چگونه یک رکود مضاعف می تواند در سال های ۲۰۲۲ و ۲۰۲۳ رخ دهد – بهترین خبرگزاری بیست


با وجود این همه پیش‌بینی منفی اقتصادی، ممکن است تعجب کنیم که آینده اقتصادی ما به کجا می‌رود؟ برخی بر این باورند که یک رکود تورمی در راه است. برخی دیگر می گویند فدرال رزرو مسائل تورمی را مدیریت خواهد کرد و همه چیز خوب خواهد بود – فقط یک رکود خفیف – نگران نباشید.

سناریوی دیگر نشان می دهد که این زمان متفاوت خواهد بود. بسیاری از مردم فکر می کنند رکود (یا دوران سخت اقتصادی) تورم زا هستند. این را برای ترکیه (۷۳.۵ درصد) یا ونزوئلا (۱۶۷.۱۵ درصد) نگویید، که در شرایط سخت اقتصادی در محیط های فوق تورم سپری می کنند.

اما در اقتصاد آمریکا چه می گذرد؟ اولاً نرخ سود صفر بود، حالا خیلی افزایش یافته است. بحث رکود و تورم بر روایت حاکم است. فرض دیگر این است که بهبودهای اقتصادی به شکل “V” هستند. اقتصادها پایین می‌آیند و سپس بالا می‌روند – همانطور که قبلاً بارها انجام داده‌اند. سناریوی دیگری می گوید که این بار متفاوت است. ممکن است دچار رکود مضاعف شویم. و نه، من در مورد عشق جو بایدن به بستنی لخت صحبت نمی کنم.

من قطعا تنها کسی نیستم که فکر می کنم یک شیب مضاعف در راه است – حتی CNN این نشان می دهد که خطر شیب مضاعف وجود دارد. اول، رکود دو شیب چیست؟ رکود یک رکود اقتصادی بزرگ است که بیش از چند چهارم طول می کشد. همانطور که از نام آن پیداست، رکود دو طرفه یک رکود دو طرفه است که در آن اقتصاد وارد یک رکود می شود، شروع به بهبود می کند، اما قبل از اینکه اقتصاد بتواند به طور کامل بهبود یابد، به رکود دیگری باز می گردد.

غول مالی Nomura می گوید که اقتصاد ایالات متحده احتمالاً تا پایان سال ۲۰۲۲ وارد رکود خواهد شد. دیگران چیزهای مشابهی می گویند – اینجا را ببینید. آنچه جالب است فراخوان Nomura از چشم انداز سیاست نرخ بهره فدرال رزرو است. فدرال رزرو در حال حاضر در یک چرخه تاریخی کاهش نرخ بهره برای مبارزه با تورم است. فقط در این مدت کوتاه اینقدر در داخل باز می شود؟ این را در نمودار زیر ببینید.

پیش بینی نرخ Nomura 2022-2023

توسعه این مشکل سال ها طول کشید. آیا کسی فکر می کند که فدرال رزرو می تواند یک چرخه تورمی تاریخی را با چند افزایش نرخ بهره و نوسانات بازار در طی چند ماه معکوس کند؟

به یاد داشته باشید، بازارها منتظر اتفاقاتی هستند که ممکن است در شش تا هجده ماه آینده رخ دهد. بیشتر افزایش نرخ بهره فدرال رزرو در حال حاضر در بازارها قیمت گذاری شده است. بازار اکنون به این فکر می‌کند که رکود ناشی از نرخ‌های بهره بالا، فدرال رزرو را مجبور می‌کند تا تنها برای مبارزه با رکود آشکاری که ایجاد کرده است، آنها را کاهش دهد. پول رایگان بیشتر در راه است – سوخت برای بازارها. این همان چیزی است که بازار اکنون جذب می کند.

رئیس جمهور بایدن در این مورد. او می گوید یک فدرال رزرو مستقل بهترین راه برای مقابله با تورم است. نظرات او را در ویدیوی زیر ببینید.

اما آیا این حقیقت دارد؟ آیا فدرال رزرو واقعا مستقل است؟ بیایید سناریویی از شیب مضاعف بایدن را ترسیم کنیم و ببینیم که چقدر با برنامه سیاسی بایدن – به ویژه زمان‌بندی آن همخوانی دارد. دلیلی وجود داشت که پاول دوباره به سمت فدرال رزرو منصوب شود و پاول باید بدهی های خود را به اربابانش بپردازد. استراتژی رکود دو شیب بایدن را در زیر در نظر بگیرید و به صورت مفهومی در تصویر زیر به این استراتژی نگاه کنید.

