یک بیماری بیداری در ارتش ما آمریکا را نابود می کند – ۲۰ خبرگزاری برتر


خروج ننگین از افغانستان باید زنگ خطری برای هر آمریکایی باشد که چیزی وحشتناک در ارتش ما وجود دارد. آنچه که باید یک برنامه عملیاتی خوب تمرین شده توسط رهبران ارشد نظامی ما می بود به یک فاجعه جهانی تبدیل شد. این خجالت گواه این بود که ارتش بیدار ما در دردسر عمیقی قرار داشت و در برابر چشمان ما در حال فروپاشی بود. این بیماری در نیروهای مسلح ما بیدار می شود و با بی دفاع گذاشتن آمریکا آن را نابود می کند.

اصل مشکل را می توان در آخرین آگهی استخدام ارتش ایالات متحده مشاهده کرد که شامل مراسم عروسی همجنس گرایان و رژه LGBTQ است. این بیداری از ارتشی که زمانی بهترین ارتش جهان بود، منجر به کابوس استخدام شد زیرا آنها خود را ۴۰ درصد پایین تر از سطح مورد نیاز برای جایگزینی افرادی که صفوف را ترک کرده بودند، دیدند.

اما این تنها ارتش نیست که از سایر خدمات در خدمت اجباری عقب‌تر است، بلکه همه شاخه‌های نیروهای مسلح نیز به این خدمت پیوسته‌اند. نتایج آن منجر به تعداد بسیار کمی داوطلب برای یک نیروی کاملاً داوطلب شد. بدتر از آن، توانایی های رزمی بدتر شد. که در هرج و مرج افغانستان قابل مشاهده است.

ژنرال مارک میلی، رئیس ستاد مشترک ارتش، در مراسم راه اندازی ROTC در دانشگاه هوارد گفت که تنوع یک نقطه قوت مهم ارتش است. ژنرال های دیگر این زنگ بیداری را به سادگی کوتاه کردند: “تنوع قدرت است.” هنوز کسی توضیح نداده است که چگونه از تنوع قدرت می گیرید. آیا داشتن یک ارتش هوشیار باعث عملکرد بهتر آن می شود؟ نتایج خروج ما از افغانستان خلاف این را نشان می دهد.

ارتش ما دیگر علاقه ای به استخدام نامزدهای برتر برای نقش های رزمی ندارد

در عوض آنها می خواهند زنان، تراجنسیتی، همجنس گرا، دوجنسه، ترنسجندر و زنان سیاهپوست در مناصب قدرت باشند، خواه واجد شرایط باشند یا نه. برای رسیدن به این هدف، ارتش استانداردهای خود را تا حدی پایین آورد که وجود نداشت. این کار برای قرار دادن افراد فاقد صلاحیت در موقعیت هایی انجام می شود که شکست می خورند، زیرا از ابتدا نباید در آن موقعیت ها قرار می گرفتند.

وزیر دفاع، لوید آستین، مثال خوبی برای این موضوع است. او در زمان انجام وظیفه ژنرال خوبی نبود، اما برای اقدام مثبت ترفیع گرفت. هنگامی که او به آنجا رسید، او غیرقابل لمس بود، حتی اگر نمی توانست مانند یک افسر واجد شرایط عمل کند. و پس از آن، چون او سیاه پوست بود، بایدن منصب وزیر دفاع را به او داد.

آستین مسئول فاجعه خروج از افغانستان بود. به دلیل ناتوانی در برنامه ریزی قبلی، به محض این که این اتفاق افتاد، او باید تعویض می شد. اما او به دلیل بیماری بیداری در ارتش ما نبود. این هزینه تنوع است. خدا نکند او وظیفه جنگ با روسیه یا چین را داشته باشد. اگر این اتفاق بیفتد، ما ضرر خواهیم کرد.

این بیداری نظامی باعث می شود که نیروهای مسلح ما به عنوان یک نیروی جنگنده در مقابل چشمان ما فرو بریزند.

نیروی هوایی آمریکا کمترین خسارت را متحمل شد. با این حال، در حال حاضر، سطوح بالاتر بیشتر بر تنوع تمرکز می کنند تا ماموریت شعبه. نیروی هوایی در حال حاضر ۴۰۰۰ پرسنل دارد که بیشتر آنها خلبان هستند.

سرلشکر نیروی هوایی گفت: «چراغ‌های هشدار چشمک می‌زنند. اد توماس هشدار داد. لیست “واجد شرایط و انتظار” ما تقریباً نیمی از آنچه در طول تاریخ بوده است است.”

این ممکن است به این دلیل باشد که نیروی هوایی، مانند همه صنایع دیگر، بیش از آنکه واجد شرایط انجام مشاغلی باشد که برای آن درخواست می کنند، علاقه مند به غربالگری نیروهای استخدام شده خود از نظر “افراط گرایی” و وضعیت واکسیناسیون هستند. در واقع تمام مدارک به نام سهمیه تنوع حذف شده است.

این به وضوح با ارتقای اخیر یک افسر زن از طریق مدرسه افسران AFSOC نشان داده شد. در آنجا او مجبور شد سه بار به مدرسه برود و هر بار AF استانداردهای موفقیت او را پایین آورد تا اینکه در نهایت همه آنها را رها کرد تا واجد شرایط شود. او اولین کماندوی زن نیروی هوایی در فرماندهی عملیات ویژه نیروی هوایی شد.

نیروی هوایی به دلیل خجالت حادثه نام این افسر را اعلام نکرد. تا کنون، AF هیچ زنی را برای پیوستن به AFSOC واجد شرایط نکرده است، زیرا آنها معیارهای فیزیکی را برآورده نکرده اند. چه بخواهیم چه نخواهی، تفاوت های فیزیکی بین زن و مرد وجود دارد.

با این حال، اکنون سه زن دیگر به دلیل کنار گذاشتن همه معیارها برای دور زدن مشکلات کماندویی هوایی، از این خط لوله عبور می کنند.

ارتش همچنان به تجربه AF ​​با SOC ادامه داد و استانداردهای مدرسه رنجر را پایین آورد تا اینکه از کنار یک زن گذشت. حالا چند نگهبان زن هستند، چه بتوانند این کار را بکنند یا نه. این کاهش استانداردها در نیروی دریایی با نیروهای SEAL و تفنگداران دریایی آن صرفاً برای واجد شرایط بودن زنان در پیاده نظام رخ داد.

این کاهش استانداردها همه شعب را تحت تاثیر قرار داد. اکنون ما یک ارتش “نخبگان” داریم که نمی تواند ماموریت را به پایان برساند. آنها فقط می توانند چیزهایی بپوشند که آنها را نخبه معرفی کند. با این حال، نه تنها یگان های زبده، این ضعف همه بخش های ارتش ما را تحت تأثیر قرار داد. نیروهای مسلح از درون پوسیده هستند.

در نیروی هوایی، او از این واقعیت که ۸۶ درصد خلبانان آن را مردان سفیدپوست تشکیل می دهند، حیرت زده است. و اینها چیزهایی است که نیروی هوایی دیگر نمی خواهد. همانطور که می دانید، کسانی که ستون فقرات همه خدمات را تشکیل می دهند.

نیروی هوایی، از طریق آموزش های متنوع خود، که در زمان بایدن آغاز شد، این ایده را ترویج می کند که خلبانان باید بپذیرند که این مسئولیت آنهاست که سوگیری خود را بپذیرند، خواه متوجه حضور خود باشند یا نه. فقط سفیدپوست بودن در نیروی هوایی امروز شما را نژادپرست می کند و اگر آن را اعتراف نکنید مجازات خواهید شد.

بنابراین در حالی که اکثر خدمه پروازی واجد شرایط را مردان سفیدپوست تشکیل می دهند، خدمات این گروه را از در بیرون می راند. آیا می خواهید به سرویسی بپیوندید که شما را نمی خواهد؟ آیا نیروی هوایی با چند هزار خلبان کوتاه می آید، اما نمی خواهد مردان سفیدپوست را به خدمت بگیرد. آیا این برای کسی که نیمه مغز دارد منطقی است؟ جای تعجب نیست که چراغ های هشدار در هنگام سربازی چشمک می زند.

نیروی دریایی ایالات متحده ممکن است هوشیارترین ارتش از همه باشد.

غوطه ور شدن تنوع در سال ۱۹۹۱ پس از شکست Tailhook آغاز شد. پس از آن رسوایی در نیروی دریایی، او هوشیاری خود را عمیق تر کرد تا رفتار بد خود را جبران کند. امروز به جایی رسیده‌ایم که کاپیتان‌های ناو هواپیمابر داریم که معتقدند ارائه تسهیلات زایمان برای ملوانان باردار مهم‌تر از پرتاب جت‌های جنگنده برای دفاع از کشتی است.

فرمانده بیل اوربان، سخنگوی ایالات متحده گفت: «از آنجایی که کودک در دریا در یک واحد عملیاتی متولد شد، تمرکز اصلی نیروی دریایی ایالات متحده، کشتی و خدمه آن ایمنی و رفاه کودک و مادر است. فرماندهی مرکزی نیروی دریایی. در سال ۲۰۱۶ پس از اینکه یک ملوان باردار در خارج از یک ناو هواپیمابر در یک ماموریت دریایی به دنیا آمد. بنابراین، مأموریت نیروی دریایی به جای اینکه یک کشتی جنگی برای دفاع از آمریکا باشد، به مرکز زایمان سیار تبدیل شد.

از زمان دولت اوباما، نیروی دریایی واقعاً منحرف شده است و به دلایل سیاسی مناسب، پرسنل فاقد صلاحیت را در موقعیت‌هایی قرار داده است که پیامدهای بدی دارد. مانند برخورد مرگبار ناوشکن یو اس اس مک کین با یک کشتی تجاری در تنگه سنگاپور. این حادثه ناگوار منجر به فوت ۱۰ ملوان و مجروح شدن ۴۳ تن دیگر شد.

یک هیئت بازبینی نیروی دریایی متوجه شد که همه افراد روی پل در طول آن برخورد، از جمله کاپیتان کشتی، ناتوان شدند. در نزدیکی آن فاجعه، ناوشکن یو اس اس فیتزجرالد با یک کشتی تجاری در سواحل ژاپن برخورد کرد.

هشت ملوان جان خود را از دست دادند زیرا نیروی دریایی افسران فاقد صلاحیت را که به دلایل مختلف به جای توانایی واقعی ارتقا یافته بودند، در موقعیت هایی قرار داده بود که لیاقت آنها را نداشتند.

پس از بررسی علت تصادف مرگبار، یک افسر عرشه در زمان برخورد، فیتزجرالد را ستوان یکم کرد. سارا کاپوک به دلیل سهل انگاری در نقشش در تصادف اعتراف کرد. او نیرویی در تنوع است که میلی به آن افتخار می کرد.

در حالی که اوباما و بایدن بیشتر تقصیرها را برای وضعیت ارتش در حال گذار امروز ما به دوش می کشند، جرج دبلیو بوش و ترامپ مقصر هستند که به ارتش اجازه بیدار شدن داده اند. بوش، با وجود اینکه خلبان نیروی هوایی بود، به سیاستمداران اجازه داد تا سیاست بیداری را به ارتش تزریق کنند. بالاخره او بخشی از باشگاه سیاسی پسران خوب است. پس به سادگی سرنگ بیماری بیداری را دور بیندازید. یکی از ایرادات رئیس جمهور ترامپ این بود که ارتش و جایگاه منحصر به فرد آن در کشور ما را درک نمی کرد.

به همین دلیل او اجازه داد که بیماری بیداری اوباما در دوران تصدی او رشد کند تا زمانی که در ارتش گسترش یابد. گزینه های ترامپ برای وزیر دفاع ضعیف بود. اگر او کسی را انتخاب می کرد که به اوباما ارتقا نمی یافت و به اوباما نگاه می کرد، آن بیماری بیدار شده امروز در رهبران ارشد نظامی ما ریشه دوانده بود.

البته پرزیدنت ترامپ در دوران تصدی خود مشغول چیزهای دیگری مانند دروغ تبانی روسیه، دو محاکمه استیضاح و هر مزاحمت دیگری بوده است. این در تمام مدت برنامه ریزی شده بود. از سوی دیگر، جو بایدن، مانند اوباما، هرگز ارتش را دوست نداشت و از بین رفتن آن تسریع کرد. نتیجه نهایی، فاجعه خروج آمریکا از افغانستان است.

آیا اکنون می توانید رویارویی با چین یا حتی روسیه را تصور کنید؟ در واقع، کره شمالی و ایران می توانند نمایش خوبی در برابر ارتش بیدار ما ارائه دهند. مشکل واقعی این است که ارتش ما هنوز تمام نشده است.

ما شاهد پاکسازی مستمر افسران و درجه دارانی هستیم که از عواقب هوشیاری در ارتش آگاه هستند. می دانید، افرادی که می توانند کار را انجام دهند. آنها به نام تنوع حذف می شوند یا تا زمانی که شما بروید افراطی نامیده می شوند. فقط افراد متفرقه و فاقد صلاحیت در خدمت باقی می مانند.

علاوه بر این که خدمت سربازی به کسانی می رسد که از خواب بیدار شده اند و از آمریکا و ارتش ما متنفر هستند. و کل ارتش جلوی چشمان ما در حال سقوط است.

به بیماری حبس فکر کنید که هزینه پلیس را کاهش داد. اگر در یک شهر بزرگ زندگی می کنید، اکنون در همه جا، حتی در خانه خود، از دست جنایتکاران فرار می کنید. حالا فقط فکر کنید که بیماری بیداری چه بلایی سر نیروهای مسلح ما خواهد آورد. شاید مزاحم بعدی که با لباس روسی یا چینی با آن روبرو می شوید در شهر شما بسیار متداول باشد. همه به لطف فروپاشی ارتش ما به دلیل هوشیاری آن است.

این تنوع است عدد قدرت – قدرت.

نظرات و نظرات بیان شده در این مقاله متعلق به نویسنده است و ممکن است لزوماً منعکس کننده نظرات این نشریه نباشد.

جوزف راگونز کهنه سرباز نیروی هوایی ایالات متحده، افسر پلیس بازنشسته، دارنده مدرک عدالت جنایی، کارآفرین، روزنامه نگار، ویراستار، ناشر، و رمان نویس است. آخرین کتاب او، “سیف محمد” می توان آن را در Amazon.com در جلد شومیز یا Kindle خریداری کرد.

به دنبال جوزف وارد سالن شوید (https://www.parler.com/writerworks9)

به جو در گاب بپیوندید (https://www.gab.com/jragonese) و جو در Gettr (https://gettr.com/user/joeragonese)

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.