کابوس دموکرات ها در سال ۲۰۲۴ می تواند دیسانتیس باشد نه ترامپ – ۲۰ خبر برتر


جیمز کومی جرایم مختلفی را که هیلاری کلینتون برای ارسال/دریافت و حذف ایمیل‌های محرمانه روی یک سرور ناامن مرتکب شده است، شرح داده است. کومی به این نتیجه رسید هر فرد عاقلی در جایگاه وزیر کلینتون باید می دانست که سیستم طبقه بندی نشده جایی برای این گفتگوها ندارد. اگرچه کومی گفت: “هر فرد منطقی باید می دانست که کاری را که انجام می دهد انجام نمی دهد”، او همچنین گفت: شواهدی مبنی بر نقض احتمالی در رسیدگی به اطلاعات طبقه بندی شده وجود دارد و به نظر ما هیچ دادستان معقولی نمی تواند چنین پرونده ای را مطرح کند. همانطور که مجری برنامه گفتگوی سیاسی سندیکایی محبوب اغلب در مورد چنین نرمش برای چپ ها می گوید – دموکرات بودن خوب است.”

کریس بلانت درست می گوید. اگر دونالد ترامپ به جای هیلاری بود، هیچ راهی برای فرار از پیگرد قانونی وجود نداشت، و اکنون با انتصاب یک بازرس ویژه وزارت دادگستری برای بررسی تخلفات مربوط به ثبت سوابق، شاهد آن هستیم. وزارت دادگستری/اف‌بی‌آی با دروغ گفتن به دادگاه‌های فیسا برای دریافت دستورات از ترامپ بر اساس پرونده کریستوفر استیل که می‌دانستند اشتباه است، اعتماد عمومی شکننده را کاملاً شکست. عدالت باید برابر باشد چه بازیگر جمهوری خواه باشد چه دموکرات اما ضرب المثل قدیمی: آنچه برای غاز خوب است برای غاز نیز خوب است اعمال نمی شود. در واقع، دموکرات بودن جالب است!

ما می‌توانیم ساعت‌ها بی‌عدالتی‌های وزارت دادگستری، اف‌بی‌آی و رسانه‌ها را در تعقیب بی‌وقفه‌شان برای نابودی دونالد ترامپ بگذرانیم، اما حتی اگر آنها موفق به استیضاح و محکوم کردن او شوند، آیا برای دموکرات‌ها خوب است؟ دموکرات‌ها و چپ‌ها نیز احتمالاً خود را برای شکست بزرگ در سال ۲۰۲۴ آماده می‌کنند. نظرسنجی‌ها نشان می‌دهد که ستاره ریک دیسانتیس در حال افزایش است و بسیاری از جمهوری‌خواهان از او به عنوان نامزد سال ۲۰۲۴ حمایت می‌کنند. نظرسنجی جدید از رای‌دهندگان جمهوری‌خواه در فلوریدا در سال ۲۰۲۴. ۶۶ درصد از رای دهندگان جمهوری خواه در فلوریدا طرفدار دسانتیس هستند و تنها ۲۱ درصد برای ترامپ.

نظرسنجی از رای دهندگان تگزاس که به احتمال زیاد در انتخابات مقدماتی جمهوری خواهان تگزاس در سال ۲۰۲۴ شرکت خواهند کرد، دیسانتیس را بهترین گزینه نشان داد، به طوری که ۴۳ درصد از پاسخ دهندگان گفتند که اگر انتخابات مقدماتی امروز برگزار شود به او رای می دهند، در حالی که ترامپ با ۳۲ درصد رای داد. هنگامی که در مورد سناریویی که در آن ترامپ از نامزدی در سال ۲۰۲۴ امتناع می‌کند، حمایت از دیسانتیس به ۶۶ درصد در میان رای‌دهندگان شرکت‌کننده در نظرسنجی افزایش یافت.

نظرسنجی YouGov از ۱۵۰۰ آمریکایی که پس از انتخابات میان دوره ای انجام شد، نشان داد که ران دیسانتیس با ۷ امتیاز – ۴۲ درصد نسبت به ترامپ ۳۵ درصد – از رئیس جمهور سابق در میان جمهوری خواهان پیشتاز است. همین نظرسنجی در ماه اکتبر نشان داد که جمهوری خواهان به طور قاطع از ترامپ نسبت به رون دیسانتیس (۴۵ درصد تا ۳۵ درصد) حمایت می کنند.

چپ ها برای حمله به دونالد ترامپ مانند غول های تشنه به خون سیری ناپذیر تشویق می کنند، اما آیا آنها در حال خواندن برگ های چای هستند که یک داستان ترسناک احتمالی را برای آنها در سال ۲۰۲۴ ترسیم می کند؟ ترامپ با اتهامات احتمالی مانع تراشی و محکومیت های ناشی از حمله مار-آلاگو مواجه است، که احتمالا پایگاه او را تقویت می کند اما به حمایت او در میان مستقل ها و جمهوری خواهان میانه رو آسیب می رساند. بسیار بعید است که محکومیت ترامپ را واجد شرایط نامزدی در سال ۲۰۲۴ کند.

از هم‌اکنون تا انتخابات ریاست‌جمهوری ۲۰۲۴ ممکن است هر اتفاقی بیفتد، اما این روند نشان می‌دهد که رون دیسانتیس بیشتر از ترامپ در میان رأی‌دهندگان حمایت می‌کند. دموکرات ها باید مراقب باشند که چه می خواهند تا از انتخاب مجدد دونالد ترامپ جلوگیری کنند. ممکن است معلوم شود که آنها زمینه را برای دانشمند فرقه، ران دیسانتیس، فراهم می کنند تا آنها را در سال ۲۰۲۴ از بین ببرد.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا به اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع همگانی برای مقاله اصلی RWR.