کانون توجه سهام: Amyris، (AMRS)


تفسیر فنی:

آمیریس، (AMRS) ۱۸۳۷۶۰۷۶ سهم را در آخرین جلسه معاملاتی مبادله کرد و با ۵۴۶۲.۹۴ هزار سهم میانگین حجم را مشاهده کرد. این سهم در جلسه معاملاتی جاری تمرکز فعال بر سهام را تایید کرد. AMRS تغییر ۳۷.۲۱% و ارزش سهام فهرست شده خود را در ۲.۳۶ دلار در معامله تجاری اخیر فاش کرد. این شرکت متعلق به کشور آمریکا و بخشی از بخش مواد اولیه است. ارزش بازار آن ۵۴۹.۹ میلیون دلار است. استفاده از ارزش بازار برای نمایش اندازه شرکت زیرا این یک عامل اساسی با ویژگی های مختلف برای توسعه منافع سرمایه گذاران از جمله ریسک است.

میانگین متحرک ساده یکی از انعطاف‌پذیرترین و همچنین رایج‌ترین شاخص‌های تحلیل تکنیکال است. در بین معامله گران محبوبیت زیادی دارد، بیشتر به دلیل سادگی. در یک محیط پرطرفدار بهترین عملکرد را دارد. میانگین متحرک ساده به‌عنوان میانگین آخرین دوره‌های N (20 روز، ۵۰ روز، ۲۰۰ روز) محاسبه می‌شود. قیمت سهم نسبت به میانگین متحرک ۲۰ روزه با ۳۱.۵۸-% کاهش یافته و از میانگین متحرک ۵۰ روزه معامله می‌شود. با -۴۱.۵۱٪. قیمت سهام در امتداد حرکت رو به پایین از میانگین متحرک ۲۰۰ روزه خود با -۷۰.۷۸% عمل می کند. از هر نوع میانگین متحرکی می توان برای تولید سیگنال خرید یا فروش استفاده کرد و این فرآیند بسیار ساده است. نرم افزار نمودار، میانگین متحرک را به صورت یک خط مستقیماً در نمودار قیمت ترسیم می کند.

در حال حاضر شاخص قدرت نسبی (RSI-14) از سهام ۳۶ است. قرائت RSI بین ۰ تا ۱۰۰ متغیر است. سرعت و تغییر حرکت قیمت سهام توسط نوسانگر مومنتوم RSI اندازه گیری می شود. جی ولز وایلدر شاخص قدرت نسبی (RSI) را توسعه داد که بیشتر به عنوان شاخص حرکت استفاده می شود. معمولاً زمانی که RSI به زیر ۳۰ می رسد، سهام اضافه بار است و سهام زمانی که به بالای ۷۰ می رسد بیش از حد خرید می شود. ۳۰ تا ۷۰ به عنوان قرائت عادی یک سهم در نظر گرفته می شود. روند عمومی، یافتن انحرافات و نوسانات شکست را می توان با استفاده از RSI تشخیص داد.

تجزیه و تحلیل نوسانات:

نوسانات نسبت به هفته گذشته ۳۴.۶۸ درصد باقی مانده و در ماه گذشته ۱۵.۳۴ درصد نوسان را نشان می دهد. ریسک بازار که با تجارت بازار ایجاد می شود و با فاکتور بتا اندازه گیری می شود. شاخص بتا در ۱.۸۳ قرار دارد. ریسک بر روی فاکتور بتا اندازه گیری می شود، اگر بتا بالاتر از ۱ باشد، ریسک بالاتر است و اگر بتا کمتر از ۱ باشد، ریسک پایین خواهد بود. نوسانات نیز توسط ATR یک میانگین متحرک نمایی (۱۴ روز) از محدوده واقعی اندازه گیری می شود. مقدار ATR 0.43 است.

سودآوری اسنپ:

حاشیه ناخالص در ۱۹.۰۰٪ تشخیص داده شده است. بازده سرمایه گذاری (ROI) -30.40٪ است.

بررسی عملکرد:

AMRS عملکرد هفتگی -۲۸.۰۵٪ و عملکرد سالانه -۷۹.۷۸٪ را نشان داد. سهام در شش ماه گذشته به ۶۹.۱۹-% رسید و در ماه گذشته در ۴۶.۹۷-% باقی ماند. این سهام عملکرد سالانه خود را در -۵۶.۳۸٪ و حدود -۴۴.۳۴٪ در طول سه ماه گذشته نشان داد. قیمت سهام در ۸۶.۴۵-% از بالاترین قیمت ۵۲ هفته و قیمت سهام در ۶۱.۰۰% با نگاه به قیمت پایین ۵۲ هفته قرار دارد.

تحلیلگر OPENION:

با نگاهی به دوره ۵۲ هفته ای، سهام به قیمت ۱۴.۳۳ دلار خواهد رسید. این میانگین قیمت هدف مورد انتظار تحلیلگران است.