کاربرد نوار نقاله سطلی چیست؟ هر چیزی را که می خواهید بدانید بدانید


نوار نقاله سطلی

به نظر شما روزانه هزاران پوند ماده چگونه جابه جا می شود؟ آنچه در ابتدا ترسناک و دشوار به نظر می رسد را می توان به راحتی با ماشین های جابجایی مواد انجام داد. این تجهیزات به طور ویژه برای حمل و نقل ایمن مواد سنگین طراحی شده است.

این شامل یک سیستم نوار نقاله است که به سرعت بخشیدن به تولید کمک می کند. یکی از این نوع نوار نقاله ها نوار نقاله سطلی است که برای حمل و نقل مواد به صورت عمودی ایجاد می شود و به همین دلیل در بسیاری از صنایع کاربرد فراوانی دارد. برای آشنایی بیشتر با سیستم نوار نقاله سطلی این مقاله را بخوانید.

نوار نقاله سطلی چیست؟

نوار نقاله های سطلی محصولات سنگین را به صورت عمودی از طریق سطل های رفت و برگشتی، معمولاً مواد حجیم، حمل می کنند. این نوار نقاله سطلی از یک حلقه سطلی رزوه‌دار تشکیل شده است که حتی در هنگام حرکت نیز می‌ماند و از ریختن محتویات داخل آن جلوگیری می‌کند. مواد بر روی نوار نقاله در سطل بارگذاری می شوند و به طور خودکار در پایان چرخه در فرآیندی به نام تخلیه بارگذاری می شوند.

این یک فرآیند خودکار و سریع برای انتقال عمودی مواد است. طراحی این نوار نقاله ها بسته به موادی که قرار است حمل شوند و همچنین ارتفاع مورد نیاز برای حمل آنها متفاوت است. طراحی مناسب حرکات کارآمد و موثر را تضمین می کند.

آنها بسته به نوع مورد نظر شما در ترتیبات S، C، Z یا عمودی هستند. حامل های سطلی با مواد سبک، خشک یا پودری بهترین عملکرد را دارند و معمولاً برای حمل و نقل مواد مرطوب یا نیمه جامد استفاده نمی شوند. این به این دلیل است که مواد مرطوب به سطل ها می چسبد که منجر به مشکلات دیگری مانند مشکلات زهکشی می شود.

این نوار نقاله می تواند مواد را در واحدهای مجزا نگهداری کند که این امر توسط نوار نقاله های دیگر مانند نوار نقاله پیچی که مواد را جاسازی می کند به دست نمی آید و در نتیجه در جرم متحرک بهترین است.

بنابراین نوار نقاله های سطلی بیشتر در صنایع شیشه، معدن، سیمان، زیست توده، کاغذ و برق مورد استفاده قرار می گیرند. برخی از کاربردهای نوار نقاله سطلی شامل نوار نقاله قند یا دانه و ماشین آلات جابجایی خاکستر و زغال سنگ است.

انواع وکتور بولدوزر

سه نوع اصلی نوار نقاله سطلی وجود دارد: نوار نقاله پیوسته، نوار نقاله گریز از مرکز و تخلیه مثبت.

بنابراین بیایید نگاهی به جزئیات هر نوع نوار نقاله سطلی بیندازیم تا نحوه عملکرد آنها را بهتر درک کنیم.

۱) نوار نقاله سطلی پیوسته

نوار نقاله های سطلی پیوسته با سایر انواع نوار نقاله سطلی تفاوت دارند زیرا برای حمل مواد سبک و شکننده هستند. بین این نوار نقاله ها هیچ فاصله ای وجود ندارد و با سرعت ۳-۵ فوت در ثانیه حرکت می کنند.

سطل های این نوار نقاله با ورود یک ماده پر شده و سطل ها خالی می شوند تا جاذبه بر روی مواد اثر بگذارد.

این سیستم با مواد شکننده برخورد می کند زیرا با جلوگیری از هوادهی آسیب را به حداقل می رساند. نوار نقاله های سطلی پیوسته در صنایع معدنی، پلاستیک و سایر صنایع که هم زدن کمی وجود دارد استفاده می شود.

۲) نوار نقاله سطلی گریز از مرکز

نوار نقاله های لایروبی گریز از مرکز از نیروی گریز از مرکز برای انتقال مواد با جریان آزاد استفاده می کنند. نوار نقاله از سطل هایی با فاصله مساوی تشکیل شده است که با سوراخ کردن مواد به داخل ورودی برای به حداکثر رساندن نیروی گریز از مرکز پس از چرخش زیاد، در ورودی گلوگاهی سوراخ می شوند.

این نوع نوار نقاله در داخل یک ظرف فلزی قرار دارد که از ریختن مواد جلوگیری می کند و فقط در گلوگاه تخلیه حرکت می کند. مواد باقی مانده برگردانده شده و با تکرار چرخه دوباره جمع آوری می شوند.

نوار نقاله های سطلی گریز از مرکز در سرعت های کم و بالا کار می کنند و می توانند ۱۰۰ پوند بر فوت مکعب مواد را تا ۳۵۰ فوت در دقیقه جابجا کنند. شما همچنین می توانید نوار نقاله های گریز از مرکز را تهیه کنید که سرعتی تا ۱۰۰ فوت در دقیقه دارند، اما فقط می توان از مواد سبک تر استفاده کرد.

به همین دلیل برای سرعت های بالاتر کاربرد خوبی دارند و با موادی مانند شکر، غلات، فلزات و مواد شیمیایی به خوبی کار می کنند.

۳) نوار نقاله تخلیه مثبت

نوار نقاله های تخلیه مثبت نوع خاصی از نقاله های گریز از مرکز هستند که در آن سطل ها روی چرخ دنده دیگری حرکت می کنند و مواد را از گردن بطری خلاء خارج می کنند. سطل های نقاله خلاء مثبت بزرگتر و منحصر به سازنده هستند.

بنابراین قیمت این نوار نقاله نسبت به دو نوع نوار نقاله سطلی دیگر بیشتر است. این نوار نقاله ها با سرعت کم ۲-۴ فوت در ثانیه حرکت می کنند تا محصول نریزد و یا مواد آسیب نبیند.

این بهترین عملکرد را در دست زدن به آجیل، غلات، میوه های خشک و سایر مواردی دارد که باید در اولویت نگهداری شوند.

معیارهای انتخاب با توجه به مشخصات نوار نقاله سطلی

اطمینان از انتخاب نوع مناسب نوار نقاله سطلی می تواند دشوار باشد. برای کمک به شما، در اینجا خلاصه ای از مشخصات نوار نقاله سطلی است که باید قبل از تماس با تامین کننده خود در نظر بگیرید. این به شما کمک می کند تا نیازهای خود را حمل کنید و در نتیجه تجهیزات مناسب را تهیه کنید.

۱) طراحی سطل

قبل از انتخاب نوار نقاله سطلی باید به یک سوال مهم پاسخ دهید. چه مقدار ماده در واحد زمان باید جابجا شود؟ چقدر طول می کشد سفر؟ از آنجایی که اندازه و شکل سطل به ظرفیت خروجی و فاصله بستگی دارد. برای اطلاع از ظرفیت مورد نظر حامل، باید از فرمول زیر استفاده کنید:

ظرفیت سطل x تعداد سطل در هر فوت x فوت در دقیقه نوار نقاله x (60 دقیقه در ساعت) ÷ ۱۷۲۸ = فوت مکعب در ساعت

اگر در درک این موضوع مشکل دارید، می توانید از تامین کننده خود کمک بگیرید. مسافتی که محصول باید طی کند و جهت نوار نقاله تعیین کننده تعداد و طراحی سطل های مورد استفاده است.

سرعت اتوبوس نیز توسط آن تعیین خواهد شد. شما باید به دنبال واحدی با ظرفیت خروجی خوب باشید که تضمین کند مواد شما در سریع ترین زمان ممکن بدون هیچ آسیبی حرکت می کنند.

۲) ویژگی ها و نیازهای محصول

همچنین مهم است که بدانید چه نوع موادی برای حمل و نقل نیاز دارید. به عنوان مثال، اگر می خواهید مواد پودری مانند شن و ماسه را حمل کنید، چه نیاز به محافظت در برابر چسبندگی، محیطی یا تهویه داشته باشد، نوار نقاله آهسته لودر بهترین انتخاب است. اما اگر می خواهید دانه یا دانه را انتقال دهید، یک نوار نقاله درشت و سریعتر می تواند به خوبی کار کند.

دانستن نوع موادی که می‌خواهید با آن کار کنید نیز به شما کمک می‌کند مطمئن شوید که سطل اندازه مناسب را دریافت کرده‌اید و از حداکثر سرعت برای نتایج خوب استفاده می‌کنید.

در نتیجه

فناوری نوار نقاله سطلی به جابجایی هزاران پوند مواد در عرض چند دقیقه کمک می کند، بنابراین سرعت تولید را افزایش می دهد و زمان خرابی را کاهش می دهد. امیدواریم این مقاله به شما در درک این بولدوزرها، انواع آنها و اینکه چگونه می توانید به راحتی تصمیم عاقلانه ای بگیرید، کمک کرده باشد.