چگونه یک وام تجاری اعتباری بد می تواند کسب و کار شما را نجات دهد – Big 24 News


اکثر وام گیرندگان اغلب زمانی که درخواست وام آنها رد می شود، منصرف می شوند. قابل درک است زیرا وام دهندگان با اعطای وام به افرادی که امتیازهای اعتباری خوب یا عالی دارند، خطر نکول را کاهش می دهند.

اگر سابقه نکول دارید، وام دهنده شما از تمدید اعتبار شما می ترسد زیرا شما را فاقد اعتبار می دانند. اما این پایان راه نیست. برخی از موسسات به افراد با اعتبار بد اما با شرایط خاص وام می دهند.

آیا وام تجاری اعتباری بد می تواند کسب و کار شما را نجات دهد؟ همانطور که عمیق تر به موضوع می پردازیم، ادامه دهید.

چرا یک کسب و کار به وام نیاز دارد؟

کسب و کار شما ممکن است به دلایل زیر به وام نیاز داشته باشد.

۱. گسترش

همانطور که کسب و کار شما رشد می کند، هزینه های زیادی مانند خرید دارایی های جدید، استخدام کارمندان بیشتر، ساختمان های جدید، بازاریابی و بازسازی وجود خواهد داشت. وام می تواند با پوشش هزینه ها بدون کاهش بودجه عملیاتی شما، کسب و کار شما را نجات دهد.

۲. سرمایه در گردش

یکی از بزرگترین چالش‌های شرکت‌ها نحوه ذخیره و دریافت وجوه برای سرمایه در گردش است. با گرفتن وام تجاری، می توانید پولی برای ذخیره مجدد و ادامه کسب و کار خود دریافت کنید.

۳. جریان نقدی مورد نیاز

مدیریت جریان نقدی یک مشکل بزرگ برای مشاغل کوچک است. در طول عملیات تجاری خود، برای اجاره، رهن، آب و برق و کارمندان به پول نیاز دارید. یک وام کوچک می تواند برای کمک به ادامه تجارت مفید باشد.

۴. برای تجمیع بدهی های موجود

اگر کسب و کار شما بدهکار است و در تلاش برای پرداخت آن هستید، تلفیق بدهی ممکن است تنها راه حل باشد. با کاهش پرداخت های ماهانه به بهبود جریان نقدینگی شما کمک می کند.

وام تجاری بد اعتباری چیست؟

اگر اعتبار بدی دارید، تامین مالی کسب و کار شما می تواند بسیار دشوار باشد. با این حال، وام های اعتباری بد از بسیاری از وام دهندگان حتی زمانی که اعتبار شما زیر سوال است، در دسترس است.

نمره اعتباری پایین معمولاً نشان دهنده امتیاز اعتباری پایین است که بر توانایی شما برای دریافت وام و سایر کمک های مالی از وام دهندگان تأثیر می گذارد.

Equifax، Experian، و TransUnion آژانس‌های اصلی گزارش‌دهی اعتبار هستند که امتیاز اعتباری شما را بر اساس توانایی شما در بازپرداخت بدهی ارزیابی می‌کنند.

اگر هرگز وام نگیرید، نمره اعتباری نخواهید داشت، و اگر پرداخت های کارت اعتباری را نادیده بگیرید یا پرداخت وام را به تعویق بیندازید، ضرر خواهد داشت. توجه به این نکته ضروری است که امتیاز اعتبار شخصی شما بر امتیاز کسب و کار شما تأثیر می گذارد.

برای درک نحوه عملکرد امتیاز اعتباری، در اینجا جدولی وجود دارد که رتبه‌بندی‌های مختلف آژانس گزارش‌دهی اعتباری Experian را نشان می‌دهد.

طبقه بندی سطح تعادل
خیلی فقیر ۳۰۰-۵۷۹
نمایشگاه ۵۸۰-۶۶۹
خوب ۶۷۰-۷۳۹
خیلی خوب ۷۴۰-۷۹۹
عالی ۸۰۰-۸۵۰

اگر امتیاز اعتباری شما برای فقرا منصفانه است، باید به دنبال وام دهنده ای باشید که وام چک اعتباری ارائه نمی دهد.

از کجا می توان وام تجاری برای اعتبار بد دریافت کرد

واجد شرایط بودن برای وام های تجاری بدتر از وام های معمولی است. همه وام دهندگان حاضر به ارائه این تسهیلات اعتباری نیستند.

خوشبختانه، می توانید از وام دهندگان زیر یک وام اعتباری بد دریافت کنید.

  • بانک ها و مؤسسات وام دهنده: برخی از بانک ها می توانند وام های تجاری کوچک را با اعتبار بد به وام گیرندگان ارائه دهند.
  • وام دهندگان آنلاین می توانند وام های اعتباری بد ارائه دهند، اما بیشتر این وام ها با بهره بالا و کارمزد پردازش ارائه می شوند.
  • اتحادیه های اعتباری: برخی از ایالت ها یا شهرها اتحادیه های اعتباری دارند که اعتبار بدی را ارائه می دهند، به خصوص اگر کسب و کار شما یک استارتاپ باشد.
  • شرکت های فاکتورینگ جایگزینی برای وام های تجاری هستند و در قبال دریافت های نقدی مورد انتظار به شما وام می دهند.
  • ارائه دهندگان خدمات بازرگانی در ازای فروش اعتباری آتی پول ارائه می دهند.
  • موسسات مالی توسعه جامعه (CDFIs) موسسات خصوصی هستند که وام های سرمایه در گردش را به مشاغل ارائه می کنند. می توانید CDFI محلی خود را در ایالت یا شهر خود جستجو کنید.

نحوه دریافت وام تجاری برای اعتبار بد

اکثر وام دهندگانی که وام های تجاری را برای اعتبار بد ارائه می دهند از جنبه های خاصی برای تأیید درخواست های وام استفاده می کنند.

۱. امتیازات اعتباری مورد نیاز است

همانطور که قبلا ذکر شد، نمره اعتباری ضعیف به طور کلی بد در نظر گرفته می شود و ممکن است شما را از این فرصت برای تایید درخواست وام خود محروم کند. هنگام درخواست وام تجاری، مطمئن شوید که وام دهندگان مختلف را برای وام هایی که با امتیاز اعتباری شما مطابقت دارند، مقایسه کنید.

۲. الزامات نرخ بهره

همانطور که احتمالا می دانید، اکثر وام دهندگان برای افرادی که امتیاز اعتباری عالی دارند، نرخ بهره مطلوبی ارائه می دهند. با توجه به میزان ریسک موجود، اگر امتیاز شما ضعیف باشد، وام دهنده ممکن است نرخ بهره بالاتری ارائه دهد.

قبل از امضای قرارداد وام، وام دهنده ای را پیدا کنید که نرخ بهره خود را از قبل افشا کند. اگرچه بهره تنها عاملی نیست که باید در نظر گرفته شود، بررسی کنید که آیا می توانید نرخ مناسبی دریافت کنید.

۳. شرایط بازپرداخت

به دلیل خطرات موجود، اکثر وام دهندگان شرایطی به کوتاه‌تر از ۱۲ ماه برای وام‌های تجاری اعتباری بد ارائه می‌کنند. در طول درخواست وام شما، وام دهنده شرایط بازپرداخت خود را فاش می کند.

اکثر وام دهندگان ساختارهای متفاوتی دارند، از پرداخت های روزانه، هفتگی یا ماهانه. دوره بازپرداخت کوتاه‌تر شما را سرپا نگه می‌دارد، اما می‌تواند به جریان نقدی کسب‌وکارتان آسیب برساند.

۴. هزینه پردازش

وام دهندگان ممکن است برای وام های تجاری اعتباری بد در ابتدای درخواست، هزینه پردازشی را دریافت کنند. سایر هزینه های قابل اعمال ممکن است بسته به وام دهنده اعمال شود، از جمله هزینه های تأخیر در پرداخت، هزینه های تسویه زودهنگام، هزینه های وکلا و هزینه های ارزیابی در مورد وام تضمین شده.

برای کاهش هزینه های کسب و کار خود، وام دهنده ای با کارمزد کمتر انتخاب کنید و هنگام تصمیم گیری، تمام هزینه ها را در نظر بگیرید.

۵. امنیت

اگر امتیاز اعتباری شما ضعیف باشد، وام دهنده ممکن است درخواست اعتبار شما را در صورت رعایت شرایط خاص تأیید کند. یکی از مواردی که ممکن است درخواست کنند، وثیقه یا تضمین برای وام است. در این مورد، شما باید دارایی را به عنوان وثیقه برای پشتیبانی از درخواست وام خود رهن کنید.

اگر قرار گرفتن در معرض اعتبار شما با ضمانت پشتیبانی شود، به عنوان وام تجاری تضمین شده شناخته می شود. با این حال، هنگامی که کارمزد توسط وام دهنده ثبت شود، به سپرده تضمینی تبدیل می شود.

۶. ضامن یا هم امضا کننده

اگر امتیاز اعتباری شما ضعیف باشد، ممکن است وام دهنده شما به یک ضامن برای پشتیبانی از درخواست شما نیاز داشته باشد. اسپانسر شما باید امتیاز اعتباری خوبی داشته باشد و در صورت عدم پرداخت مسئول خواهد بود. ارسال کننده تضمین می کند که در صورت عدم پرداخت وام تجاری شما بازپرداخت می شود.

حتی با داشتن یک ضامن، برای واجد شرایط بودن باید جریان نقدی قوی را نشان دهید.

نحوه دریافت وام تجاری برای اعتبار بد

اکنون که در مورد جنبه های مختلف وام کسب و کار اعتباری بد می دانید، در اینجا یک راهنمای گام به گام برای دریافت تسهیلات اعتباری آورده شده است.

۱. امتیاز اعتباری خود را بشناسید

قبل از درخواست برای وام تجاری، مهم است که امتیاز اعتباری شخصی خود را بدانید. این به شما کمک می کند تا درک بهتری از تاثیر این وام گرفتن شما داشته باشید.

علاوه بر این، با دانستن امتیاز خاص و جزئیات امتیاز اعتبار کسب و کار خود، می توانید در موقعیت بهتری برای ارزیابی اعتبار کسب و کار خود باشید.

گزارش های اعتباری توسط آژانس های پیشرو – Experian، TransUnion و Equifax تولید می شوند. می توانید یک گزارش رایگان در AnnualCreditReport.com دریافت کنید.

۲. اقداماتی را برای بهبود امتیاز اعتبار فعلی خود انجام دهید

می توانید با بررسی گزارش و شناسایی مناطقی که بر آن تأثیر منفی می گذارد، امتیاز فعلی خود را بهبود بخشید. در صورت وجود هرگونه مشکل، می توانید آن را با موسسات وام دهنده مطرح کنید و حتما این موارد را در گزارش خود سازماندهی کنید.

همچنین، ابتدا بدهی های کوچکی مانند قبوض آب و برق را بپردازید و مطمئن شوید که آنها را به موقع پرداخت می کنید. اگر گزارش شما سابقه ندارد، یک کارت اعتباری بگیرید و شروع به استفاده از اعتبار کنید. با این حال، از حد ۳۰ درصد تجاوز نکنید.

۳. سوابق تجاری را آماده کنید

قبل از تمدید اعتبار، وام دهنده یک بررسی کامل پیشینه برای انجام بررسی های لازم انجام می دهد. این فرآیند شامل ارزیابی جریان‌های نقدی تجاری، صورت‌حساب‌های بانکی، اسناد مالی، طرح‌های تجاری، گزارش‌های مالیاتی، مجوزها، اسناد قانونی و اسناد مالکیت است.

تنظیم سوابق خود بسیار مهم است زیرا به وام دهنده نشان می دهد که روی دستیابی به اهداف تجاری خود متمرکز هستید.

۴. ضامن های خود را مشخص کنید

همانطور که گفته شد ضامن مسئولیت کلیه تعهدات وام را بر عهده دارد. انتخاب فردی با نمره بالاتر برای افزایش شانس شما برای تایید وام مهم است. همچنین، با وجود ضامن، وام دهنده می تواند دوره وام طولانی تری ارائه دهد.

۵. خرید کنید

نمره اعتباری ضعیف لزوماً به معنای انتخاب هر وام دهنده بالقوه نیست. برخی از وام دهندگان می توانند وام هایی با نرخ بهره بالاتر برای کاهش ریسک ارائه دهند.

اگرچه ممکن است نرخ ترجیحی یکسانی را با کسی که اعتبار خوبی دارد دریافت نکنید، می توانید نرخ بهره، کارمزد و شرایط بازپرداخت ارائه شده توسط وام دهندگان مختلف را مقایسه کنید.

نکته دیگری که قبل از امضای قرارداد وام باید در نظر گرفت، شهرت وام دهنده است. نظرات وام گیرندگان قبلی را بخوانید و آنهایی را انتخاب کنید که شهرت خوبی دارند. بررسی کنید که آیا پشتیبانی مشتری از طریق پست یا تلفن برای پاسخ به نگرانی های وام گیرنده در دسترس است یا خیر.

علاوه بر این، به مدت زمانی که برای درخواست وام نیاز است نگاه کنید. تاخیر می تواند به عملیات تجاری شما آسیب برساند، به خصوص اگر برای وام سرمایه در گردش درخواست می کنید.

نتیجه

ببینید، اگر نمره اعتباری بدی دارید، این پایان راه نیست. می توانید با گرفتن وام تجاری اعتباری بد برای توسعه، سرمایه در گردش، تجمیع بدهی، خرید تجهیزات و عملیات، به دنبال پول باشید. اگر عجله ندارید، اقداماتی را برای بهبود امتیاز اعتباری خود انجام دهید، که برای سلامت مالی کلی کسب و کار شما ضروری است.