گفته می شود آمریکایی های جنوبی برای ورود غیرقانونی به آمریکا در حال پرواز به مکزیک هستند

گفته می شود آمریکایی های جنوبی برای ورود غیرقانونی به آمریکا در حال پرواز به مکزیک هستند


بر اساس یک گزارش ، مهاجران ثروتمند آمریکای جنوبی در سرزمین های با مشکل اقتصادی در حال جمع شدن به مکزیک هستند تا به صف فقیرترین جمعیت مهاجر بپیوندند.

وال استریت ژورنال گزارش می دهد که شرایط اقتصادی در کشورهایی مانند برزیل و ونزوئلا برخی از ساکنان طبقه متوسط ​​را مجبور کرده است از مرز عبور کرده و با مهاجران دیگری که از فقر و جنایت فرار کرده اند به ایالات متحده پناه ببرند.

دولت ایالات متحده وضعیت مالی مهاجران را زیر نظر ندارد ، اما کریس تی کلم ، آریس ، نگهبان اصلی مرز یوما ، به ژورنال گفت که مقامات فدرال تقریباً هر روز با افرادی ملاقات می کنند که به یک شهر مرزی مکزیک پرواز می کنند.

کلم در مورد مهاجران غیرقانونی پاشنه دار گفت: “آنها از هواپیما پیاده شده و به تاکسی یا اتوبوس رفتند.” آنها کلمه به کلمه مرا تحت فشار قرار دادند و رفتند و به سمت ما برگشتند. “

ویرانی طاعون و ویرانی که بر اقتصاد بسیاری از کشورها وارد کرده است ، برخی افراد موفق را که قبلاً این سفر را آغاز نکرده بودند ، به پناهندگی در ایالات متحده برانگیخت.

اندرو سلی ، رئیس م Instituteسسه سیاست مهاجرت غیرانتفاعی گفت: “رکود جهانی واقعاً امید مردم را از بین برده است. “ثبت نام نکردن در ایالات متحده از طبقه متوسط ​​در کشور شما یک معامله بزرگ است.”

این بیماری همه گیر اقتصاد آمریکای جنوبی و کارائیب را به شدت تحت تاثیر قرار داد.
عکس AP / خولیو کورتز ، پرونده

صندوق بین المللی پول می گوید رشد اقتصادی در آمریکای جنوبی و کارائیب از سال 2020 اندکی در حال افزایش است ، اما بهبود نسبت به سایر بازارها کندتر است و بحران مداوم ویروس کرونا مانع از دستاوردهای جدید می شود.

گزارش صندوق بین المللی پول می گوید بیش از 26 میلیون شغل در منطقه به دلیل همه گیری از بین رفته است.

همچنین می گوید درآمد سرانه تا سال 2024 به سطح قبل از اپیدمی برنمی گردد.

همانند دیگر مهاجران متقاضی پناهندگی در ایالات متحده ، کسانی که از آمریکای جنوبی هستند به آسایشگاه ها فرستاده می شوند ، سپس به مقصد نهایی خود منتظر می مانند تا روند مهاجرت در دادگاه انجام شود.

اما برخلاف همتایان فقیر خود در آمریکای مرکزی و هائیتی ، مهاجران غیرقانونی طبقه متوسط ​​هنگام ورود ، خانه های خود را ترک می کنند.

اخیراً گزارش شده است که دهها نفر در ونزوئلا ، ترکیبی از بزرگسالان و نوجوانان ، از رودخانه کلرادو تا مرز یوما عبور کردند.

آنها گفتند که قبل از عبور از حصار مرزی به ایالات متحده ، سه پرواز و اتوبوس طول می کشد تا به آلگودونز ، یک شهر مرزی در مکزیک برسید.

اعضای آژانس مهاجرت مکزیک در چهارشنبه 22 سپتامبر 2021 در دل ریو ، تگزاس و منطقه ریو گرانده ، که شهرهای سیوداد و آکونا ، مکزیک را از یکدیگر جدا می کند ، گشت می زنند.
مهاجران آمریکای جنوبی نمی توانند به فرودگاه آمریکا پرواز کرده و درخواست پناهندگی کنند.
عکس AP / فرناندو لالانو

آنها گفتند که دو روز طول کشید تا به آنجا برسند – برخلاف سفرهای چند ماهه دیگر مهاجران غیرقانونی از هائیتی یا آمریکای مرکزی.

تعدادی از مهاجران غیرقانونی برزیل روز بعد در مرکز پذیرایی در توسان آزاد شدند.

سیلوانا ریبیرو ، مادر 33 ساله ، در مورد تصمیم خانواده اش برای مهاجرت به مکزیک به سانتوس ژورنال گفت. وی گفت: [People] هیچ چیزی “

مهاجران آمریکای جنوبی قادر به پرواز به فرودگاه آمریکا و درخواست پناهندگی نیستند زیرا معمولاً برای سوار شدن به پرواز به ایالات متحده باید ویزای معتبر ایالات متحده داشته باشند.

ویزا فقط در مواقع ضروری برزیل صادر می شود و سفارت آمریکا در ونزوئلا تعطیل است.

بازدیدکنندگان مکزیک از برزیل یا ونزوئلا نیازی به ویزا ندارند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *