند.

ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی برای طراحی وب چیست؟

ابزارهای طراحی وب از هوش مصنوعی برای کمک به طراحان برای ایجاد سریعتر طرح های موفق استفاده می کنند. این کار را با بهینه سازی خودکار طراحی محصول بر اساس میلیون ها نمونه موفق قبلی انجام می دهد. همچنین ممکن است گزینه های طراحی کاملاً جدیدی را معرفی کند و توضیح دهد که چگونه و چرا ممکن است تعامل کاربر را افزایش دهد.

به همین دلیل است که بسیاری از توسعه دهندگان وب و شرکت های توسعه وب اکنون از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می کنند. علاوه بر این، می توانید با شرکت های توسعه وب که در این زمینه تخصص دارند تعامل داشته باشید. آژانس های طراحی وب بسیاری در نیویورک وجود دارند که می توانند به شرکت ها در طراحی صفحات وب کمک کنند.

برخی از نمونه‌های ابزار طراحی وب مبتنی بر هوش مصنوعی عبارتند از Sketch2Code، Fronty، Zecoda، Khroma و Microsoft Adobe Spark.

چگونه طراحان وب می توانند از ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده کنند؟

۱. طراحی وب سایت را تسهیل می کند

اولین چیزی که باید در نظر داشت این است که ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی طراحی وب سایت را برای طراحان وب ساده می کند. چندین مرحله طراحی را می توان توسط یک سازنده وب سایت مبتنی بر هوش مصنوعی پیشنهاد و خودکار کرد. این امر باعث می شود تا ایجاد صفحات وب جذاب آسان شود.

همچنین به این معنی است که کاربران برای ایجاد یک وب سایت نیازی به دانستن نحوه نوشتن کد ندارند. همچنین لازم نیست نگران بهبود عملکرد باشید. برنامه های فرعی ساخته شده با هوش مصنوعی که در طول زمان ایجاد می شوند می توانند گردش کار طراحی وب شما را آسان تر کنند. همچنین می توانید وب سایت هایی را با کشیدن و رها کردن ایجاد کنید.

۲. طراحی وب را مقیاس پذیر می کند

رابط کاربری مقیاس پذیر را می توان به صورت پویا بزرگ کرد تا صفحه نمایش های بزرگتر یا کوچکتر را قرار دهد. اندازه صفحه ممکن است بسته به اندازه تغییر کند.

هر فرآیندی نیاز به استفاده از مقیاس پذیری دارد. این یک مشکل طولانی مدت در طراحی وب بوده است. یک مشکل این است که به دلیل تفاوت در سطوح مهارت، مقیاس بندی طراحی وب دشوار است. یک طراح با تجربه ممکن است نتایج بسیار بهتری نسبت به یک مبتدی ارائه دهد.

می توانید با استفاده از تکنیک های مبتنی بر هوش مصنوعی فاصله را کاهش دهید. می تواند به مبتدیان کمک کند تا به نتایجی در سطح حرفه ای دست یابند. ممکن است بتوانید در آینده به اتوماسیون فکر کنید. این باعث می شود طراحی وب مقیاس پذیر باشد.

۳. بهبود رابط کاربری (UI) و تجربه کاربری (UX)

طراحان وب باید وب سایت خود را چشم نواز کنند. هوش مصنوعی قبلاً به بسیاری از شرکت‌ها کمک کرده است تا تجربه مشتریان خود را بهبود بخشند.

با کمک هوش مصنوعی قادر خواهید بود وب سایتی بسازید که ظاهر و کارایی زیبایی دارد. این کار امتیاز UI و UX شما را تا حد زیادی افزایش می دهد. اینها به نوبه خود بر شاخص های سئوی شما تأثیر می گذارد و در نتیجه رتبه بالاتری خواهید داشت. اکثر توسعه دهندگان وب برای بهبود رابط کاربری/تجربه کاربری به هوش مصنوعی متکی هستند.

۴. بهبود سبک طراحی

طراحی وب یک زمینه همیشه در حال توسعه است. همراهی با این پیشرفت ها برای طراحان وب می تواند دشوار باشد. حتی زمانی که صحبت از ساخت خط لوله می شود، این فرآیند کارآمد است.

