چگونه محاسبات لبه رانندگی با سرعت و نوآوری را باز می کند


محاسبات پیشرفته عصر جدیدی از فناوری را آغاز کرد. این مزیت عملکردی که در فضای ابری تعبیه شده است به سازمان‌ها این امکان را می‌دهد تا با چالش این دنیای همیشه متصل‌تر روبرو شوند، جایی که همه ما به برنامه‌هایی وابسته هستیم که باید در هر کجا و همه جا کار کنند. با استفاده از لبه، مزایای ابر – هزینه‌های کمتر، افزایش سرعت، توانایی مقیاس‌سازی و کاهش در صورت نیاز و نوآوری سریع‌تر – می‌تواند از ابر تا جایی که بیشتر مورد نیاز است گسترش یابد.

این توانایی برای ارائه قدرت محاسباتی در جایی که نیاز است هرگز مهمتر از این نبوده است. همچنین پیامدهای مهمی برای تسریع گسترش اینترنت اشیا و همچنین توانایی ما برای بهره‌گیری از مزایای هوش مصنوعی (AI)، یادگیری ماشین (ML)، واقعیت مجازی (VR) و واقعیت افزوده (AR) دارد. هر برنامه یا صنعتی می تواند از تأخیر کمتر، در دسترس بودن بیشتر و حفظ حریم خصوصی بیشتر بهره مند شود – از ماشین های خودران، جراحی به کمک ربات و کارخانه های هوشمند گرفته تا تعمیر و نگهداری پیش بینی شده و بازی های چند نفره آنلاین. – می تواند سودآور باشد. همه اینها نیاز به حجم عظیمی از داده ها دارند تا در صورت تقاضا، صرف نظر از موقعیت جغرافیایی، در دسترس باشند.

ترکیبی از ابر، ترکیبی، و لبه در حال حاضر نیازهای سازمان‌های امروزی را برآورده می‌کند، مانند تقاضا برای تأخیر کم، حافظه پنهان، پردازش داده‌ها در محل، و حتی الزامات مکان داده‌ها با مؤلفه داخلی/در محل. برنامه های بی پایان شامل بزرگراه های هوشمند، برنامه های کاربردی وب SaaS، تصویربرداری پزشکی، و نیاز به خدماتی مانند Hulu و Netflix برای ارائه خدمات فوری، درخواستی و بدون تاخیر به مشتریان است.

اینجاست که زندگی در لبه، بهترین ها را از هر دو دنیا ممکن می کند. رایانش لبه زیرساخت‌ها، خدمات، APIها و ابزارهای مورد نیاز کسب‌وکارها را در فضای ابری فراهم می‌کند. در پشت صحنه، این ترکیب ابر، هیبریدی و لبه بسیاری از قطعات متحرک را به ذهن متبادر می‌کند، و برای توسعه‌دهندگان و مدیران IT در سازمان‌ها می‌تواند به طرز وحشتناکی پیچیده باشد که این کار را به تنهایی انجام دهند. به همین دلیل است که AWS تجربه ای پایدار و ایمن را در همه محیط ها ایجاد می کند و مشتریان ما را قادر می سازد به نوآوری خود ادامه دهند.

Couchbase، یکی از پویاترین و پیشگام در این عملیات، یک شرکت پایگاه داده نسل بعدی و مشتری AWS است. Couchbase از خدمات AWS On-Demand در مناطق AWS و مناطق محلی AWS استفاده می کند تا نیازهای داده و تجزیه و تحلیل شرکت های تحویل دیجیتال را به کاربران نهایی خود نزدیک کند. در دهه گذشته، Couchbase در خط مقدم انقلاب محاسباتی پیشرو بوده است، و شیوه توزیع داده ها را دوباره تصور می کند و در این فرآیند، یکی از جاه طلبانه ترین و قدرتمندترین سیستم های جهان را برای مدیریت اطلاعات ایجاد کرده است.

شرکت‌ها در تقریباً هر صنعتی، برنامه‌ها و خدمات حیاتی را با استفاده از فناوری Couchbase ساخته‌اند تا بالاترین تضمین‌ها را در مورد سرعت، در دسترس بودن و مدیریت داده‌ها به مشتریان ارائه دهند.

اینجا، وین کارترمعاون مهندسی در Couchbase، راه‌هایی را برای گسترش فرصت‌ها برای نوآوری، چگونگی سیستم‌هایی که کاربران را هنگام عبور از ۴۰ شبکه مختلف روزانه ردیابی می‌کنند، و اینکه چرا “تاخیر دشمن است” اما پیروزی در افق است، بحث می‌کند. .

