گزارش جدید حاکی از آن است که بازار اکوسیستم Metaverse می تواند تریلیون ها ارزش داشته باشد


بر اساس یک گزارش جدید، فعالیت بازار مرتبط با استقراض تا سال ۲۰۳۰ به ارزش ۲ تریلیون دلار درآمد جهانی خواهد داشت، اما اگر اکوسیستم در اجرای استانداردها، تشویق قابلیت همکاری و آموزش مصرف کنندگان شکست بخورد، خطر از دست دادن فرصت های سودآور را به دنبال دارد. تحلیلگر تحقیقاتی ABI.

در مورد آن نظر دهید یافته هامایکل اینو، تحلیلگر اصلی ABI، به TelecomTV گفت که تحولات مرتبط با متاورس در بخش‌های پخش ویدیو، رسانه‌های اجتماعی، بازی و تبلیغات دیجیتال، پلتفرمی برای بازار آدرس‌پذیر متاواسر مصرف‌کننده (TAM) خواهد بود که نقش کلیدی در توسعه. از دنیای مجازی

او استدلال می کرد که متاورس به جای بی اعتبار شدن توسط گرایش های موجود در زمینه محتوای دیجیتال پشتیبانی می شود. تغییر نام فیسبوک به متا بنابراین، رشد در این بازارها اساس Metaverse خواهد بود.

به گفته این تحلیلگر، اگر روندها در این بازارهای موجود ادامه یابد، متاورس قرار است دستاوردهای قابل توجهی در فضای مصرف کننده داشته باشد.

او توضیح داد: “از آنجایی که بخش های بیشتری از زندگی ما وارد این اکوسیستم های مجازی می شود، بخش بیشتری از هزینه های رسانه ای و سرگرمی ما صرف تبلیغات و بیشتر می شود. این به عنوان یک فرصت متافیزیکی طبقه بندی می شود.”

بنابراین متاورس نیز با بسیاری از مشکلاتی که شرکت های این حوزه ها در آینده با آن مواجه خواهند شد، مواجه خواهد شد. اینها شامل عوامل اقتصادی و سیاسی و همچنین مسائل مربوط به ادراک در بازار محلی و نگرانی های مربوط به حفظ حریم خصوصی داده ها می شود.

به عنوان مثال، Inouye به مصرف‌کنندگانی که مفهوم توکن‌های غیرقابل تعویض (NFTs) را رد می‌کنند – که ذاتاً با متاورس‌های آینده مرتبط هستند – را رد می‌کنند، به‌عنوان «منطقه‌ای که می‌تواند پیشرفت متاورس را کند کند» نام می‌برد. به همین ترتیب، ممنوعیت ارزهای دیجیتال در برخی کشورها و مقررات محدودکننده برخی از عناصر Web3 نیز ممکن است مانع رشد متاورس شود. اینویه استدلال می کند، “قطعاً چیزهای زیادی وجود دارد که باید قبل از رسیدن به جهانی فراتر از یکپارچگی حل شود.”

به گفته وی، مقررات و سیاست ها برای ایجاد بستری برای استانداردسازی، قابلیت همکاری و آموزش مصرف کنندگان بسیار مهم خواهد بود. و اینجاست که سازمان ها و پلتفرم ها مانند انجمن استانداردهای متاورس و پلتفرم NVIDIA Omniverse، نقشی را ایفا می کند زیرا در تلاش برای استانداردسازی و قابلیت همکاری است.

این تحلیلگر پیش بینی کرد که لحظه موفقیت برای ایجاد “متحول کننده ترین تغییرات” در متاورس و به طور کلی در خدمات دیجیتال با ورود و گسترش جریان اصلی عینک هوشمند فرا خواهد رسید.

این در بازارهای مصرف‌کننده و سازمانی اتفاق می‌افتد، شاید نه در مقیاس (یا در مقیاس بزرگ) مانند گوشی‌های هوشمند، اما این دستگاه‌ها شروع به آزاد کردن پتانسیل کامل متاورس خواهند کرد، به ویژه زمانی که در عموم استفاده شوند. همچنین نقطه انتقال بهتری را برای بازارهای موبایل به Metaverse فراهم می کند.» انتظار می رود این هدفون تا سال ۲۰۳۰ به طور گسترده در دسترس باشد.

در نهایت، طبق یافته‌های ABI Research، آموزش مصرف‌کننده نیز کلید توسعه فضای مجازی خواهد بود، جایی که انتظار می‌رود بازیکنان محبوبی مانند متا، گوگل، مایکروسافت، تنسنت، اپیک گیمز و اپل نقش مهمی در ارائه محتوا ایفا کنند. و خدمات

شرکت‌های محاسباتی و زیرساختی مانند اینتل، کوالکام و نوکیا که این تجربیات را ممکن می‌سازند نیز نقش مهمی در متاورس خواهند داشت.

«اگرچه مطمئناً فرصتی وجود دارد، زیرا خیلی چیزها باید بین اکنون و آینده کاملاً متحول شده اتفاق بیفتد، در حال حاضر من پیش‌بینی‌ها (و طبقه‌بندی‌های) محافظه‌کارانه‌تری در مورد اینکه چه چیزی مستقیماً منجر به تغییرات فراجهانی در مقابل تغییرات صرفاً تکاملی آنچه قبلاً بود، دارم. Inouye اشاره می کند. با این حال، اگر قطعات سریعتر و بهتر از حد انتظار در جای خود قرار گیرند، منحنی مطمئناً می تواند تسریع شود» و می تواند به معنای ۲ تریلیون دلار درآمد تا پایان دهه باشد.

بسیاری از این ممکن است برای برخی از اپراتورها که مشتاق کشف فرصت‌های خدمات جدید در دنیای مجازی هستند (و قبلاً در چنین تلاش‌هایی سرمایه‌گذاری کرده‌اند) مفید باشد. می بینیم آیا اپراتورهای تلفن همراه به سمت واگن متاورس خواهند رفت؟

– Yanitsa Boyadzhieva، معاون سردبیر TelecomTV