کاترین آستین فیتس ادعا می کند که ۲۱ تریلیون دلار مفقود شده و/یا توسط دولت ایالات متحده فاقد سند است – آیا این درست است؟


کاترین آستین فیتس در ویدئویی ادعا می کند که “تا سال ۲۰۱۵، ایالات متحده بیش از ۲۱ تریلیون دلار تراکنش های غیرمستند داشته است.” اخیراً ۹۶ تریلیون دلار هنوز مورد سوال است. این یک ادعای بسیار جالب است. آیا کسی متوجه شده است که این مقدار پول گم شده است؟ خوب، مردم هر چیزی را باور خواهند کرد – به J6 توجه کنید.

ممکن است داستان قبلاً یک مزیت داشته باشد. این اولین بار نیست که این داستان ظاهر می شود.

فوربس – در دو ستون قبلی، در اینجا و اینجا، مارک اسکیدمور و من در مورد معاملات ۲۱ تریلیون دلاری دولت فدرال در وزارت دفاع (DOD) و مسکن و توسعه شهری (HUD) نوشتیم که دولت ما نشان داده است که بدون سند و بدون سند است. یک توضیح . با توجه به نگرانی‌ها و پرسش‌های ما، دیو لیندورف، روزنامه‌نگار تحقیقی، این پرونده را بررسی کرد و اخیراً مقاله‌ای با عنوان «انحصاری: افشای تقلب بزرگ حسابداری پنتاگون» در The Nation منتشر کرد. لینددورف بر اساس مجموعه ای از مصاحبه ها با مقامات فعلی و سابق دولت، به این نتیجه رسید که محاسبات پنتاگون “جعلی” بوده و شامل اعداد ساختگی است که برای مبهم کردن و در نتیجه افزایش “هزینه های نظامی ایالات متحده سال به سال” طراحی شده است.

زمانی که الکساندریا اوکاسیو کورتز، نماینده جدید الکساندریا اوکاسیو کورتز در توییتی حدود ۲۱ تریلیون دلار نوشت، او توجه رسانه ها را بیشتر به خود جلب کرد:

تراکنش های مالی ۲۱ تریلیون دلاری پنتاگون “قابل ردیابی، مستندسازی یا توضیح نیست.” ۲۱ تریلیون دلار اشتباهات حسابداری در پنتاگون. هزینه مدیکر برای همه ۳۲ تریلیون دلار است. این بدان معناست که ۶۶ درصد از Medicare for All قبلاً توسط پنتاگون تأمین شده است. و این قبل از اقساط است.

این نظر توجه چندین رسانه از جمله نیویورک تایمز و واشنگتن پست را به خود جلب کرد، زیرا تمرکز بر بررسی حقایق بود (برای مثال اینجا و اینجا را ببینید). ارزیابی تقریباً جامع این بود که اظهارات اوکاسیو کورتز گمراه کننده بود – ۲۱ تریلیون دلار در معاملات غیرمستند منعکس کننده هزینه های غیرمجاز واقعی نیست. با این حال، یک نکته بسیار مهم وجود دارد که تقریباً همه از آن غافل هستند.

علی‌رغم تلاش‌های ما و همچنین تلاش‌های دیو لیندورف، دولت ما هیچ داده یا اطلاعات مادی در مورد ماهیت تراکنش‌های غیرمستند به اشتراک گذاشته نشده است. به عنوان مثال، مارک اسکیدمور و دیو لیندورف مکرراً از دفتر بازرس کل (OIG) درخواست کردند که پیوستی به گزارش OIG در سال ۲۰۱۶ ارائه کند که نشان می‌دهد ارتش دارای ۶.۵ تریلیون دلار معاملات غیرمستند است. معمولاً معاملات غیرمستند تنها بخش کوچکی از هزینه مجاز است. چگونه یک بودجه نظامی ۱۲۲ میلیارد دلاری می تواند اصلاحات غیرمستندی را ۵۴ برابر بیشتر از هزینه های مجاز انجام دهد؟

به طور خاص، Skidmore و Lindorff درخواست کردند که OIG اطلاعات دقیق تری در مورد ماهیت ۱۷۰ تراکنش ارائه دهد که ۲.۱ تریلیون دلار در معاملات غیرمستند ایجاد کردند (به صفحه ۶ گزارش OIG مراجعه کنید). همانطور که لیندورف و منابعش ادعا می کنند، چرا ارتش چنین اعداد ساختگی عظیمی می سازد؟ با این حال، تصور اینکه چنین مبالغ هنگفتی می تواند به طور غیرقانونی وارد شود و/یا از منابع مالی ارتش خارج شود، سخت است. تایید بدون وضوح بیشتر غیر ممکن است.

می‌توانید کل ویدیوی عالی کاترین آستین فیتس را تماشا کنید، اما ادعاها از ساعت ۱۱:۳۰ تا ۳۵:۳۰ در زیر شروع می‌شوند.

به همان اندازه که این داستان ظالمانه است – آیا کاترین آستین فیتس درست می گوید؟

در اینجا با کاترین در مورد این اسناد حسابداری قانونی بیشتر غواصی کنید.

در فیلم فلش بک زیر، رامسفلد اعتراف می کند که ۲.۳ تریلیون دلار از پنتاگون یک روز قبل از ۱۱ سپتامبر از دست رفته است.

۱.۳ تریلیون دلار دیگر مفقود شده است؟

آیا ما به ته این همه پول هدر رفته خواهیم رسید؟

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.