گسترش موارد کووید-۱۹ در چین – اخبار


موارد و موارد کووید-۱۹ در چین در این ماه افزایش یافت. در تصویر اینجا در ۲۷ اکتبر ۲۰۲۲، محله ای در شانگهای برای کنترل گسترش کووید-۱۹ محاصره شده است.

انتشارات آینده انتشارات آینده Getty Images

پکن – کنترل کووید-۱۹ در چین طی دو هفته گذشته و پس از آنکه شهرهای بیشتری از شیوع این ویروس گزارش دادند تشدید شد.

محدودیت‌های کسب‌وکار و فعالیت‌های اجتماعی بر ۹.۲ درصد از تولید ناخالص داخلی چین تا روز پنج‌شنبه تأثیر گذاشت که نسبت به ۷ درصد در اکتبر افزایش داشت. ۱۶، طبق مدل Nomura.

تینگ لو، اقتصاددان ارشد و تیم چینی در این شرکت، در گزارشی روز پنجشنبه گفت: از آغاز بیستمین کنگره ملی حزب در ۱۶ اکتبر، تعداد موارد داخلی کووید-۱۹ به وضوح در یک روند صعودی بوده است. “وضعیت ملی قرنطینه به طرز چشمگیری بدتر شده است.”

تا روز پنجشنبه، سرزمین اصلی چین ۲۱۴ مورد بدون علامت و ۱۱۲۳ مورد بدون علامت را گزارش کرده است. این عفونت در بیش از ۲۰ استان از ۳۱ استان چین گزارش شده است.

در میان بسیاری از شیوع در سراسر کشور، عفونت در پایتخت باعث شد تا یونیورسال ریزورت پکن به طور موقت در روز چهارشنبه تعطیل شود. مشخص نیست که آیا استراحتگاه به موقع برای تعطیلات هالووین بازگشایی می شود یا خیر.

سیب تامین کننده فاکس کان روز سه شنبه گفت که کارخانه آن در ژنگژو چین تحت تاثیر شیوع کوچکی از ویروس کووید-۱۹ قرار گرفته است.

مدیر عامل یونیلور: ما شاهد احساسات ضعیف مصرف کننده در اروپا و چین هستیم

با این حال، بسیاری از موارد اخیر و کنترل‌های بعدی کووید-۱۹ در بخش‌هایی از کشور که از نظر اقتصادی ضعیف‌تر هستند، مانند مناطقی در چینگهای و سین‌کیانگ در شمال غربی رخ داده است.

گزارش Nomura همچنین اشاره کرد که برخی از مناطق به طور مستقیم اقدامات قرنطینه ای را اعلام نکرده اند و ارزیابی تأثیر را دشوار می کند.

تغییر جزئی در کووید پس از نشست بزرگ چین

خواستار رشد سه ماهه چهارم است