“کاخ ها را به موزه تبدیل کنید!” انگلیسی ها از جمهوری خواهان خواستند که سلطنت را لغو کنند


جمهوری خواهان با این استدلال که بریتانیا باید “کاخ ها را به موزه تبدیل کند” خواستار لغو سلطنت شدند. این تماس ها زمانی انجام شد که ملکه کتاب های خود را به روی عموم باز کرد تا نشان دهد خانواده سلطنتی چگونه پول خود را دریافت می کنند.

یکی از جمهوری خواهان در توییتر نوشت: “سلام انگلیس، باور کن، یک واقعی خواهید گرفت.” [return on investment] اگر #رویالتی را لغو کنید و کاخ ها را به موزه تبدیل کنید. “تو داری تقلب می کنی!”

یکی دیگر گفت: “پول ۹۳۶۹ میلیون مالیات دهندگان برای بازسازی کاخ باکینگهام هزینه خواهد شد.” بگذار غرق شود. #سلطنه مهتاب.

برخی دیگر از سال گذشته، حتی با خروج شاهزاده هری و مگان، از هزینه های فزاینده خانواده سلطنتی خشمگین شده اند.

بنابراین پس از رفتن مگان و هری، یکی از کاربران گفت: [Prince] فیلیپ درگذشت و در بحبوحه اپیدمی آنها توانستند میلیون ها بیشتر هزینه کنند؟ حداقل باید از ۵ خانواده سلطنتی با کمتر اما هزینه بیشتر مراقبت کرد؟ با احتساب ۳۲۰۰۰۰۰۰ برای سفر به اولین چک ۵ دقیقه ای پیاده؟ دیوانه.”

با این حال، بریتانیایی‌های طرفدار سلطنت به این درخواست‌ها پاسخ دادند و ادعا کردند که سلطنت از طریق گردشگری پول بیشتری به‌دست آورده است و به میزان کم هزینه‌های سلطنتی برای هر نفر اشاره کردند.

یکی گفت “کمتر از ۲ برای هر مالیات دهنده”. “من می توانم ۲۹ ۱.۲۹ برای هر نفر بپردازم.”

بیشتر بریتانیایی ها در مورد چگونگی دریافت پول توسط خانواده سلطنتی صحبت کردند و یکی از آنها اشاره کرد که در مقاله بلومبرگ که در توییت نقل شده است به پولی که خانواده سلطنتی به دولت باز می گرداند اشاره ای نشده است.

او گفت: “در این مقاله به معنای واقعی کلمه هیچ چیزی در مورد ۹۰۴۹۰ میلیونی که ملکه و پادشاه پرداخت کرده اند وجود ندارد.”

بیشتر بخوانید: پوتین تهدید کرد در صورت استقرار نیروهای ناتو «مثلاً» تلافی خواهد کرد

خانواده سلطنتی تا حدودی از طریق آنچه کمک مالی نامیده می شود تأمین می شود. کمک مالی دولت برای سال ۲۰۲۰-۲۱ ۰.۳۸۶.۳ میلیون یا حدود ۲۹۱.۲۹ برای هر نفر در بریتانیا تعیین شده است. این کمک مالی به دلیل یک برنامه ۱۰ ساله بازسازی در کاخ باکینگهام به ۱۰۱۰۲.۴ میلیون دلار رسید.

اما این پول مستقیماً از مالیات دهنده نمی آید. در عوض، این پول از سود حاصل از زمین هایی به نام ایالت کرون به دست می آید.

کرون استیت نام خود را از این واقعیت گرفته است که تا سال ۱۷۶۰ زمین در اختیار تاج بود. در آن سال، پادشاه جورج سوم موافقت کرد که اراضی را در ازای پرداخت سالانه ثابت به پارلمان تحویل دهد. این معامله شامل جانشینان او می شود.

خزانه داری اعلیحضرت درصد سود حاصل از این زمین ها که به خاندان سلطنتی می رسد را از ۱۵ تا ۲۵ درصد محاسبه می کند.

جمهوری خواهان استدلال می کنند که نسبتی که برای خانواده سلطنتی در نظر گرفته شده می تواند بهتر در جای دیگری از بودجه دولتی هزینه شود، در حالی که خانواده سلطنتی به مزایای خانواده سلطنتی کشور اشاره می کنند.

از دست نده:
طرفداران خانم هینچ هک “ارزان” برای باز کردن دریچه ها را به اشتراک می گذارند [INSIGHT]
دومینیک راب بعد از اینکه آنجلا راینر زمین را پاک کرد به او چشمکی زد. [REPORT]
خانواده سلطنتی: سریال ساسکس نتفلیکس بوی ناامیدی می دهد [LIVE]

براند فایننس تخمین می زند که پادشاهی سالانه ۱.۷۷ میلیارد دلار به اقتصاد بریتانیا کمک می کند.

دیوید هیگ، مدیر ارشد مالی، گفت: دقیقاً ۲۵ سال پیش، آتش سوزی قلعه ویندزور، زمانی که رسوایی ها باعث کاهش محبوبیت پادشاهی شد، یک نقطه ترس نادر برای ملکه آنوس بود. امروزه جذابیت جهانی آن به معنای جذابیت برند است که مزایای تجاری قابل توجهی را برای تمام شرکت ها و سازمان های مرتبط ارائه می دهد.

این پادشاهی هم از نظر نمادین و هم از نظر اقتصادی، گنجینه ملی بریتانیا است. بریتانیا، به ویژه در دوران برگزیت، می‌توانست روی دیپلماسی سلطنتی برای تسهیل روابط تجاری با کشورهای مشترک المنافع و بقیه جهان حساب کند.

حتی اگر خانواده سلطنتی توسط مالیات دهندگان بریتانیایی پرداخت شده باشد، ۱۰۱۰۲ میلیون، مبلغ تقریبی کمک هزینه، تنها ۰.۰۰۰۰۹۳ درصد از هزینه های دولت در سال های ۲۰۲۰-۲۰۲۱ بوده است.

لینک منبع