کووید اولین آمریکایی بود که واکسن دریافت کرد و اکنون تقویت کننده است. در اینجا نحوه انجام کارهای خود را مشاهده می کنید.

کووید اولین آمریکایی بود که واکسن دریافت کرد و اکنون تقویت کننده است.  در اینجا نحوه انجام کارهای خود را مشاهده می کنید.


دسامبر گذشته ، ساندرا لیندسی ، پرستار ، اولین نیویورکی و آمریکایی بود که یک دوز واکسن COVID-19 را بدون آزمایش دریافت کرد. طی 300 روز گذشته ، 216 میلیون نفر در ایالات متحده در مبارزه با طاعون به او ملحق خواهند شد.

او به عنوان مدیر پرستاری مراقبت های ویژه در مرکز پزشکی یهودیان لانگ آیلند در Northwell Health ، در خط مقدم ابتلا به همه گروه های COVID قرار دارد که اخیراً توسط نوع دلتا تحت فشار قرار گرفته است.

روز چهارشنبه ، لیندسی ، که دارای مدرک دکترا است ، و دو تزریق کننده اولیه دیگر ، تقویت کننده های خود را شلیک کردند.

دکتر لیندسی می گوید: “احساس فوق العاده ای دارم. بالا و پایین رفتم. انگار به دو عکس اول پاسخ می دادم.”

در حال حاضر ، به مردم سراسر کشور واکسن های اضافی داده می شود تا واکسن Pfizer-Bioantech را دریافت کنند ، که در حال حاضر تنها واکسنی است که واجد شرایط دوز سوم است. واکسن های جانسون و جانسون و Modernna در حال حاضر باید منتظر بمانند.

این یکی از دستورالعمل های زیادی است که نیویورکی ها قبل از مراجعه به داروخانه برای واکسن اضافی باید بدانند. در اینجا برخی دیگر وجود دارد.

با این حال ، چرا من به تقویت کننده نیاز دارم؟

واکسن کووید برای جلوگیری از بیماری های جدی ، بستری شدن در بیمارستان و مرگ بسیار عالی است. آنها همچنین خطر ابتلا به عفونت را کاهش می دهند. (یادآوری: عکس های Pfizer و Modernna در ابتدا به دو عکس نیاز داشت و جانسون و جانسون با یک دوز وارد عمل شدند.)

اما مطالعات نشان می دهد که ایمنی واکسن Pfizer – جلوگیری از عفونت و بستری شدن در بیمارستان – ممکن است با گذشت زمان کاهش یابد. با وجود اینکه واکسن MRNA است ، به نظر می رسد تزریق Modernna در حال حاضر بهتر از داروی Faizer است.

سلین گوندر ، بیماری عفونی و اپیدمیولوژیست در دانشگاه نیویورک و بیمارستان بلوو ، به Science This Week گفت: به

زوال عقل در افراد مسن ، افراد دارای نقص ایمنی و کارکنان مراقبت های بهداشتی شایع تر است.

کارگران خط مقدم همچنین با کاهش اثربخشی واکسن ها در برابر ابتلا به ویروس طی شش ماه روبرو هستند.

این ممکن است تا حدی به دلیل بازگشایی اقتصاد و افزایش میزان مواجهه روزانه باشد ، اما تنوع دلتا باید مسئول این کاهش موفقیت باشد.

“ما نگران افزایش زمستان هستیم. من و پرستاران ، ما خسته شده ایم ، “دکتر لیندسی گفت.” ما از این که چند نفر را از دست داده ایم ناراحت هستیم. آنها دوستان ما ، همسایگان ما ، همکاران ما ، آمریکایی ها هستند. ”

همراه با کاهش طبیعی ایمنی در طول زمان ، این بدان معناست که برخی از ما می توانیم از یک محرک استفاده کنیم.

خوب ، چه کسی به تقویت کننده نیاز دارد؟

در حال حاضر ، مراکز کنترل و پیشگیری از بیماری ، تیراندازی تقویتی را برای افراد بالای 65 سال ، افراد بالای 50 سال ، افراد مبتلا به بیماری و سالمندان ساکن در مراکز مراقبت طولانی مدت توصیه می کند.

کلمه رسمی CDC این است که اگرچه افراد این گروه ها باید بر اساس قرار گرفتن در معرض شخصی و خطر بیماری شدید تعیین شوند ، اما بزرگسالان جوان با شرایط قبلی از قبل نیز واجد شرایط هستند.

دکتر دیوید بوخولز ، متخصص مراقبت های اولیه در دانشگاه کلمبیا ، در مورد جوانان گفت: “این یک علامت سوال است. “اما اگر سوالی دارید ، می توانید با ارائه دهنده مراقبت های اولیه خود صحبت کنید.”

کارگران پیشگام در زمینه های خطرناک مانند زندان ها ، مدارس و بیمارستان ها و افرادی که در محله های مشابه زندگی می کنند ، واجد شرایط این هشدارها هستند.

چه زمانی تقویت کننده ها برای تزریق های دیگر آماده هستند؟

واکسن های جانسون و جانسون و مدرنا که واجد شرایط هستند ، فعلا باید محکم بمانند. CDC می گوید به محض دریافت آژانس های فدرال داده های مورد نیاز ، راهنماهای تقویت کننده را برای گروه مبادله می کند.

