کارشناسان می گویند “بچه های دیجیتال تاماگوچی” برای مبارزه با جمعیت بیش از حد امری عادی خواهد بود – اگر فقط به آنها اجازه دهیم


یک متخصص برجسته در زمینه هوش مصنوعی معتقد است که نسل های آینده تشکیل خانواده را رد خواهند کرد و در عوض موجودیت های دیجیتالی به نام “کودکان تاماگوچی” را پرورش خواهند داد.

هزاره ها و والدینشان ممکن است یک “حیوان خانگی” دیجیتالی تخم مرغی شکل را به یاد بیاورند که در اواخر دهه ۱۹۹۰ به بازار آمد. این دستگاه الکترونیکی قابل حمل – که معمولاً به عنوان “تاماگوچی– یک بازی ویدیویی متشکل از سه دکمه گنجانده شده است. “حیوان خانگی” به مراقبت و تغذیه نیاز داشت، در غیر این صورت خطر سوء تغذیه و مرگ زودهنگام را تهدید می کند.

شوق تاماگوچی، که تقریباً بین سال‌های ۱۹۹۶ و اوایل دهه ۲۰۰۰ رخ داد، بینشی در مورد توانایی فناوری برای برانگیختن ارتباط عاطفی با چیزهایی که مردم به طور غریزی تجسم می‌کنند، ارائه کرد. سریع به جلو تا ۲۰۲۲. کاتریونا کمپبلیکی از چهره های برجسته بریتانیایی در زمینه هوش مصنوعی (AI) استدلال کرده است که تا سال ۲۰۷۰ بزرگ کردن یک کودک دیجیتالی در واقعیت مجازی امری عادی خواهد بود، یک تغییر جمعیتی که “نسل تاماگوچی” را شکل داده است.

در کتاب تازه منتشر شده خود، هوش مصنوعی با طراحی: طرحی برای زندگی با هوش مصنوعیکمپبل دلایل به شرح زیر است:

“کودکان مجازی ممکن است جهشی بزرگ از جایی که اکنون هستیم به نظر برسد، اما در ۵۰ سال آینده، فناوری آنقدر پیشرفت خواهد کرد که کودکان در دنیای دیگر از کودکان در دنیای واقعی قابل تشخیص نیستند… اشتباه است” ناگفته نماند که این پیشرفت اگر این اتفاق بیفتد، قواعد بازی تکنولوژیک را تغییر خواهد داد و اگر به درستی مدیریت شود، می‌تواند به ما در حل برخی از مهم‌ترین مسائل امروز از جمله افزایش جمعیت کمک کند.»

تا کنون، رسانه های جریان اصلی بی وقفه شعار “افزایش جمعیت” را سر می دهند و در عین حال مهاجرت گسترده به غرب را برای جبران مشاغل توجیه می کنند. شهروندان بومی گزارش شده است من این را نمی خواهم البته باروری پایین. بنابراین، آیا کاملاً منطقی است که فناوری را ترویج کنیم که بیشتر از تربیت کودک دلسرد شود؟

به علاوه، به ما گفته می‌شود که این «بچه‌ها» در نوعی «متاورس» زندگی می‌کنند. فن آوری بیل گیتس است مایکروسافت و متای مارک زاکربرگ (فیسبوک سابق) در حال توسعه است.

موجودات دیجیتالی در کیهان که لامسه، صدا و بینایی را تحریک می کنند

اصطلاح متاورس یک دنیای مجازی فراگیر را توصیف می کند که در آن انسان ها با یکدیگر تعامل دارند. به عنوان مثال، صنعت بازی از متاورس برای توصیف بازی هایی با هدفون های چشم بند استفاده می کند که در آن کاربران تصاویری را می بینند که روی محیط طبیعی خود قرار گرفته اند. در واقع متا اپل، مایکروسافت و گوگل هستند گزارش شده است علاقه مند به فعال کردن کارهای روزمره مانند شرکت در جلسات کاری و کلاس ها به صورت مجازی.

