کریستیز یک صندوق سرمایه گذاری خطرپذیر راه اندازی کرد که هدف آن سرمایه گذاری در وب ۳ و بلاک چین است


کریستیز، خانه حراجی که به فروش آثار هنری و کالاهای لوکس معروف است، یک صندوق سرمایه گذاری را برای حمایت از استارت آپ هایی با فناوری که «مصرف یکپارچه هنر» را امکان پذیر می کند، راه اندازی کرده است.

صندوق سرمایه گذاری کریستیز در اطلاعیه ای در روز دوشنبه از شرکت های Web3 با “محصولات و راه حل های مالی مرتبط با هنر” و فناوری مرتبط با هنر و کالاهای لوکس حمایت خواهد کرد. طبق گفته کریستیز، اولین سرمایه گذاری آن در LayerZero Labs خواهد بود، شرکتی که راه حل هایی را برای فعال کردن برنامه های غیرمتمرکز omnichain توسعه می دهد که امکان انتقال یکپارچه دارایی ها را بین بلاک چین ها فراهم می کند.

دوانگ تاکار، رئیس جهانی کریستیز ونچرز، گفت: «ما بر محصولات و خدماتی تمرکز خواهیم کرد که می‌توانند چالش‌های تجاری واقعی را حل کنند، تجربیات مشتری را بهبود بخشند و فرصت‌های رشد مستقیم و تعاملی را در سراسر بازار هنر ایجاد کنند.

مربوط: کریستی، متخصص NFT، جانشین جعلی کیف پول NFT را برای رهبری کریپتوپانک ها راه اندازی کرد

حرکت به سمت سرمایه گذاری های مرتبط با بلاک چین گام دیگری برای کریستی برای حمایت از سرمایه گذاری در فضای کریپتو است. در سال ۲۰۲۱، این شرکت میزبان حراجی بود که بیش از ۶۹ میلیون دلار برای یک اثر هنری غیرقابل جایگزین از مایک وینکلمن، معروف به بیپل، جمع آوری کرد. از آن زمان، چندین فروش برجسته از آثار هنری NFT را برگزار کرده است و در یک سری حراجی با بازار آنلاین OpenSea همکاری کرده است.

سال ۲۰۲۲ در حال شکل گیری یک سال رکورد برای تامین مالی پروژه های مرتبط با بلاک چین است. همانطور که کوین تلگراف گزارش داد، شرکت هایی که بر روی بلاک چین و ارزهای دیجیتال متمرکز شده اند، در سه ماهه اول سال ۱۴.۸ میلیارد دلار جمع آوری کردند که تقریباً نیمی از کل سال ۲۰۲۱ است. اگرچه فعالیت به دلیل بازار نزولی کاهش یافته است، استارت آپ های متمرکز بر Web3 و Metaverse همچنان سرمایه قابل توجهی را جذب می کنند.