جانسون اند جانسون اوایل هفته جاری اعلام کرد که در حال تبادل اطلاعات با سازمان غذا و اداره است. به گفته رقبای مجاز ، شرکت مستقر در نیوجرسی دریافت که واکسن دوم می تواند کارایی واکسن را 79 تا 90 درصد افزایش دهد.

کمیته مشورتی FDA قرار است در تاریخ 14 و 15 اکتبر برای بررسی تیراندازی تقویت کننده Moderna و Johnson & Johnson دیدار کند. در حال حاضر ، مشخص نیست که آیا دریافت کنندگان Faizer مجاز به شلیک بوستر با مارک متفاوت هستند یا برعکس – اما موسسه ملی بهداشت در حال بررسی این موضوع است.

دکتر گوندر روز جمعه گفت: “NIH در حال حاضر در حال مطالعه هر ترکیبی از Pfizer ، Modernna و J&J است – ببینید ابتدا چه چیزی از آن به دست آوردید و چه چیزی باید به عنوان تقویت کننده دریافت کنید – بهترین ترکیب چیست.” “ما باید از اواسط اواخر اکتبر اطلاعاتی در مورد همه این روش های ترکیبی داشته باشیم.”

با این حال ، Chloe Teasdale ، استادیار اپیدمیولوژی و بیومتریک در مدرسه کارشناسی ارشد بهداشت عمومی CUNY ، گفت که این افراد هنوز از مزایای اولین واکسن خود برخوردار هستند.

او گفت: “اثر واکسن همچنان بالا است.” مردم باید احساس امنیت کنند ، حتی بدون تقویت کننده. “

فرض کنید من واجد شرایط هستم. چه زمانی باید تقویت کننده دریافت کنم؟

طبق CDC ، اگر شش ماه یا بیشتر از دومین عکسبرداری Pfizer شما گذشته باشد ، بهتر است بروید. برای سادگی ، دکتر بوکالز پیشنهاد می کند دوز دوم خود را شش ماه قبل انتخاب کنید.

یک استثنا این است که هنگام مصرف دو دوز اول خود به دلایلی مانند شیمی درمانی یا داروهای سرکوب کننده سیستم ایمنی ، واکسینه نشده اید. در این صورت ، واجد شرایط واکسن کووید اضافی 28 روز پس از تزریق دوم خود هستید. این از نظر فنی تقویت کننده نیست – مانند یک دوز اضافی برای ایمن سازی افراد غیر ایمن مانند دیگر افراد واکسینه شده.

همچنین ایده خوبی است که به محض تزریق واکسن آنفولانزا از تقویت کننده خود استفاده کنید.

خوب ، من واجد شرایط هستم شش ماه گذشت. آیا برای عکاسی باید به مرکز جاویتس برگردم یا برای چه کاری؟

برخی از نقاط تزریق بزرگ در نیویورک ، از جمله مرکز جاویتس ، بسته شده و برخی دیگر کاهش یافته است. بنابراین بهترین گزینه داروخانه محلی شما ، پزشک مراقبت های اولیه شما یا کلینیک جامعه است. شهر نیویورک ، ایالت ها و دولت های فدرال همگی ابزارهای جستجوی تزریقی را ارائه می دهند که به تولید کننده اجازه می دهد فیلتر کند ، بنابراین می توانید مطمئن باشید که به وب سایت واکسینه شده Pfizer دسترسی دارید. این شهر همچنین دارای یک برنامه آنلاین مناسب است که به شما امکان می دهد برای قرار ملاقات در مرکز واکسیناسیون در شهر ثبت نام کنید.

این شهر حمل و نقل رایگان برای واکسیناسیون معلولین نیویورکی و افراد مسن انجام می دهد. می توانید سفری را با شماره 877-VAX-4NYC (879-829-4692) ترتیب دهید. جستجوی واکسن کووید -19 و آنفولانزای شهر همچنین به کاربران اجازه می دهد تا سایتهای واکسیناسیون قابل دسترس را انتخاب کنند. می توانید برای واکسن به صورت آنلاین در خانه خود یا با شماره بالا تماس بگیرید.

در همین حال ، ساکنان نیوجرسی می توانند با استفاده از موتور جستجوی تزریق ایالت خود یا با شماره 1-855-568-0545 1-85 تقویت کننده دریافت کنند.

از نظر عوارض جانبی چه انتظاری می توان داشت؟

دکتر بوخالس می گوید بسیاری از آنچه که بعد از دوز دوم Pfizer خود تجربه کرده اید. بعد از شوت دوم و دو ضربه محکم ، درد و خستگی در بازو احساس شد. دکتر لیندسی همچنین برخی از درد را در محل تزریق گزارش کرد.

من به اطلاعات بیشتری نیاز دارم.

وزارت بهداشت ایالت نیویورک یک وب سایت تقویت کننده کامل با تعداد زیادی اطلاعات و منابع پیگیری ایجاد کرده است. CDC شرایط را با جزئیات بیشتری شرح می دهد و صورتجلسه و صورتجلسه کمیته مشورتی خود در مورد اثرات ایمن سازی به صورت آنلاین در دسترس است.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *