یک موش خانگی برای خانواده خود در نظر بگیرید :: WRAL.com – اخبار


اولین شواهد مستند از موش های اهلی شده از ژاپن سرچشمه می گیرد و به دوره ادو (۱۶۰۳ تا ۱۸۶۸) برمی گردد. سنت نگهداری از موش های فانتزی شاید از ژاپن سرچشمه گرفته باشد، اما موش های خانگی در طول سال ها رایج شده اند.

اصطلاح موش خیالی برای اشاره به موش هایی استفاده می شود که برای حیوان خانگی بودن پرورش داده شده اند، برخلاف موش های وحشی. استانداردهای موش های لوکس توسط انجمن موش ها و موش های لوکس آمریکا (AFRMA) تعیین شده است.

موش ها می توانند حیوانات خانگی شگفت انگیزی برای خانواده بسازند. موش‌ها به عنوان حیوان خانگی مورد انگ زیادی قرار می‌گیرند، زیرا به عنوان حشره شناخته می‌شوند، اما حیوانات خانگی دوست‌داشتنی می‌سازند که می‌توانند مانند هر سگ دیگری تربیت شوند. برخی از موش ها را می توان برای انجام کارهای بسیار پیچیده مانند بو کشیدن مین ها آموزش داد!

در حالی که طیف گسترده ای از موش های خانگی وجود دارد، همه آنها از موش قهوه ای (Rattus Norvegicus) منشاء می گیرند. به همین دلیل است که موش های خانگی دارای بینی های صاف، گوش ها و چشم های کوچکتر و دم به اندازه بدن خود هستند. در حالی که به دلیل تنوع ژنتیکی که منجر به موش بی مو می شود، تفاوت هایی وجود دارد، همه موش های خانگی به طور کلی ویژگی های یکسانی دارند.

به خواندن ادامه دهید تا در مورد انواع مختلف موش های خانگی و همه گونه هایی که امروزه وجود دارند بیشتر بدانید.

ماوس استاندارد

ماوس استاندارد تا حد امکان به موش قهوه ای وحشی نزدیک است. این موش ها از رژیم غذایی استاندارد موش استفاده می کنند و به شرایط خاصی نیاز ندارند.

برای مراقبت از یک موش معمولی، به قفسی با کفپوش جامد نیاز دارید، بنابراین هیچ سیمی وجود ندارد تا پاها و پاهای آنها ایمن باشد.

  • کف نباید از چوب ساخته شود زیرا می تواند ادرار را جذب کند که می تواند منجر به مشکلات ریوی شود. قسمت بالایی و کناره های قفس می تواند از سیم ساخته شود تا جریان هوا را بهبود بخشد.
  • برای موش های بالغ، اندازه قفس باید حداقل ۱۴ اینچ در ۱۲ اینچ در ۲۴ اینچ باشد.
  • از تراشه های کاج یا سرو باید اجتناب کرد زیرا برای موش سمی است.

موش به یک پناهگاه یا یک جعبه خواب در قفس نیاز دارد. تخت و رختخواب باید دو بار در هفته تمیز شوند.

برای جلوگیری از گرمازدگی، دما باید زیر ۹۰ درجه فارنهایت باقی بماند.

موش های استاندارد گلوله های آزمایشگاهی یا بلوک های آزمایشگاهی را می خورند.

یک بطری آب قرار دهید که به موش ها اجازه می دهد در صورت نیاز بنوشند، زیرا ممکن است آب بریزد.

موش حیوان خانگی شما به ازای هر ۳.۲۲ اونس وزن بدن به ۰.۱۶ تا ۰.۱۹ اونس غذا نیاز دارد. یک موش بالغ روزانه به طور متوسط ​​۰.۴۸ تا ۰.۶۴ اونس غذا می خورد.

این الزامات ذکر شده حداقل مورد نیاز برای مراقبت از موش حیوان خانگی است، بنابراین می توانید موارد بیشتری را تا زمانی که برای موش مناسب باشد اضافه کنید.

موش ها برای برقراری ارتباط با صاحب خود به عشق و محبت نیاز دارند، بنابراین به همان ترتیبی که باید با یک توله سگ جدید وقت بگذرانید، باید با موش خانگی جدید خود نیز وقت بگذرانید.

موس رکس

نام رکس از جهش رکس گرفته شده است. جهش رکس یک تنوع ژنتیکی است که در پستانداران یافت می شود و باعث می شود خز صاف و مجعدی داشته باشند.

سبیل ها و مژه های موش صحرایی رکس نیز ظاهری مجعد و پشمالو دارند. به همین دلیل است که موش های رکس گاهی اوقات به عنوان موش های گوسفند شناخته می شوند. اگر یک موش رکس دارای ژن رکس باشد، خز، مژه ها و سبیل های آن کاملا مجعد هستند.

با افزایش سن موش‌های رکس، خز آن‌ها شروع به نازک شدن می‌کند که می‌تواند منجر به پیدایش برخی نقاط طاس شود.

ماوس manx

مانند موش رکس، موش مانکس به طور مشخص با موش استاندارد متفاوت است. موش های مانکس دم کامل ندارند. آنها فقط یک دم دارند که به آنها ظاهری می دهد که اصلاً دم ندارند.

برخلاف موش‌های استاندارد، موش‌های مانکس به دلیل ظاهر براق‌شان نیاز به مراقبت بیشتری دارند. دم موش نقش بسزایی در تعادل و مراقبت از خود موش دارد. بنابراین، موش های مانکس برای اطمینان از سلامت و شادی خود نیاز به مراقبت بیشتری دارند.

ماوس Sphynx

موش ابوالهول نیز مانند گربه اسفینکس نوعی موش بدون مو است. موش های بدون مو به طور انتخابی پرورش داده می شوند تا اطمینان حاصل شود که کاملاً بدون مو باقی می مانند.

موش های Sphynx به عنوان حیوانات خانگی توصیه نمی شوند زیرا می توانند به راحتی بیمار شوند و برای گرم نگه داشتن آنها نیاز به مراقبت بیشتری دارند. دلیل اصلی توصیه نشدن آنها به عنوان حیوانات خانگی این است که اگر تقاضا برای آنها وجود داشته باشد، پرورش دهندگان بدون توجه به اینکه کدام موش رنج می برند به پرورش این نوع موش ادامه می دهند.

ماوس دامبو

برخلاف موش‌های استاندارد، گوش‌های موش‌های دامبو در کنار سر قرار گرفته و بسیار بزرگ‌تر از موش‌های دیگر است. به نظر می رسد موش های دامبو سر بزرگ تری نسبت به انواع دیگر موش ها دارند.

موش های دامبو به غیر از تفاوت ظاهری نیازی به مراقبت اضافی ندارند.

موش های Oet را برای همراه بعدی خود در نظر بگیرید

در حالی که موش های خانگی اولین افکار بسیاری از افراد هنگام انتخاب حیوان خانگی نیستند، طبیعت دوست داشتنی و رفتار دوستانه آنها آنها را به همراهان شگفت انگیزی تبدیل می کند. سگ‌ها و گربه‌ها برای سال‌ها حیوانات خانگی محبوبی بوده‌اند و همسترها و پرندگان به‌عنوان گزینه‌هایی اینجا و آنجا ظاهر می‌شوند در حالی که موش‌ها پشت سر گذاشته شده‌اند. بنابراین موش حیوان خانگی را به عنوان همراه بعدی خود در نظر بگیرید تا شگفت‌انگیز بودن این موجودات را تجربه کنید.