  1. بایدن در پس زمینه سال‌ها مخارج وحشتناک دولت و سیاست‌های پولی، این سیاست‌ها را با کمک نرخ‌های بهره نزدیک به صفر توسط فدرال رزرو، روی محرک‌ها قرار داد. او با استفاده از کووید و سایر ابتکارات دولتی، با چاپ سطوح تاریخی عرضه پول، تورم تاریخی ایجاد کرد.
  2. پس از ماه ها تردید، فدرال رزرو می داند که برای شکستن رکود ۴۰ ساله باید نرخ بهره را افزایش دهد. با این حال، با نزدیک شدن به انتخابات میان دوره ای در سال ۲۰۲۲، آخرین چیزی که آنها نیاز دارند افزایش تورم یا رکود است. بنابراین فدرال رزرو باید به سرعت با شوک و هیبت برای شکستن تورم بعدی اقدام کند. هدف کاهش قیمت ها نیست، بلکه تثبیت در سطوح فعلی و ایجاد یک شاخص قیمت مصرف کننده خوب در اکتبر ۲۰۲۲ برای انتخابات مهم میان دوره ای ۲۰۲۲ است. بله… پس بایدن می تواند بگوید: “شما مشکل تورم را حل کردید!”
  3. با این حال، این کوتاه مدت است. رکود میان مدت ۲۰۲۲ با قدرت کامل مواجه نشده است. دولت بایدن اعلام خواهد کرد که پیش‌بینی‌کننده‌های سقوط اقتصادی و تاریک‌ترین تئوری‌های توطئه ساده هستند. اما برای اطمینان از عدم تحقق این تئوری های توطئه – فدرال رزرو باید به همان سرعتی که نرخ بهره را افزایش می دهد، عقب نشینی کند. ناظران خبره بازار این دستکاری قیمت را همانطور که در نمودار Nomura در بالا نشان داده شده است می بینند.
  4. بنابراین، اولین افت در یک رکود دو شیب می تواند از نظر از دست دادن شغل نسبتاً ملایم باشد، علیرغم دستمزدهای پایین تر، زیرا کارگران قدرت قیمت گذاری را در یک اقتصاد ضعیف از دست می دهند و بسیاری از مناطق در حال بازی هستند. شتاب. آنها به دلیل مسائل ژئوپلیتیک و دستور کار سبز هستند.
  5. همانطور که فدرال رزرو نرخ بهره را کاهش می دهد، بازارها دوباره بالا می روند – پول رایگان بیشتر – بله! متأسفانه، این فقط داستان تورمی قبلی را که امروز می‌بینیم گسترش می‌دهد – ما می‌توانیم تورم بسیار بالاتری را نسبت به سال ۲۰۲۲ ببینیم – تا از نرخ‌های تورم دهه ۱۹۷۰ فراتر رود. بار دیگر، کاهش مشاغل به حداقل خواهد رسید – آنها به همان اندازه پرداخت نخواهند کرد، و باعث می شود بسیاری از آمریکایی های عادی در نحوه زندگی خود تجدید نظر کنند. برای ثروتمندان همه چیز خوب خواهد بود. برای بقیه، آنها در یکی غرق خواهند شد رکود تورمی دستمزدها، زیرا استانداردهای زندگی آنها را ۲۰-۷۰٪ کاهش می دهد.
  6. تماس هایی برای تنظیم مجدد ارز و بسیاری موارد دیگر وجود خواهد داشت. این دگرگونی اقتصادی بدون شک با جنگ‌های فرهنگی تلاقی خواهد کرد که در آن نخبگان سعی می‌کنند توده‌ها را به خاطر مشکلاتی که ایجاد کرده‌اند سرزنش کنند. از اینجا به کجا برویم داستان دیگری است.

استراتژی رکود دوگانه بایدن 2022-2024از بسیاری جهات، یک رکود دستمزد کاهش‌دهنده تورم که ممکن است رخ دهد، بدتر از یک رکود/رکود معمولی است. رکود در مرحله بهبود است – رکود دستمزدها سیستمیک است و می تواند دائمی تر باشد. با وجود اینکه ممکن است شغلی داشته باشید، استاندارد زندگی شما به قدری تغییر می کند که باعث ایجاد تغییراتی در زندگی شما می شود. “شما صاحب هیچ چیز نخواهید شد و خوشحال خواهید شد. »

رعیت

لازم نیست اینطور باشد. ما به میهن پرستان واقعی نیاز داریم تا بیدار شوند و در برابر آنچه نخبگان و سیاستمداران با ما می کنند موضع گیری کنند. و با « موضع گیری » باید از راه های قانونی و مسالمت آمیز برای جبران خسارت دولتمان استفاده کرد. به نقطه بی بازگشت نزدیک می شویم. زمان مهم است.

نمودار بیشتر برای پست های امروز را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما بدهید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.