گزینه های کمک مالی در دسترس دانش آموزان – بیگ ۲۴ خبر


در حال حاضر شرایط برای همه سخت است، زیرا تداوم بی ثباتی اقتصادی باعث شده است که خانواده ها در سراسر کشور در فقر فرو رفته باشند. شاخص قیمت مصرف کننده بین فوریه ۲۰۲۱ و فوریه ۲۰۲۲ به میزان ۶.۲ درصد افزایش یافت، زیرا قبوض انرژی و کالاهای خانگی در پایان سال قبل به میزان قابل توجهی افزایش یافت.

این مشکل به کسانی که قرار است فصل بعدی آموزش خود را آغاز کنند نیز گسترش می یابد. با افزایش هر چه بیشتر هزینه ها، دانشجویان دانشگاه بیش از هر زمان دیگری احساس ضعف می کنند. در حالی که بسیاری ممکن است به فکر متوسل شدن به مسیرهای جایگزین باشند، گزینه‌های مالی در دسترس هستند که می‌توانند دانش‌آموزان را در تحصیل و در مسیر رسیدن به مدرک نگه دارند. در اینجا برخی از رایج‌ترین اشکال منابع مالی موجود آورده شده است:

بورسیه ها و کمک های مالی

اولین نقطه تماس برای هر دانش آموزی که در جستجوی حمایت مالی است باید محل یادگیری آنها باشد. دانشگاه‌ها می‌توانند طیف وسیعی از گزینه‌های پشتیبانی را در قالب بورسیه و کمک هزینه به دانشجویان مقطع کارشناسی و کارشناسی ارشد ارائه دهند.

بورسیه ها گزینه های تامین مالی هستند که بر اساس شایستگی به دانشجویان تعمیم داده می شود. عملکرد استثنایی در مدرسه یا در رشته تحصیلی انتخابی آنها می تواند زمینه تحصیل یارانه ای و سایر معافیت های پولی را فراهم کند. کمک هزینه ها به دانش آموزان استثنایی بر اساس شرایط مالی اعطا می شود، در صورتی که دانشجو ممکن است نتواند تحصیل کند.

وام خصوصی

اگر واجد شرایط دریافت بورسیه های تحصیلی دانشگاه یا کمک های مالی خیریه نیستید، راه های دیگری نیز وجود دارد که می توانید از طریق آن ها بودجه ایجاد کنید. کار پاره وقت می تواند راهی مفید برای یارانه دادن به زندگی روزمره باشد، اما اغلب برای پوشش هزینه های تحصیل و زندگی مشترک در طول یک ترم شلوغ کافی نیست.

وام خصوصی دانشجویان را قادر می سازد تا به مبالغی از پول پیش از وام های نگهداری خود دسترسی داشته باشند. وام های دانشجویی اعتباری بد برای کسانی که سابقه اعتباری بدی دارند یا اصلاً سابقه اعتباری ندارند در دسترس است. خانواده و دوستان نیز ممکن است بتوانند قبل از دریافت وام های اصلی شما برای منابع حیاتی پول پرداخت کنند.

کمک های دولتی

البته، برخی از گزینه های مدیریت شده توسط دولت برای دانشجویان واجد شرایط وجود دارد که به تعدادی از معیارها و عوامل کاهش دهنده مربوط می شود. به عنوان مثال، دانشجویانی که با شریکی زندگی می کنند که اعتبار جهانی دریافت می کند نیز ممکن است بتوانند برای اعتبار جهانی درخواست دهند. دانش‌آموزان دارای فرزند می‌توانند برای کمک هزینه مراقبت از کودک درخواست دهند، و آنهایی که دارای وضعیت سلامت روانی طولانی مدت یا ناتوانی مزمن هستند می‌توانند کمک هزینه دانشجویان معلول دریافت کنند.

بورسیه های NHS

اگر برای مدرک پزشکی یا دندانپزشکی تحصیل می کنید، ممکن است واجد شرایط دریافت کمک هزینه غیرقابل بازپرداخت از NHS، و همچنین کمک هزینه ثابت و وام نگهداری کاهش یافته باشید. واجد شرایط بودن بستگی به وضعیت مالی و زندگی شما دارد، اما مبلغی که از طریق بورسیه دریافت می کنید نیز بسته به همان معیارها می تواند افزایش یابد.

اگر واجد شرایط دریافت بورسیه NHS هستید، NHS همچنین هزینه تحصیل شما را می پردازد – یا بخشی از شهریه شما را در صورت شروع یک برنامه تسریع شده ورود به تحصیلات تکمیلی. اگر شما یک دانشجوی تمام وقت واجد شرایط هستید، اگر برای بورسیه درخواست دهید، NHS کمک هزینه ۱۰۰۰ پوندی را نیز به شما خواهد پرداخت.