کارن نونان مورخ جدید یانگستون را معرفی کرد – اخبار


۲۹ اکتبر – دهکده یانگستاون به طور رسمی کسی را دارد که مطمئن شود تاریخ آن مستند شده و زنده نگه داشته می شود.

ساکن کارن نونان به عنوان مورخ روستای جدید انتخاب شده است و رویدادهای جاری را مستند می کند و تاریخچه آن را آموزش می دهد.

شهردار راب رایسمن هفته گذشته با او ملاقات کرد و گفت نونان در مورد این نقش بسیار آگاه و پرشور است. این روستا با وجود اینکه دولت می خواهد هر شهرداری یک تاریخ نگار داشته باشد چند سالی است که تاریخ نگار خاص خود را ندارد.

نونان که علاقه خاصی به استفاده از تاریخ این منطقه برای ترویج گردشگری منطقه دارد، گفت: “من مشتاقانه منتظر ترویج تاریخ یانگستون هستم.” اینها وظایف مورخان، ترویج تاریخ جامعه است.

نونان، مدیر بازنشسته دانشگاه بوفالو با آموزش باستان شناسی، به یانگستاون نقل مکان کرد، جایی که روستا شروع به کار بر روی جشن های دویستمین سالگرد جنگ ۱۸۱۲ کرد. این بخشی از یک تور پیاده روی کلاس چهارمی بود که در آن بازیگران لباس در مورد مکان های مختلف صحبت می کردند. در روستا.

نونان به نگارش کتابی تاریخی به نام «پایین از مصب نیاگارا» کمک کرد، که در آن مورخانی از یانگستون، لویستون، نیاگارا-آن-دریاچه، و کوئینستون تاریخچه چهار جامعه از جنگ دویستمین سالگرد ۱۸۱۲ را مستند می کنند. کار نونان در آنجا داستان های زنان یانگستون را که در تلاش های جنگی آمریکا کمک کردند، مستند کرد.

تحقیقات نونان بعداً به راه آهن زیرزمینی تبدیل شد و شهرستان نیاگارا مقصد مهمی برای بردگان فراری بود که به کانادا سفر می کردند. در سال ۲۰۲۰، او با گرچن، دنیس دولینگ و پائولین گولا همکاری کرد تا به یاد کسانی که از یانگستاون از رودخانه نیاگارا به نیاگارا-آن-دریاچه رفتند، پلاکی را در پارک Constitution ایجاد کنند.

به عنوان یکی از اعضای انجمن تاریخی شهر پورتر، نونان همچنین تحقیقاتی انجام داد و کتابی درباره افرادی که در طول جنگ ۱۸۱۲ در پورتر زندگی می کردند نوشت و نمایشنامه ای برای دویستمین سالگرد شهر نوشت. این گروه با درخواست های شجره نامه محلی سروکار دارد.

رویداد ۲۰۰ دیگری در سال ۲۰۲۷ به مناسبت لغو برده داری در ایالت نیویورک برگزار می شود که نونان گفت روستا قصد دارد آن را جشن بگیرد.

نونان گفت: «من فکر می‌کردم ارزش دارد که بررسی کنم که این برای جامعه چه معنایی دارد و چه اتفاقی افتاده است.

مورخ روستا رویدادهای جاری روستا را مستند می کند و نونان می گوید که قبلاً از خانه ای در امتداد خیابان اصلی که دو ماه پیش آتش گرفته بود عکس گرفته است و قصد دارد ساختمان جدید را مستند کند.