چگونه ماشین حساب تأثیر اجتماعی پیری می تواند به جامعه شما کمک کند

بسیاری از جوامع ما در ارزیابی نیازهای جامعه، ارزیابی نیازهای سلامت جامعه، برنامه‌های توسعه اقتصادی جامعه و برنامه‌ریزی مداوم برای محیط ساخته شده شرکت داشته‌اند. همه این لنزهای برنامه ریزی راه های مفیدی برای نگاه کردن به جوامع و ساختن برای آینده هستند. یکی از مهم ترین لنزهایی که برای برنامه ریزی جامعه طی ۱۰ تا ۲۰ سال آینده استفاده می شود، تأثیر مورد انتظار پیری بر جوامع، شهرستان ها و ایالت های ما است. جابجایی کشور از رتبه ۳۹ نسبت سالمندان در سال ۲۰۱۰ به رتبه چهارم تا سال ۲۰۳۰ چه معنایی دارد؟ تغییر جمعیت در یک شهرستان که شامل افزایش بیش از ۱۰۰ درصدی جمعیت سالمندان در ۱۰ سال آینده و کاهش پیش بینی شده در تعداد افراد زیر ۴۰ سال باشد، به چه معناست؟

روند جمعیتی را درک کنید

روند جمعیتی با نام‌های زیادی مانند «موج عصر» یا «سونامی نقره‌ای» نامیده می‌شود و در جلسات و وبلاگ‌ها در مورد اینکه آیا این اصطلاحات مفید، تحقیرآمیز، توصیفی یا افراطی هستند، بحث می‌شود. علاوه بر این، برخی افراد استفاده از اصطلاح “سالمند” را دشوار می دانند، در حالی که برخی دیگر اصطلاح “سالمند” را اصطلاحی برای “مراقبت” می دانند. هنگامی که مردم با تجزیه و تحلیل گرامری میدان مین سر و کار دارند، مهم ترین مسائل، درک روند جمعیتی و سایر عوامل عینی است.

اگرچه تعداد بسیار کمی در این زمینه نشان می‌دهند که پیری جمعیت نسبتاً آهسته است و به راحتی قابل جذب است، اکثریت قریب به اتفاق کارشناسان موافقند که این یک روند مهم و سریع است که به راحتی قابل جذب نیست. تحقیقات من همه چیز را از کمبود آتی متخصصان سلامت و شکاف‌های سیستم سلامت گرفته تا محیط ساخته‌شده، بودجه، و روند سیاست پوشش داده است. تأثیر بالقوه پیری جمعیت ما بر جوامع و ملل قابل توجه است. این نیاز به پاسخ های فعال و پایدار در سطح جامعه، ایالت و ملی دارد.

برخی از جوامع و کشورها نسبت به سایرین در موقعیت بهتری برای پاسخگویی به این روند قرار دارند.

تأثیر به چند عامل کلیدی دیگر نیز بستگی دارد

توانایی گروه ها در پاسخگویی موثر به تعدادی از عوامل کلیدی دیگر بستگی دارد. اگرچه روند جمعیت شناختی مسئله اصلی است، عوامل مهم دیگری که بر توانایی ما برای پاسخگویی تأثیر می گذارد عبارتند از:

 • سلامت عمومی جامعه؛

 • سطح فقر، درآمد متوسط ​​و متوسط ​​(به ویژه برای افراد میانسال و مسن)؛

 • بودجه محلی شهرداری، طبقه بندی اقتصادی و ظرفیت مالیاتی؛

 • قوانین، سیاست ها و تامین مالی مربوط به سالمندی و توسعه جامعه؛

 • زیرساخت های منطقه ای و محیط ساخته شده

تأثیر روند جمعیتی نیز بر اساس وضعیت جامعه و برنامه ریزی منطقه ای در حال حاضر برای مقابله با تأثیر پیری بر جوامع ما شکل می گیرد. رهبری و مشارکت شهروندان نیز عوامل مهمی هستند که می توانند به پیشبرد و بسیج ابتکارات کمک کنند. رهبران می توانند و باید پاسخ دهند. مسائل پیچیده هستند اما طاقت فرسا نیستند. با این حال، باید فعالانه به آن پرداخته شود.

چگونه یک ماشین حساب اجتماعی می تواند تأثیر بالقوه پیری را بر جوامع و کشورها پیش بینی کند

بسیاری از این عوامل توسط تیم ما از طریق تعدادی از پروژه های تحقیقاتی و برنامه ریزی قدیمی در چند سال گذشته تجزیه و تحلیل شده اند. ما اکنون در حال تکمیل ماشین حساب تأثیر اجتماعی پیری هستیم که می تواند یک بررسی اولیه از محیط محلی و ایالتی ارائه دهد. به عوامل کلیدی که سلامت اجتماعی، اقتصادی و اجتماعی یک شهرستان یا ایالت را شکل می‌دهند، نگاه می‌کند.