طراحان وب ممکن است از هوش مصنوعی برای توسعه استراتژی‌های مؤثرتر برای ساده‌سازی رویه‌های خود استفاده کنند. طراحی وب با کمک هوش مصنوعی رویکرد کاربردی تری به چالش طراحی دارد. ابزارهای مبتنی بر هوش مصنوعی به طراحی کارآمدتر چارچوب ها کمک می کنند. همچنین به درک چگونگی بهبود کارایی فرآیند طراحی کمک می کند.

۵. طراحی شخصی از طریق تجزیه و تحلیل رفتار مشتری

تحلیل رفتار مشتری در گذشته همیشه مشکل بوده است. برای سیستم های قدیمی، متغیرهای زیادی وجود دارد که باید مورد توجه قرار گیرد. با این حال، با ظهور هوش مصنوعی، این دیگر نگران کننده نیست.

طراحان وب ممکن است اطلاعات پویا را بسته به رفتار در زمان واقعی خود به لطف هوش مصنوعی دریافت کنند. این ممکن است به رابط طراحی وب سایت پیوند داده شود تا به سرعت و به درستی دقیقاً آنچه کاربر می خواهد ایجاد کند.

تجزیه و تحلیل رفتار مصرف کننده با استفاده از راه حل های مبتنی بر هوش مصنوعی ممکن است مزایای زیادی برای طراحان وب داشته باشد.

  • سرنخ های بیشتری تولید می کند
  • تاثیر زیادی بر تجربه کاربر دارد.

۶. روند طراحی وب سایت را پیش بینی کنید

فرآیند طراحی در طول زمان تغییر می کند. ردیابی آنها می تواند برای توسعه دهندگان وب دشوار باشد. این یک نگرانی است زیرا مشتریان بیشتر از مشتریان قدیمی جذب آخرین روندها می شوند.

چیز بزرگ بعدی در طراحی وب، هوش مصنوعی (AI) است. طراحان وب می توانند از آن برای پیش بینی اینکه چه گرایش های طراحی در آینده پرطرفدار خواهد بود و بر این اساس طرح های خود را تغییر دهند، استفاده شود.

با توجه به عناصر زیاد درگیر، فرآیند طراحی به راحتی قابل پیش بینی نیست. از سوی دیگر، استفاده از هوش مصنوعی ممکن است عملکرد شما را به طور تصاعدی با روند طراحی افزایش دهد. از طریق تجزیه و تحلیل، می توان الگوهای طراحی دقیق تری را کشف کرد.

۷. بهینه سازی و اصلاح کدنویسی برای طراحان وب

کدنویسی یکی از اجزای حیاتی فرآیند طراحی وب از زمان شروع آن بوده است. این امر ورود تازه واردان به این بخش را دشوار کرده است. به دلیل کدنویسی پیچیده، نوار ورودی به طور قابل توجهی بالاتر است، به خصوص برای طراحان وب.

پیشرفت در هوش مصنوعی، کدنویسی را در فرآیند طراحی وب امروزی منسوخ کرده است. بخش‌های بزرگ کدی که قبلاً برای پیمایش دشوار بود، به اجزای ماژولار ساده کاهش یافته است.

از طریق مخازن کد قدرتمند و استفاده، هوش مصنوعی زمینه طراحی آنلاین را تقویت کرده است. در اینجا برخی از مزایای کدنویسی و مدولارسازی هوش مصنوعی اضافی وجود دارد:

  • طراحان وب با کدنویسی مبتنی بر هوش مصنوعی می توانند زمان زیادی را صرفه جویی کنند.
  • در بهینه سازی کد و طرح بندی بسیار بهتر است.

نتیجه

نمی توان انکار کرد که هوش مصنوعی (AI) نحوه ایجاد وب سایت ها را تغییر می دهد. بسیاری از شرکت های توسعه نرم افزار از استعداد هوش مصنوعی برای ایجاد برنامه های کاربردی وب هوشمند استفاده می کنند که مقیاس پذیری، تعامل، استحکام، تجربه و احساس کلی سایت را بهبود می بخشد.

چه کسی می داند که با ادامه همکاری در طراحی وب و هوش مصنوعی چه پیشرفت هایی می توان داشت. ما فقط می توانیم حدس بزنیم که چقدر بزرگ خواهد بود.