محاسبات لبه در دهه گذشته چگونه تغییر کرده است؟

وین کارتر: هنگامی که در سال ۲۰۱۳ در Couchbase شروع به کار کردم، تجهیزات جانبی اصلی تلفن‌های همراه متصل به مراکز داده خودگردان در لبه بودند. پلتفرم‌های بزرگ رایانش ابری اکنون تا لبه‌ها گسترش یافته‌اند و کسب‌وکارها را قادر می‌سازد تا از محاسبات لبه‌ای بدون نیاز به مدیریت زیرساخت‌های بسیار پراکنده بهره ببرند. این بدان معناست که به جای اینکه مجبور باشید همه سیستم‌های خود را تامین کنید، اکنون شرکت‌های زیرساختی مانند AWS و شرکت‌های پایگاه داده مانند Couchbase وجود دارند که می‌توانید تقریباً همه چیز را برون سپاری کنید. اجرای بارهای کاری و دسترسی به داده ها در لبه امروزه بسیار آسان تر و کم هزینه تر است و طیف جدیدی از مشاغل را باز می کند.

شما گفتید که Edge روش های جدیدی برای تفکر در مورد داده ها ایجاد می کند. چه در مورد

لبه به ما امکان می‌دهد داده‌ها را غیرمتمرکز کنیم و آن‌ها را برای هر کاربری در دسترس قرار دهیم تا به سرعت در دسترس باشد، خواه در تلفن همراه، سیستم نقطه‌فروشی، اسکنر بسته‌ها یا هر نوع سیستم دیجیتال مجزا که ممکن است در آنجا پیدا شود. یک فرودگاه. با ترکیب قدرت لبه و ابر، مطمئن می شوید که دستگاه ها نه تنها می توانند به داده های مورد نیاز خود دسترسی داشته باشند، بلکه داده هایی که جمع آوری می کنند در نهایت به بقیه سیستم بازگردانده می شود. به طور کلی، ما شاهد پیشرفت های قابل توجهی در محصولات و تجربیات دیجیتال هستیم.

Couchbase و AWS هر دو خدماتی را ارائه می دهند که به شرکت ها کمک می کند تا نیازهای محاسباتی در حال تکامل خود را مدیریت کنند. شرکت ها از روی آوردن به این ارائه دهندگان به جای انجام خودشان چه سودی می برند؟

اکثر شرکت ها می خواهند توسعه دهندگان خود را از وظایف عملیاتی رها کنند تا روی پروژه های با ارزش بالاتر تمرکز کنند. وقتی مسئولیت عملیاتی تیم های برنامه خود را کاهش می دهید، آنها می توانند سریعتر تکرار کنند و بر روی ساخت برنامه های کاربردی در بالای این سیستم های جدید، سریعتر و شهودی تمرکز کنند. هزینه اجرای سخت افزار شما و پیچیدگی تعمیر و نگهداری سخت افزار را حذف می کند و نرم افزار اصلی و پایگاه ابزار شما را دست نخورده و به روز نگه می دارد. این یک امتیاز بزرگ برای تیم های برنامه است. همه اینها به آن‌ها اجازه می‌دهد تا روی محصول اصلی خود تمرکز کنند، سریع‌تر تکرار کنند و در عرض چند دقیقه در فضای ابری و لبه مستقر شوند، همه در سیستم‌هایی که به‌طور خودکار نگهداری می‌شوند و مقیاس‌بندی می‌شوند.

برای مصرف‌کنندگان، زمان پاسخ می‌تواند به‌عنوان چیزهایی مانند چرخ فلک ظاهر شود که هنگام دانلود فیلم در خانه ظاهر می‌شود. اما جدا از ناراحتی، تأثیر واقعی تاخیر چیست؟

تأخیر اندازه گیری زمان پاسخ شبکه است که در میلی ثانیه اندازه گیری می شود، از زمانی که کاربر داده ها را درخواست می کند تا زمان تحویل داده ها. تفاوت ربع ثانیه‌ای در زمان پاسخ‌دهی ناچیز به نظر می‌رسد، اما اگر پنج میلیون تراکنش داده در روز انجام می‌دهید، هر ۲۵۰ میلی‌ثانیه به ۱۴ روز از کار افتادگی اضافه می‌شود – در واقع، زمانی که برای دریافت آن صرف می‌کنید. همچنین می توان آن را درآمد از دست رفته در نظر گرفت. پس بله، تاخیر دشمن است. این می تواند ضربه بزرگی به درآمد شما باشد. هدف دستیابی به زمان پاسخ تک رقمی در میلی ثانیه است.

بهترین راه ها برای پایین نگه داشتن تاخیر چیست؟

به طور کلی هرچه اکانت و پایگاه داده به کاربر نزدیکتر باشد، پاسخ سریعتر خواهد بود. AWS یک پیشنهاد جامع از خدمات پیشرفته برای سناریوهای مختلف ارائه می دهد. تفریق کردن سایت های فرانت اند AWS یک رک یا سرور در سایت می تواند تأخیر را کاهش دهد. AWS مناطق محلی سرورهای بسیار سریع و کم تاخیر را در مناطق بزرگ شهری که شرکت ها ممکن است فضای لازم برای راه اندازی مرکز داده خود را نداشته باشند، ارائه دهید. AWS طول موج این در سیستم های سلولی ۵G تعبیه شده است که رایانه را به کاربر نزدیک تر می کند.