پروژه‌های تحقیقاتی که اخیراً تکمیل کرده‌ام نشان می‌دهد که عوامل اجتماعی تعیین‌کننده سلامت، طبقه‌بندی‌های سلامت، معیارهای اقتصادی و مسائل سیاستی یا به جوامع و کشورها کمک می‌کنند تا به جلو بروند یا به‌عنوان چالش‌های اضافی عمل می‌کنند.

تعیین کننده های اجتماعی. عوامل اجتماعی ما را به عنوان افراد، خانواده ها و جوامع شکل می دهند. آنها شامل مواردی مانند درآمد خانواده، شغل، فقر و دارایی های مالی هستند. نشان داده شده است که درآمد، دارایی، فقر و بیکاری مهم ترین عواملی هستند که سلامت خانواده و جامعه، نابرابری های سلامت و برابری سلامت را شکل می دهند. نژاد و قومیت توسط سازمان بهداشت جهانی، ادارات دولت فدرال ایالات متحده، و جامعه تحقیقاتی و تامین مالی سلامت بسیار مهم است. سطوح تحصیلی فردی، خانوادگی و اجتماعی نیز مهم است. در مجموع، یا در مجموع، پروفایل‌های اجتماعی را می‌یابیم که بازتاب اقتصاد محلی، مشاغل و فقر است. ترکیب نژادی و قومی؛ و سطوح تحصیلی این به پیش بینی چگونگی شکل گیری زندگی ما در آینده کمک می کند.

رتبه بندی سلامت جامعه و ایالت. جوامع و کشورها از نظر سلامت کلی توسط بسیاری از گروه های تحقیقاتی رتبه بندی می شوند. یکی از اصلی ترین طبقه بندی های ملی مورد استفاده، رتبه سالانه رابرت وود جانسون (RWJ) است. طبقه بندی بهداشت شهرستان و نقشه راه. آنها بر اساس تجزیه و تحلیل با استفاده از بیش از چند ده شاخص مجزا، رتبه های عالی را در سطوح ایالتی و شهرستانی ارائه می دهند. این رتبه بندی اطلاعات بسیار مهمی را برای کمک به تعیین اینکه آیا یک منطقه نابرابری و نابرابری بهداشتی قابل توجهی را تجربه می کند ارائه می دهد. رتبه‌بندی می‌تواند به برنامه‌ریزان بگوید که آیا چالش‌های سلامت جامعه مشکلات بیشتری را ایجاد می‌کند که تأثیر منفی بر توانایی جامعه برای پاسخ به روند پیری دارد یا خیر. یا اینکه آیا سلامت جامعه مثبت جوامع را برای اجرای استراتژی های واکنش تسهیل می کند. این رتبه‌بندی‌های سلامتی می‌تواند به اطلاع‌رسانی برنامه‌هایی کمک کند که مسائل کلیدی را به‌طور مؤثرتری بررسی می‌کنند.

استانداردهای اقتصادی. جوامع عمدتاً توسط روندهای اقتصادی بزرگ و کوچک شکل می گیرند. رتبه بندی های اقتصادی کوتاه مدت و بلندمدت تصویری از سلامت یک جامعه اقتصادی ارائه می دهد. استان‌ها و کشورهایی که دارای رتبه‌بندی اقتصادی قوی هستند، بهتر از آن‌هایی که وضعیت اقتصادی ضعیفی دارند، به این چالش‌ها پاسخ می‌دهند. جوامعی که با از دست دادن شغل و سرمایه و کاهش پایه مالیاتی مواجه هستند، به عنوان جوامعی با مشخصات اقتصادی متفاوت، در موقعیت مناسبی برای پاسخگویی به موج سنی نیستند.

عوامل دیگری که می توانند به پیش بینی تأثیر روند جمعیتی کمک کنند، عبارتند از اینکه آیا یک منطقه از دست دادن خالص جمعیت را تجربه می کند یا خیر. مناطقی که جمعیت خود را از دست می دهند نیز با گذشت زمان شروع به از دست دادن مشاغل و زیرساخت ها می کنند، مگر اینکه بتوان به طور فعال به این موضوع پرداخت.

قوانین، سیاست‌ها، ابتکارات قانونی، و اولویت‌ها و استراتژی‌های تأمین مالی نیز می‌توانند میزان توانایی جامعه یا ایالت را برای پاسخگویی به این روند شکل دهند. سیاست‌ها و تأمین مالی که از توسعه اقتصادی، محیط ساخته شده و خدمات برای سالمندان حمایت می‌کند، محیطی را فراهم می‌کند که جامعه فعال یا واکنشی را بایکوت به این روند جمعیتی تسهیل می‌کند.

قدرت نفوذ جمعی

تأثیر ترکیبی یا جمعی (۱) روندهای جمعیتی، (۲) عوامل تعیین کننده اجتماعی، (۳) رتبه بندی سلامت، (۴) اقتصاد محلی و ایالتی، و (۵) سیاست ها با هم پایداری یک منطقه را شکل می دهند. آن‌ها همچنین می‌توانند به عنوان پیش‌بینی‌های کلی در مورد میزان تأثیرپذیری جامعه از جمعیت سالخورده عمل کنند. در مجموع، این عوامل تصویری از آنچه ممکن است برای جوامع، شهرستان‌ها و ایالت‌ها بیفتد ارائه می‌دهند. این به ما کمک می کند تا تأثیر جمعی فعلی و پیش بینی شده را درک کنیم.

ماشین حساب تاثیر اجتماعی پیری

ماشین حساب تأثیر اجتماعی پیری به ایالت ها و شهرستان ها نگاه می کند و یک پیش بینی اولیه در مورد سطح تأثیری که ممکن است از جمعیت سالخورده در منطقه خود انتظار داشته باشید ارائه می دهد. برخی از مهمترین معیارهایی که تصویر پیش بینی را تشکیل می دهند عبارتند از:

 • عوامل جمعیت شناختی

 • عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت

 • رتبه بندی سلامت شهرستان (پیامدهای سلامت و رفتارهای مخاطره آمیز سلامت)

 • تصویر اقتصادی استان

 • چارچوب سیاست و تامین مالی

با پیش بینی کار کنید

هر ماشین حساب تاثیر اجتماعی دارای قابلیت های پیش بینی است. بسیاری از ماشین حساب های اقتصادی توسط بانک جهانی، صندوق سرمایه گذاری کم درآمد و دیگران با موفقیت استفاده شده اند. رابرت وود جانسون طبقه بندی بهداشت منطقه و نقشه راه و پروفایل های وزارت بهداشت در سطح ایالت (مانند نیومکزیکو عکس های جامعهارائه تصاویری از سلامت جامعه که حال و آینده نزدیک را به تصویر می کشد. ماشین حساب تأثیر اجتماعی پیری تصاویری فوری از تأثیرات مورد انتظار بر یک جامعه ارائه می دهد و نقاط قوت و ضعف یک جامعه بر توانایی آن در پاسخگویی تأثیر می گذارد. این تصویر مفیدی از ظرفیت‌های محلی و ایالتی ارائه می‌کند، که می‌تواند به رهبران کمک کند اولویت‌هایی را انتخاب کنند که متناسب با توانایی‌شان برای پاسخ‌گویی باشد.

پیش بینی کنندگان یک نمای کلی جامع ارائه می دهند که می تواند به عنوان نقطه شروع مهمی برای جوامع و کشورها برای پاسخگویی به نیازهای افراد مسن باشد. آنها چارچوب های گسترده یا نقشه راه هستند. هنگامی که نمایه پیش‌بینی‌کننده ایجاد شد، رهبران جامعه می‌توانند عمیق‌تر به جامعه نگاه کنند تا:

 • درک و رسیدگی به مسائل کلیدی؛

 • انتخاب اولویت ها و تعیین اندازه و دامنه پاسخ متناسب با ظرفیت جامعه؛

 • بر اساس نقاط قوت و دارایی های جامعه بسازید.

 • کاهش خطرات؛

 • برنامه هایی ایجاد کنید که ذینفعان را دور هم جمع کند و از منابع اهرمی استفاده کند.

هر کشور و جامعه دارایی های منحصر به فرد خود را دارد که می توان از آنها برای پاسخگویی به این مشکل پیچیده استفاده کرد و تعیین کمیت آن با محاسبه کننده تأثیر اجتماعی دشوار است. اینها شامل خانواده ثروتمند، شبکه های اجتماعی، رهبران جامعه، داوطلبان، جوامع مذهبی و سازمان های مدنی است که دارایی های مهم جامعه را نمایندگی می کنند.

۱. اصطلاح “موج سن” دهه ها پیش توسط کن دیچتوالد ابداع شد تا روند جمعیتی بعدی را که در آن زمان در افق بود و اکنون یک واقعیت است، نشان دهد.

۲. عوامل اجتماعی تعیین کننده سلامت توسط سازمان بهداشت جهانی ایجاد شده است و توسط مؤسسات اصلی (وزارت بهداشت و خدمات انسانی ایالات متحده، بنیاد قیصر) و مؤسسات تحقیقاتی بزرگ در سراسر ایالات متحده برای رویکرد به سلامت جامعه به شیوه ای جامع استفاده شده است.

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر