چگونه وبلاگ نویسی را در استراتژی بازاریابی B2B خود قرار می دهید؟ – خبر ۲۴ بزرگ


به عنوان یک بازاریاب تجارت به کسب و کار (B2B)، ممکن است این سوال برای شما پیش بیاید که آیا وبلاگ نویسی برای کسب و کار شما مناسب است یا خیر. به هر حال، بازاریابی B2B اغلب جدی‌تر و مبتنی بر داده‌ها نسبت به همتای متمرکز بر مصرف‌کننده است.

با این حال، وبلاگ نویسی می تواند ابزار مفیدی برای بازاریابان B2B باشد. این می تواند به شما در ایجاد رهبری فکری، ایجاد اعتماد با مشتریان بالقوه و ایجاد سرنخ در صورت استفاده صحیح کمک کند. با این سایت وبلاگ نویسی شخصی که مدتی است وجود داشته و مرتباً با محتوای جدید به روز می شود، اعتبار بیشتری به دست می آورد.

اما قبل از اینکه وارد بازی وبلاگ نویسی شوید، باید بالا و پایین ها را بدانید و استراتژی را مستند کنید. این به شما کمک می کند تا در صورتی که همه چیز آنطور که می خواهید پیش نرود، از قبل برنامه ریزی کنید. یک آژانس بازاریابی شایسته کسب و کار به کسب و کار به تقویت کسب و کار شما و تمرکز بر گزینه های ضروری برای مستندسازی به عنوان یک استراتژی بازاریابی وبلاگ کمک می کند.

چگونه می توانید وبلاگ نویسی را در استراتژی بازاریابی شرکت خود بگنجانید؟

دانستن اینکه چگونه وبلاگ نویسی را در استراتژی بازاریابی B2B خود بگنجانید می تواند چالش برانگیز باشد. از این گذشته، وبلاگ نویسی اغلب ابزاری برای مشاغل B2C در نظر گرفته می شود. اما این مورد نیست. در صورت استفاده صحیح، وبلاگ ها می توانند ابزار بازاریابی بسیار موثری برای شرکت های B2B باشند.

۱. موضوعات جالب برای مخاطبان خود پیدا کنید

اولین قدم این است که موضوعاتی را پیدا کنید که مورد علاقه مخاطبان شما هستند. برای این کار، می توانید از ابزارهای تحقیق کلمات کلیدی مانند Google AdWords Keyword Planner و semrush.com استفاده کنید. هنگامی که برخی از موضوعات بالقوه را شناسایی کردید، مهم است که آنها را از دیدگاه مخاطبان خود ارزیابی کنید. از خودت بپرس:

آیا این موضوع چیزی است که مخاطبان من به آن اهمیت می دهند؟

آیا آنها این را مفید می دانند؟

چه سوالاتی در مورد این موضوع دارید؟

۲. یک تحلیل رقابتی انجام دهید

هنگامی که برخی از موضوعات بالقوه را شناسایی کردید، نوبت به تجزیه و تحلیل رقابتی می رسد. این به شما کمک می کند بفهمید چه محتوایی در حال حاضر وجود دارد و چگونه می توانید پست های وبلاگ خود را متمایز کنید.

برای انجام یک تحلیل رقابتی، با جستجوی کلمات کلیدی هدف خود در گوگل شروع کنید. سپس به ۱۰ نتیجه برتر نگاهی بیندازید و هر کدام را تجزیه و تحلیل کنید. چند سوال متداول وجود دارد که باید از خود بپرسید.

چه موضوعاتی را پوشش می دهند؟

فرمت پست های آنها (مثلا لیست، نحوه انجام و غیره) چگونه است؟

از چه لحنی استفاده می کنند؟

پست هایشان چقدر است؟

از چه عکس ها یا فیلم هایی استفاده می کنند؟

۳. طراحی وب و سئو را در نظر بگیرید

طراحی وب سایت شما و بهینه سازی موتور جستجو (SEO) ملاحظات اولیه هنگام ترکیب وبلاگ نویسی در استراتژی بازاریابی B2B شما است. وب سایت شما باید طوری طراحی شود که بازدیدکنندگان بتوانند به راحتی پست های وبلاگ شما را پیدا کنند. برای مثال، ممکن است بخواهید یک فید وبلاگ را در صفحه اصلی خود قرار دهید یا یک صفحه وبلاگ سفارشی داشته باشید که تمام پست های اخیر شما را فهرست می کند.

وقتی صحبت از سئو به میان می آید، چند کار وجود دارد که می توانید برای بهینه سازی پست های وبلاگ خود برای موتورهای جستجو انجام دهید، مانند:

از عناوین غنی از کلمات کلیدی و توضیحات متا استفاده کنید

عکس های خود را با تگ های alt تقویت کنید

پیوندهای داخلی به سایر محتوای مرتبط در وب سایت خود ایجاد کنید

حکم نهایی

هنگامی که به طور منظم محتوای وبلاگ سنجیده و آموزنده تولید می کنید، شروع به تثبیت خود به عنوان یک رهبر فکری در زمینه خود خواهید کرد. این می تواند یک راه عالی برای متمایز کردن کسب و کار شما از سایرین در زمینه شما باشد. علاوه بر این، می تواند به شما کمک کند تا مشتریان و مشتریان بیشتری را جذب کنید.