کارگران اپل در مریلند به اولین فروشگاه کنسرسیوم ایالات متحده رأی می دهند


کارمندان یک فروشگاه اپل در تاوسون، مریلند، روز شنبه به پیوستن به اتحادیه رای دادند، دستاورد قابل توجهی برای کارگران سازمان یافته که می تواند کارمندان دیگر فروشگاه های اپل را به پیوستن به اتحادیه تشویق کند. فروشگاه توسان اولین فروشگاه اپل در ایالات متحده است

این رای شکستی برای اپل است که با تلاش های اتحادیه مخالفت کرده است و می تواند کارگران سایر سایت های خرده فروشی را تشویق کند تا با این سازمان حرکت کنند.

شمارش ۶۵ موافق و ۳۳ مخالف بود. تقریباً ۱۱۰ کارمند واجد شرایط رای دادن برای پیوستن به انجمن بین‌المللی ماشین‌های فضایی و کارگران بودند. رای گیری از روز چهارشنبه آغاز شد و تا عصر شنبه ادامه داشت.

“ما این کار را انجام دادیم، تاوسون!” ما رای صنفی خود را بردیم! با تشکر از همه کسانی که سخت کار کردند و همه کسانی که حمایت کردند! برگزارکنندگان تاوسون توییتر.

هیئت ملی روابط کار هنوز این رای را تایید نکرده است. این ممکن است حدود یک هفته طول بکشد. طبق NLRB، اپل باید پس از تایید رای، شرایط استخدام را با اتحادیه مذاکره کند.

توسان یک «فروشگاه اپل» در شلوغ ترین مناطق شهرهای بزرگ نیست. این یک مکان کوچکتر در داخل یک مرکز خرید است.

این فروشگاه به محض اعلام برنامه کارگران برای تشکیل اتحادیه مورد توجه مدیریت اپل قرار گرفت. Deer O’Brien، رئیس خرده فروشی و منابع انسانی اپل، در ماه می از این سایت بازدید کرد. پس از اعلام کمپین های اتحادیه، پیام ضبط شده ای از اوبراین بین کارمندان توزیع شد و کارگران خرده فروشی را از پیوستن به اتحادیه ها منصرف کرد و گفت که پاسخ دادن به نگرانی های کارمندان را برای اپل دشوارتر می کند. وی گفت: اتحادیه ها هیچ تعهدی در قبال کارکنان این شرکت ندارند.

کارگران به دنبال اطلاعات بیشتر در مورد دستمزدها و شرایط کاری هستند، مانند نحوه اداره ایمن فروشگاه ها و سایر عملیات.

سازمان‌دهندگان تاوسون در نامه‌ای به تیم کوک، مدیر عامل اپل نوشتند: «برای روشن بودن، تصمیم برای تشکیل اتحادیه در راستای دسترسی کارگران به حقوقی است که در حال حاضر نداریم.

فروشگاه Towson یکی از چندین مکان است که اپل به طور عمومی درایوهای یکپارچه را اعلام کرده است، و سایر خرده فروشان در مکان های دیگر به دقت زیر نظر دارند. دو فروشگاه پرتردد در نیویورک، ایستگاه بزرگ مرکزی و سایت های مرکز تجارت جهانی، نشان داده اند که در حال ادغام هستند، اما هنوز به مرحله رای گیری رسمی نرسیده اند.

یک فروشگاه بزرگ در آتلانتا، جورجیا، قرار بود در اوایل ماه جاری انتخابات برگزار کند، اما پس از ادعای اتحادیه کارکنان ارتباطات آمریکا مبنی بر اینکه اپل کارکنان خود را ارعاب کرده است، برای مدت نامعلومی به تعویق افتاد. به گزارش NBC News، فروشگاه ها در لوئیزویل، کنتاکی، و نشویل، تنسی نیز سازماندهی شده اند.

کنسرسیوم خرده فروشی اپل در فروشگاه تاوسون بعید است مدل اصلی کسب و کار اپل در فروش سخت افزار و خدمات را به خطر بیندازد. اگرچه فروشگاه های اپل یک کانال اصلی برای فروش محصولات هستند، اما اپل از طریق وب سایت و شرکای خرده فروشی خود مانند اپراتورها نیز اقدام به فروش می کند. نیروی کار ساعتی اپل کمتر از سایر شرکت هایی است که در حال حاضر با موجی از فشار اتحادیه ها روبرو هستند، مانند آمازون و استارباکس.

اپل یکی از سودآورترین شرکت های جهان است. این شرکت فروش جهانی بیش از ۳۶۵ میلیارد دلار را در سال ۲۰۲۱ گزارش کرده است و می گوید کارکنان خرده فروشی ایالات متحده حداقل ۲۲ دلار در ساعت درآمد دارند.