یکی از عناصر مهم محاسبات لبه، ایجاد یک تجربه ثابت از لبه به ابر است. نمونه ای از نحوه انجام این کار چیست؟

وقتی نوبت به پیچیدگی شبکه، پایگاه داده و لبه می رسد، یکی از صنایعی که فوراً به ذهن می رسد سفرهای هوایی است. خطوط هوایی مجموعه کاملی از عملیات موازی را انجام می دهند – چیزهای بسیار متفاوت – گاهی در کنار هم، گاهی اوقات در عرض کانتری، گاهی در یک هواپیما در ارتفاع ۳۰۰۰۰ فوتی بر فراز اقیانوس اطلس. آنها فروش بلیط، خدمات مشتری، سیستم های نگهداری و سرگرمی در پرواز، ربات های چت هوشمند، و سیستم های نقطه فروش را در هواپیما و در ایستگاه مدیریت می کنند. علاوه بر این، آنها تقریباً همه کارمندان خود را به صورت بلادرنگ داده ها را تغذیه می کنند و کارمندان آنها روزانه ۴۰ شبکه را طی می کنند. همه اینها باید همزمان با رعایت قوانین دسترسی و کنترل و قوانین نظارتی بدون مشکل اجرا شوند. و باید بدانید که داده های خود را با خیال راحت و مسئولانه انتقال می دهید. این یک زخم است! تخلیه هزینه های هنگفت و پیچیدگی عملیاتی پیاده سازی این سیستم ها برای شرکت های هواپیمایی بسیار جذاب بوده است.

آیا از نظر عملکرد یا چه چیزی آن را قادر می سازد، زیرساخت پیشرفته مورد علاقه ای دارید؟

این معمولاً یک نمای واحد از لبه نیست، بلکه این است که چگونه گروهی از خدمات پیشرفته با هم کار می کنند تا یک محیط لبه واقعی توزیع شده را ارائه دهند. به عنوان مثال، هنگامی که هم یک منطقه طول موج و هم یک منطقه محلی در یک منطقه دارید، دو گزینه تاخیر میلی ثانیه جداگانه دارید که به شما یک اتصال یکپارچه بین سیستم های ابری و لبه AWS شما می دهد. بنابراین همان کد را می توان در آن اجرا کرد. یک یا هر دو سایت نیز ایده ترکیب دستگاه‌های ۵G خصوصی AWS با خانواده Snow را دوست دارند. می‌توانید به معنای واقعی کلمه یک کارخانه هوشمند در وسط بیابان راه‌اندازی کنید، بدون اینکه اتصال اینترنتی قابل اعتمادی داشته باشید و آن را کاملاً در شبکه ۵G خودتان با محاسبات داخلی عظیمی که روی AWS اجرا می‌شود، اجرا کنید. این ممکن است یک مثال افراطی به نظر برسد، اما در واقعیت تفاوت چندانی با وضعیت روزمره در هواپیماها و کشتی‌های کروز ندارد. و حتی اگر شما فقط یک مرد DIY در یک مزرعه هستید، دریافت این نوع مجموعه کامل از Amazon و Couchbase برای شما هزینه زیادی ندارد. این یک سیستم در کلاس جهانی، قفسه بندی، پرداخت در صورت تمایل است.

سوال آخر. آیا می توانید در مورد اهمیت راه حل ارائه دهنده ابر خود صحبت کنید؟

ارائه دهنده ابر مناسب برای موفقیت ما بسیار مهم بود. ما AWS را انتخاب کردیم زیرا آنها گزینه ای داشتند که هیچ کس دیگری نداشت. آنها طیف وسیعی از خدمات ابر به لبه را ارائه می دهند که می تواند چندین سایت و محیط مختلف را در بر بگیرد. با AWS، مشتریان ما می‌توانند از یک پایگاه داده واحد برای مدیریت برنامه‌های کاربردی پیشرفته و برنامه‌های ابری خود استفاده کنند و به آنها انعطاف‌پذیری شگفت‌انگیزی برای برنامه‌های خود در هر کجا که کار می‌کنند، می‌دهد. بنابراین، برای مثال، زمانی که این کارکنان خطوط هوایی شبکه ای از ۴۰ شبکه ایجاد می کنند — آنها وارد و خارج از شبکه می شوند، به ابر اروپا می پیوندند، سپس به ابر آمریکای شمالی می پیوندند، به شبکه های خصوصی می روند و خارج می شوند. از—همه آن اتصالات. به طور خودکار حل خواهد شد. برنامه ها در بالای شبکه قرار دارند و پایگاه داده تمام قطعی های شبکه را جذب می کند تا تحت تأثیر آنها قرار نگیرد. ترکیبی از راه حل های ترکیبی AWS و محصولات پایگاه داده Couchbase دسته جدیدی از برنامه ها را قادر می سازد که سریعتر و راحت تر از همیشه به آنها دسترسی داشته باشید. این یک بازی با توپ است. اولین چیزی که برای شرکت خود می خواهید این است که صدای بلند و سریع داشته باشد.