اما این کلید پیشنهاد کمبل است: او و پیشنهاد کنید دستکش‌های حساس به لمس ممکن است احساس در آغوش گرفتن و بازی با کودک را بازسازی کنند و وابستگی عاطفی را برانگیزند – نسخه‌ای چندوجهی از «حیوان خانگی» تاماگوچی دهه ۹۰.

در واقع، YouGov نظر سنجی در سال ۲۰۲۰، او پرسید که چرا زوج‌ها بچه دار نشدن را انتخاب می‌کنند و متوجه شد که حدود ۱۰ درصد نگرانی‌هایی در مورد «افزایش جمعیت» دارند، در حالی که ۱۰ درصد دیگر ترجیح دادند به دلایل مالی بدون فرزند بمانند.

یک نهاد دیجیتالی به نام “بچه” با هزینه ماهانه

به عنوان یک تجارت بالقوه، کمپبل استدلال می کند که مصرف کنندگان ایده “بچه های” مجازی را جذاب می دانند و به شوق “حیوان خانگی” دیجیتالی تخم مرغی در اواخر دهه ۱۹۹۰ اشاره می کند. ایالت هاما اکنون در راه ایجاد نسلی از تاماگوچی هستیم که برای تمام مقاصد و مقاصد، برای والدین خود “واقعی” باشند.”

نه، برای کسی که بفهمد «کودک» مورد نظر یک برنامه کامپیوتری است، «واقعی» نخواهد بود. Metaverse یک ترفند با دقت طراحی شده را بر روی ذهن بازی خواهد کرد. فقط بین دستان فرد فاصله خواهد بود. یک دوره. کمپبل به پیشنهاد یک طرح تجاری ادامه می دهد. او می‌نویسد: «به شرطی که تقاضای مصرف‌کننده وجود داشته باشد، که به اعتقاد من وجود دارد، بچه‌های هوش مصنوعی با هزینه ماهانه نسبتاً کمی در دسترس خواهند بود.» [$۲۵ per month]. »

به عنوان مشاور سابق دولت بریتانیا، کمپبل گفت که فناوری موسوم به “تصاویر تولید شده توسط کامپیوتر” در نام تجاری این گونه نرم افزارهای کامپیوتری به نام “کودکان” گنجانده می شود. این برنامه‌ها چهره‌ها و بدن‌های واقعی را تقلید می‌کنند و می‌توانند حالات چهره و صدای صاحبان خود را تشخیص دهند و به آن‌ها پاسخ دهند، «والدین» که هزینه تماس دیجیتالی ماهانه پرداخت می‌کنند. بچه در فراگرایی

این برنامه‌ها به عنوان موجودیت‌های دیجیتال، گفتار و واکنش‌هایی را نشان می‌دهند که احساسات انسان را تقلید می‌کنند. برای مثال، گریه یک نوزاد تازه متولد شده، عصبانیت یک کودک نوپا، خنده یک کودک ۱۰ ساله و شوخی نوجوانان. علاوه بر این، «والدین» می توانند در یک محیط مجازی به انتخاب خود، مانند نوازش در خانه یا بازی در باغ، با «فرزندان» خود ارتباط برقرار کنند. علاوه بر این، آنها به راحتی می توانند یک “کودک” در یک سن خاص را “فعال کنند”. آنها همچنین می توانند تعیین کنند که آیا “کودک” آنها در طول مدت خدمت ماهانه بزرگ می شود یا “نوزاد” باقی می ماند.

به گفته کمبل، ظهور و پذیرش این سرویس “به اولین جمعیت کاملا دیجیتالی منجر خواهد شد” و علاوه بر این با توجه به تأثیر بالقوه آن بر جمعیت جهان و تغییرات اجتماعی، این ممکن است یکی از مهم ترین پیشرفت های تکنولوژیکی برای بشریت از زمان ظهور عصر برنز باشد.

چه کسی به احتمال زیاد نسل تاماگوچی را می پذیرد؟

بدبینانی که انسان ها را مغز میمون های بزرگ شده می بینند که در سلول های توده ای یا غبار ستاره ای تجسم یافته اند، ممکن است به راحتی این فناوری را بپذیرند. آنها ممکن است استدلال کنند که برای آنها “احساس واقعی” دارد، و این تمام چیزی است که اهمیت دارد. اما آنها می دانند که واقعی نیست. برعکس، برای کسانی – مذهبی یا غیرمذهبی – که معتقد به ایجاد خانواده، گذراندن فرزندان، حفظ تمدن خود، و تجربه تمام آنچه در فرزندپروری است، بسیار دشوارتر خواهد بود.

جیم مک کریگ، نویسنده وبلاگ ایمان و آزادی آمریکاییارائه متقاعد کننده است به یاد آوردن در مورد توانایی تمایز بین آنچه درست است و آنچه به نظر می رسد تقریباً درست است اما برای جوهر معنوی انسان مضر است:

متأسفانه بسیاری از مردم با کمال میل حقیقت را با یک سری دروغ و روایت های دروغ رد و بدل کرده اند. اکثر مردم آنچه را که سیاستمداران، معلمان، هالیوود یا رسانه ها به آنها می گویند احمقانه می دانند. این امر فریب آنها را آسان می کند. از آنجایی که برایشان اهمیتی ندارد که چیزی واقعی است یا نه، حاضرند یک دروغ را باور کنند. کتاب مقدس به ما می گوید که اگر آنها به اندازه کافی استقامت کنند، خداوند برای آنها توهمات قدرتمندی خواهد فرستاد تا اطمینان حاصل شود که آنها همچنان دروغ هایی را که آنها را محکوم می کند، می پذیرند.

خرید یک سرویس ماهانه برای تجربه کوچک‌ترین احساسات مرتبط با «فرزندپروری» بدون اینکه واقعاً والدین باشید، لایه عمیق حاکمیت موجود در واحد خانواده سنتی را از بین می‌برد. این مانند واگذاری نقاط قوت فردی – استقلال فیزیکی و حیثیت – به یک شرکت بزرگ است که ادعا می کند چالش های “رشد جمعیت” را مدیریت می کند، انتشار کربن را کاهش می دهد و به حفظ زمین و تمدن بشری کمک می کند. با این حال، بسیاری فکر می کنند که آنها هدف بهتری را دنبال می کنند، مانند یک اقدام تقریباً فداکارانه برای “نجات” سیاره.

در حقیقت، mcrigg به درستی شناسایی می کند که «بازی پایانی این روایت‌ها آمیزه‌ای از حکومت یک‌جهانی و دین تک‌جهانی است» و این روایت‌ها «از طریق فیلم، هنر، موسیقی، کتاب، رادیو، مدارس، مطبوعات و حتی در برخی کلیساها ارتباط برقرار می‌کنند. ”

چقدر به انتقال نزدیک هستیم؟

در سال ۲۰۲۱ یک مصاحبه ریچارد کرس، مدیرعامل انویدیا به بلومبرگ گفت: «شاید فکر کنید که در حالت متاورس قرار نخواهید داشت، اما من به شما قول می دهم که در پنج سال آینده، همه ما به هر طریقی آنجا خواهیم بود.

با این حال، کارشناسان بلومبرگ قانع نشده اند. گفته می شود متا حداقل به سه سال زمان نیاز دارد تا بین ۱۵ تا ۲۰ میلیون کاربر ایجاد کند. علاوه بر این، NVIDIA، بزرگترین سازنده تراشه در جهان، باید هدفون های موجود را بهبود بخشد تا شکلی از واقعیت مجازی را که شبیه صحنه های سه بعدی واقع گرایانه زاکربرگ است، فعال کند.

در همان سال متا اعلام این شرکت ۱۰ میلیارد دلار برای توسعه Metaverse سرمایه‌گذاری می‌کند و تلاش می‌کند تا افراد را از طریق این تجربه اجتماعی دیجیتال جدید، بدون توجه به جایی که زندگی می‌کنند، به هم متصل کند.

صحبت کردن در پادکست “نمایش تیم فریس”.زاکربرگ آینده متاورس را از نظر ایجاد «اقتصاد قوی‌تر» و «اکوسیستم‌های خودپایدار» تبلیغ کرد.

