یک مطالعه ارتباط بین اسید آمینه موجود در رژیم غذایی و افسردگی را تایید می کند


یک مطالعه ارتباط بین اسید آمینه موجود در رژیم غذایی و افسردگی را تایید می کندمتابولیسم سلولی (۲۰۲۲). DOI: 10.1016 / j.cmet.2022.04.001 ″ عرض = ”۸۰۰ ″ ارتفاع =” ۵۳۰ ″ />
چکیده گرافیکی اعتبار: متابولیسم سلولی (۲۰۲۲). DOI: 10.1016 / j.cmet.2022.04.001

محققان موسسه تحقیقات زیست پزشکی Girona (IDIBGI) و دانشگاه Pompeu Fabra (UPF) در بارسلونا، اسپانیا، نقش پرولین، یک اسید آمینه را در انسان، موش و مگس های مبتلا به افسردگی شناسایی کرده اند. نتایج، در مجله علمی منتشر شده است متابولیسم سلولیهمچنین مصرف رژیم غذایی غنی از پرولین را با تمایل بیشتر به افسردگی مرتبط می دانند.

این مطالعه توسط Dr. خوزه مانوئل فرناندز-رئال و دکتر. Jordi Mayneris-Perxachs، از گروه تحقیقاتی تغذیه، Eumetabolism و سلامت در IDIBGI و CIBEROBN، و Dr. رافائل مالدونادو، از گروه تحقیقاتی نوروفارماکولوژی-نوروفار در دانشگاه پمپئو فابرا و وابسته به موسسه تحقیقات پزشکی بیمارستان دلا مار (IMIM).

برای رسیدن به این نتایج، نوع و تعداد اسیدهای آمینه در رژیم غذایی شرکت کنندگان مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت. شرکت کنندگان همچنین پرسشنامه ای را برای سنجش خلق افسردگی خود تکمیل کردند. دکتر می‌گوید: «ما متعجب شدیم که آنچه که از طریق این پرسشنامه ارزیابی شد، بیشتر با افسردگی مرتبط بود، مصرف پرولین بود. فرناندز-رئال، از IDIBGI، و همچنین رئیس بخش غدد درون ریز در بیمارستان Dr. Josep Trueta در Girona و مدیر گروه علوم پزشکی در دانشگاه Girona. با تأیید این موضوع، هنگامی که متابولومیک پلاسما مورد ارزیابی قرار گرفت، غلظت پرولین به عنوان یکی از متابولیت های مرتبط با شاخص های افسردگی ظاهر شد.

سطح پرولین، بسته به میکروبیوتا

اما همه افرادی که مصرف بالای پرولین داشتند در پرسشنامه به افسردگی بیشتر اشاره نکردند. هنگام مطالعه میکروبیوتای روده این افراد، رابطه ای بین افسردگی و باکتری ها و همچنین بین افسردگی و ژن های باکتریایی مرتبط با متابولیسم پرولین مشاهده شد. بنابراین، مشاهده شد که سطح پرولین در گردش به میکروبیوتا بستگی دارد. دکتر می‌گوید: «میکروبیوتای بیمارانی که مصرف پرولین زیاد اما سطوح پلاسمایی کم پرولین دارند مشابه میکروبیوتای مرتبط با سطوح پایین افسردگی بود و در ژن‌های باکتری که در انتقال و متابولیسم پرولین نقش دارند غنی شده بود». Mayneris-Perxachs، محقق Miguel Servet در IDIBGI.

برای پی بردن به اینکه آیا وجود پرولین علت یا پیامد خلق افسردگی است، میکروبیوتای شرکت کنندگان به موش پیوند زده شد. جوندگانی که افسرده‌تر شدند، میکروبیوتای شرکت‌کنندگان با پرولین بالا یا افراد افسرده‌تر را دریافت کردند. ژن های مختلف مرتبط با انتقال پرولین نیز در مغز این موش ها یافت شد. دکتر توضیح می‌دهد: «امکان انتقال فنوتیپ افسردگی از انسان به موش از طریق پیوند میکروبیوتا و اثبات اینکه چنین پیوندی تغییراتی را در انتقال پرولین ایجاد می‌کند، نشان می‌دهد که این پرولین ممکن است با افسردگی مرتبط باشد.» مالدونادو، از UPF.

آزمایش تاییدی دیگری با استفاده از مگس میوه (Drosophila melanogaster) انجام شد که در آن می توان خلق و خوی افسردگی بیشتری را القا کرد. محققان دو نوع باکتری را از میکروبیوتای مرتبط با مصرف پرولین جدا کردند و به خوراک استریل شده مگس ها اضافه کردند. مگس هایی که با لاکتوباسیلوس غذا خوردند – که در موش ها با افسردگی کمتری همراه بود – بیشتر قادر به غلبه بر مشکلاتی بودند که پس از آن با آن مواجه شدند. در مقابل، آنهایی که انتروباکتر را که با افسردگی در انسان مرتبط است مصرف کردند، بسیار افسرده تر بودند.

در نهایت، همین آزمایش روی مگس‌های اصلاح‌شده ژنتیکی انجام شد تا کانال‌هایی که پرولین را به مغز می‌رسانند از بین برود. در این مورد، پرولین قادر به رسیدن به مغز نبود و ثابت شد که مگس ها در برابر افسردگی بسیار مقاوم هستند.

دکتر برجسته می‌گوید: «این نتایج اهمیت پرولین و تأثیر آن بر خلق و خوی افسردگی افراد را نشان می‌دهد که تاکنون به آن توجه نشده بود.» فرناندز-رئال. این مطالعه همچنین راه را برای مطالعات جدید برای یافتن درمان های احتمالی مبتنی بر رژیم غذایی برای افسردگی باز می کند.


یک جشن متحرک: آنتی بیوتیک ها به C. diff یک محیط غنی از مواد مغذی می دهند، بدون رقابت


اطلاعات بیشتر:
Jordi Mayneris-Perxachs و همکاران، تغییرات میکروبیوتا در متابولیسم پرولین بر افسردگی تأثیر می گذارد، متابولیسم سلولی (۲۰۲۲). DOI: 10.1016 / j.cmet.2022.04.001

تهیه شده توسط
Universitat Pompeu Fabra – بارسلونا

نقل قول:
مطالعه ای رابطه بین اسید آمینه موجود در رژیم غذایی و افسردگی را تایید می کند (۲۰۲۲، ۱۰ مه)
بازیابی شده در ۱۰ مه ۲۰۲۲
از https://medicalxpress.com/news/2022-05-relationship-amino-acid-diet-depression.html

این برگه یا سند یا نوشته تحت پوشش قانون کپی رایت است. جدا از هرگونه معامله منصفانه به منظور مطالعه یا تحقیق خصوصی، خیر
بخش بدون اجازه کتبی قابل تکثیر است. محتوای مذکور فقط به هدف اطلاع رسانی ایجاد شده است.