کلاب فوت چیست و آیا درمان آن آسان است؟

what is clubfoot caused by


من باردار بودم و در اسکن 18 هفته ای به من گفته شد که بچه ام پاچنبری دارد. این مسئله چقدر می تواند روی او تأثیر بگذارد و آیا می توان آن را درمان کرد؟

Cheska Colorado-Mansfeld ، مدیرعامل و بنیانگذار MiracleFeet ، با هدف از بین بردن پایه های اجتماعی درمان نشده در سراسر جهان ، می گوید:

پاچنبری ناشی از رشد غیرعادی ماهیچه ها ، رباط ها و استخوان های پا است.

مطالعات اخیر نشان می دهد که تولد بین 600 تا 800 بار بسته به محل زندگی شما در جهان رخ می دهد. علت دقیق آن ناشناخته است ، اما ممکن است شامل عوامل ژنتیکی و محیطی باشد.

پا چنبری باعث بالا و پایین شدن یک یا هر دو پا می شود و در نتیجه تاندون آشیل تنگ ، سفت می شود. تقریباً همیشه در نوزادانی که از جهتی دیگر سالم هستند اتفاق می افتد – تنها مانع پزشکی آنها در برابر سطح بالای زندگی ، محل قرارگیری پای آنها است.

“تشخیص کف پای پا می تواند آسیب زا باشد ، اما خبر خوب این است که بیش از 95 درصد از کودکانی که زودتر تحت درمان قرار گرفته اند می توانند زندگی فعال و سالمی را با حداقل عواقب پایدار داشته باشند. شما تا به حال کسی را با پای چپ پا ندیده اید. شاید فکر کنید ، زیرا قابل درمان است

در انگلستان یا در کشورهایی که درمان پزشکی پیشرفته ای در دسترس است ، احتمال اینکه کودک شما در Clubfoot دچار ضعف قابل توجهی شود ، نزدیک به صفر است. متأسفانه ، این امر در همه جا صدق نمی کند ، با تفاوت های جهانی شدید در دسترس بودن درمان با کیفیت بالا برای خانواده ها.

نوزاد تحت درمان با پای چاقو قرار می گیرد (MiracleFeet / PA)

درمان ترجیحی ، که به روش فونسکا معروف است ، شامل قرار دادن بین شش تا هشت هفته برای تغییر موقعیت ملایم پا و تسکین درد آشیل با پیروی از یک روش ساده است.

سرانجام ، نوزادان برای جلوگیری از عود ، 23 ساعت در روز در سه ماه اول و سپس تنها در هنگام خواب برای چندین سال ، از بریس پا استفاده می کنند.

“یک پزشک متخصص در مورد زمان استفاده از بریس به شما توصیه می کند.

درمان باید چند هفته پس از تولد زمانی شروع شود که رباط ها و استخوان ها مقاوم می شوند. در سیستم های مراقبت های بهداشتی مانند انگلستان ، تشخیص رحم چیزی است که والدین و پزشکان می توانند برای درمان نوزاد در دوران بارداری برنامه ریزی کنند.

“با این حال ، امروزه 90 درصد از کودکان مبتلا به پای چپ پا در کشورهای با درآمد کم و متوسط ​​متولد می شوند و تعداد کمی از آنها مراقبت مناسب دریافت می کنند. در نتیجه ، بسیاری از افراد در طول زندگی خود دچار ناتوانی شدید ، انگ اجتماعی و تعدادی عوامل خطر می شوند.

MiracleFeet مأموریت دارد که قدم های اجتماعی درمان نشده را از بین ببرد و به هر کودک این فرصت را بدهد که بتواند این مداخله اولیه را انجام دهد و پیشرفت کند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *