کارکنان ارشد به FG در مورد ممنوعیت کارگران واکسینه نشده هشدار می دهند ، دولت قصد دارد واکسیناسیون در مقیاس بزرگ ارائه دهد

کارکنان ارشد به FG در مورد ممنوعیت کارگران واکسینه نشده هشدار می دهند ، دولت قصد دارد واکسیناسیون در مقیاس بزرگ ارائه دهددولت فدرال روز پنجشنبه از تصمیم خود مبنی بر ممنوعیت دریافت کارکنان دولتی از دریافت مدارک واکسن COVID-19 در دفاتر خود از 1 دسامبر دفاع کرد.

دکتر فیصل شعیب ، مدیر اجرایی آژانس ملی توسعه مراقبت های اولیه بهداشتی ، در یک کنفرانس خبری در ابوجا گفت که دولت فدرال واکسن کافی COVID-19 را در اختیار کارکنان خود قرار داده است.

اما اتحادیه کارکنان ارشد دولتی نیجریه گفت که با این دستور مخالف نیست اما گفت که مهلت بسیار کوتاه است و باعث ایجاد تنش در بین کارگران می شود.

پانچ روز پنجشنبه اعلام کرد که کمیته راهبری ریاست جمهوری ، به ریاست رئیس مستوفا ، اعلام کرده است که اگر شواهدی مبنی بر تزریق واکسن کووید -19 یا نتایج آن وجود نداشته باشد ، از 1 دسامبر ورود آنها به دفاتر ممنوع می شود. تحقیقات 72 ساعته انجام شد.

مصطفا در جلسه کمیته ای که روز چهارشنبه در ابوجا برگزار شد ، گفت که این دستور در مورد تمام نقاط نیجریه و سفارتخانه های آن اعمال می شود و بخشنامه ای در این زمینه صادر می شود.

اما روز پنجشنبه ، شعیب گفت: “ما قبلاً تجزیه و تحلیل دقیق و پیش بینی واکسن کووید -19 را در مورد واکسیناسیون انجام داده ایم. ما واکسن های کافی برای پوشش بیش از جمعیت کارکنان دولت فدرال داریم و انتظار داریم حتی بیشتر.

“بر اساس تسهیلات Kovacs و پیش بینی های ارائه شده توسط اتحادیه آفریقا ، نیجریه واکسن کافی برای پوشش بیش از 50 درصد از افراد واجد شرایط تا پایان سه ماهه اول سال 2022 خواهد داشت. به همین ترتیب ، لطفاً نگران در دسترس بودن نباشید. از واکسن ها ما زنجیره تامین را پیدا کرده ایم. ”

رئیس NPHCDA همچنین گفت که دولت با آژانس های امنیتی مربوطه همکاری می کند تا افرادی که در فروش و خرید کارت های واکسن دخیل هستند را تأیید کند.

ژویب گفت که دولت همچنین برنامه هایی برای ایجاد مراکز بزرگ واکسیناسیون از طریق مراکز استراتژیک در کشور آغاز کرده است.

وی گفت: “مطابق تعهد NPHCDA برای تسریع واکسیناسیون COVID -19 ، آژانس برنامه هایی برای ایجاد سایتهای بزرگ واکسیناسیون در سراسر کشور ایجاد کرده است.

هدف این استراتژی واکسیناسیون تعداد زیادی از افراد از طریق وب سایت های بزرگ مانند موسسات فدرال (دانشگاه ها ، پلی تکنیک ها) ، مراکز خرید ، مراکز مذهبی ، رویدادهای ورزشی ، مراکز کنفرانس و بازارها است.

“این مستلزم همکاری قوی بین NPHCDA ، دولت های ایالتی ، نهادهای مذهبی ، مقامات مدرسه و مراکز خرید و رویدادهای مهم ورزشی است. همانطور که سایت های واکسیناسیون خود را گسترش می دهیم ، نیجریه های واجد شرایط را تشویق می کنیم تا از فرصت ها استفاده کنند. ”

شوآب گفت ، دولت همچنین تمرکززدایی از واکسن را شامل می شود که شامل ارائه دهندگان خدمات درمانی خصوصی می شود.

وی گفت: “خوشحالم که به شما اطلاع دهم که ما روند تمرکززدایی واکسن COVID-19 را در نیجریه آغاز کرده ایم تا شامل ارائه دهندگان مراقبت های بهداشتی خصوصی شود. این به منظور گسترش رویکرد واکسیناسیون و افزایش استفاده از آن است.

تمرکززدایی بر سیاست واکسیناسیون رایگان دولت فدرال تأثیر نمی گذارد. واکسن کووید -19 به صورت رایگان توسط مراکز بهداشت عمومی و خصوصی ارائه می شود و باید بعد از واکسیناسیون به صورت رایگان ارائه شود. ما تأیید می کنیم که ممکن است بیمارستانهای خصوصی هزینه کارت ثبت نام بیمارستان خود را متفاوت از کارت تزریق COVID-19 دریافت کنند. ”

واکسیناسیون اجباری: ASCSN به FG می گوید: انعطاف پذیر باشید ، استرس غیر ضروری ایجاد نکنید

ASCSN گفت که کارمندان فدرال نمی توانند تا 30 نوامبر واکسیناسیون خود را برای کووید -19 انجام دهند.

با این حال ، اتحادیه با تأیید دستور واکسیناسیون برای کارگران فدرال ، مشاهده کرد که دستور ممنوعیت واکسیناسیون کارکنان از 1 دسامبر به دفتر آنها می تواند استرس بی مورد ایجاد کند.

در مصاحبه با پانچ ، علاءالدین لوول ، دبیرکل ASCSN گفت که دولت باید با توجه به عدم کفایت دوز واکسیناسیون و چالش های پیش روی کارگران در مکان یابی مراکز واکسیناسیون ، به موقع انعطاف پذیر باشد.

وی گفت: “اگر دولت کمی انعطاف پذیرتر باشد ، بسیار خوب است ، زیرا برخی از این کارگران قبل از رسیدن به محل تزریق باید کیلومترها را طی کنند. اما حتی اگر کاهش یابد ، (ترتیب) چیز خوبی است. این برای ایمنی کارکنان در محل کار است. با واکسیناسیون ، خطر ابتلا به ویروس کاهش می یابد.

ما کارکنان خود را تشویق به واکسیناسیون می کنیم و از دولت می خواهیم که در طول روز انعطاف پذیر باشد. آن روز نوامبر ممکن است غیر ممکن باشد ، بنابراین در تحلیل نهایی هنگام تلاش برای حل یک یا دو مشکل ، بی جهت استرس نخواهید داشت. ”

وی از نیجریه ای هایی که هنوز واکسینه نشده اند خواست تا فاصله اجتماعی و سایر پروتکل ها را برای ایمنی خود کنترل کنند.

به گفته وی ، دولت باید دستور قبلی را صادر می کرد ، و افزود که سایر کشورهایی که دستور واکسن را اجرا کرده اند ، گام های بلندی در ارائه واکسیناسیون به شهروندان خود برداشته اند.

لارنس آماچی ، رئیس انجمن خدمات ملکی نیجریه نیز در همین زمینه صحبت کرد و از دستور دولت حمایت کرد و گفت اتحادیه وی از هرگونه تلاش برای اطمینان از واکسیناسیون اصلی حمایت خواهد کرد.

او توضیح داد که بسیاری از مردم به دلیل انتشار اطلاعات غلط از طریق رسانه های اجتماعی از اشتغال به کار می ترسند.

وی گفت: “من با واکسیناسیون مخالف نیستم زیرا تنها واکسنی است که می تواند این بیماری کشنده را ریشه کن کند. برخی از مردم مطمئن هستند ، بر اساس آنچه در رسانه های اجتماعی می خوانند می ترسند. ”

سازمان های مدنی مدافع حقوق عمومی و عدالت علیه دستور دولت فدرال دست به حمله زدند.

این در نامه ای به وستور گیوا هماهنگ کننده ملی APRJ در 14 اکتبر 2021 توسط وزیر امور خارجه بوستا مصطفا اعلام شد. ،،

حق چاپ

همه حقوق محفوظ است. این مطالب و سایر محتوای دیجیتالی موجود در این سایت را نمی توان تکثیر ، پخش ، بازنویسی یا توزیع مجدد به طور کامل یا جزئی بدون اجازه کتبی قبلی از پانچ کرد.

مخاطب: [email protected]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *