کالیفرنیا DMV تسلا را متهم می‌کند که نشان می‌دهد خودروهایش کاملاً خودران هستند


به گفته کالیفرنیا DMV، تسلا از زبان تبلیغاتی در وب سایت خود برای محصولات Autopilot و Full Self-Driving خود استفاده می کند که نادرست و برای مشتریان گمراه کننده است. مطابق با لس آنجلس تایمز و روزنامه وال استریتاین آژانس شکایت هایی را به دفتر جلسات اداری کالیفرنیا ارائه کرده است و این خودروساز را به ادعاهای “غیر قابل اثبات” متهم کرده است که به نظر می رسد خودروهایش کاملاً خودران هستند. در شکایات، DMV به نام خود محصولات و همچنین سایر زبان های گمراه کننده در وب سایت تسلا اشاره کرد.

یکی از مثال‌هایی که DMV در شکایات خود به آن اشاره کرده، زبانی است که تسلا برای محصول کاملاً خودران خود استفاده می‌کند که می‌گوید:

تنها کاری که باید انجام دهید این است که سوار شوید و به ماشین خود بگویید کجا بروید. اگر چیزی نگویید، ماشین شما به تقویم شما نگاه می کند و شما را به عنوان مقصد مورد نظرتان به آنجا می برد. ماشین تسلا مسیر بهینه را تشخیص می‌دهد، در خیابان‌های شهر، تقاطع‌های پیچیده و بزرگراه‌ها پیمایش می‌کند. “

خودروهای تسلا با سخت افزار مورد نیاز برای فعال کردن رانندگی کاملاً مستقل عرضه می شوند که مشتریان می توانند با پرداخت ۱۲۰۰۰ دلار قفل آن را باز کنند. یکی از ویژگی های اتوپایلوت فعال این خودروساز، قابلیت تغییر مسیر خودکار و ایستادن موازی یا عمود بر راننده است. همچنین یک ویژگی فراخوان هوشمند وجود دارد که باعث می شود خودرو در پارکینگ های پیچیده برای یافتن صاحب خود حرکت کند. و کسانی که هزینه FSD را پرداخت می کنند، که در حال حاضر در نسخه بتا است، می توانند به ویژگی ای دسترسی داشته باشند که علائم توقف و چراغ های راهنمایی را تشخیص می دهد. سپس این فناوری به طور خودکار ماشین آنها را با نزدیک شدن به آن کند می کند.

با این حال، هیچ یک از این فناوری‌ها نمی‌توانند بدون داشتن یک نفر پشت فرمان خودرو را رانندگی کنند. ایلان ماسک، مدیرعامل تسلا اخیراً گفت که FSD در سال آینده ظرفیت خواهد داشت، اما مدیرعامل به دلیل برنامه ریزی بیش از حد خوش بینانه اش شناخته شده است.

در حالی که تسلا از قبل به رانندگان هشدار می دهد که حتی در هنگام استفاده از Autopilot یا FSD دست خود را از روی فرمان بردارید، DMV می گوید که این سلب مسئولیت کافی نیست. بدترین چیزی که این شرکت می تواند دریافت کند تعلیق یا لغو مجوزهای خود در ایالت است، اما سخنگوی DMV به نشریه گفت که آژانس به دنبال متوقف کردن فعالیت شرکت در کالیفرنیا نیست. تنها به تسلا نیاز دارد که «رانندگان تسلا را در مورد قابلیت‌های «خلبان خودکار» و «کاملاً خودران»، از جمله هشدارهای احتیاطی در مورد محدودیت‌های ویژگی و سایر اقدامات مناسب به دلیل تخلف، آموزش دهد.

در سال ۲۰۱۶، تسلا همچنین با سازمان خودروسازی فدرال آلمان درگیر شد، که از خودروساز خواست تا استفاده از اصطلاح “اتواپیلوت” را در تبلیغات خود به دلیل نگرانی از اینکه ممکن است مردم توانایی‌های آن را اشتباه تفسیر کنند، متوقف کند. سال گذشته، سناتورهای اد مارکی و ریچارد بلومنتال از کمیسیون تجارت فدرال خواستند که شرکت را به دلیل «تبلیغات و بازاریابی گمراه‌کننده» فناوری‌های کاملاً خودکار و مستقل آن بررسی کند.

تمام محصولات توصیه شده توسط Engadget توسط تیم تحریریه ما، مستقل از شرکت مادر، انتخاب شده است. برخی از داستان های ما حاوی پیوندهای وابسته هستند. اگر چیزی را از طریق یکی از این پیوندها خریداری کنید، ممکن است کمیسیون وابسته دریافت کنیم.