جای تعجب نیست که به نظر می رسد زاکربرگ انتقادات مبنی بر اینکه متا بیش از حد بر حوزه دیجیتال متمرکز است را رد کرده است، با توجه به نگرانی هایی که در مورد ایمنی کاربر و تأثیر آن بر سلامت روان در دنیای مجازی وجود دارد. او او گفت:

“اگر مردم فقط احساس می کنند که می دانند ما به عنوان یک شرکت چه کسی هستیم و چه کاری انجام می دهیم، من به اندازه کافی به آن فشار نمی آورم. می خواهم ما را به سمتی سوق دهم که همیشه در حال انجام کاری هستیم که می تواند انجام شود. سوال شد، زیرا اگر این کار را نکنیم، چه کار می کنیم؟

مصرف‌کنندگان می‌توانند برنامه‌های رایانه‌ای را که به‌عنوان «بچه‌ها» ارائه می‌شوند، در صورت درخواست برای لذت‌های یک‌طرفه، به‌طور مؤثری رد کنند. اما، با وجود هیچ سیستم اخلاقی برای هدایت تصمیم‌گیری ما، پس از آن با تجربه صمیمیت جنسی در متافیزیک آشنا خواهیم شد. سعی نکنید با جنس مخالف با هدف نهایی تسویه حساب و تشکیل خانواده گفتگو کنید.

“بچه” مجازی از قبل به عنوان اثبات مفهوم وجود دارد

بیش از هفت سال پیش، برنده دو بار جایزه اسکار دکتر. مارک ساگار او پروژه ای را برای مهندسی معکوس مغز انسان آغاز کرد. به عنوان یکی از بنیانگذاران و مدیر عامل شرکت ماشین های روح BabyX توسط تیم ساگار و مدیر آزمایشگاه فناوری های موبایل در شرکت مهندسی زیستی اوکلند توسعه داده شد. این یک واقعیت فرضی است انیمیشن کودک یادداشت هایی ارائه می دهد که احساسات انسانی را تقلید می کند. با استفاده از دوربین برای “دیدن” و میکروفون برای “گوش دادن” به عنوان ورودی، “کودک” حالات چهره کاربر و تصاویر مختلف (مانند ساعت یا گوسفند) را پردازش می کند و پاسخ ها به این ترتیب.

BabyX که برای تحقیق طراحی شده است به ماشین‌های روح اجازه می‌دهد نه تنها الگوهای رفتار انسان را کشف کنند، بلکه موجودات دیجیتالی مستقلی نیز ایجاد کنند… BabyX پایه‌ای را فراهم می‌کند که ما بر اساس آن می‌آموزیم، آزمایش می‌کنیم و به توسعه اولین دستگاه نهایی جهان ادامه می‌دهیم – راه حل نهایی برای ایجاد، آموزش و مدیریت افراد دیجیتال و انتشار آنها به صورت پویا.

بچه‌های تاماگوچی افراد دیجیتالی هستند – آنها از اسم‌ها و انسان‌سازی‌ها برای توصیف برنامه‌های رایانه‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می‌کنند و آنها را به پذیرش در میان توده‌ها در شرایط برابر نزدیک‌تر می‌کند.

بنابراین برنامه‌هایی برای تسریع رشد و عادی شدن، چه در پنج یا پنجاه سال آینده، وجود دارد. مانند mcrigg او گفتلازم است بین آنچه درست است و آنچه تقریباً درست است – اما به طرز وحشتناکی نادرست – تمایز قائل شد. بنابراین، در صورت وجود، چه جنبه ای از این فناوری فرازمینی را می خواهیم وارد زندگی خود کنیم؟

نویسنده: کامرون کیگان

کامرون کیگان محقق و نویسنده ای در زمینه سیاست، آموزش، ایمان و فرهنگ آمریکاست که از طریق محافظه کاری بر جوانان تأثیر می گذارد. برای اطلاعات بیشتر در مورد کارهای کامرون به ادامه مطلب مراجعه کنید https://ckeeganan.substack.com، برای نظرات یا سوالات، یک ایمیل به [email protected].

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما بدهید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.