یک نوار صوتی عالی و مقرون به صرفه برای اتاق های کوچک – بیگ ۲۴ خبر


Sonos با سینماهای خانگی خارق‌العاده و پروژه‌های استودیوی خانگی بی‌سیم چند اتاقه‌ای مانند نوارهای صوتی به خبرسازی ادامه می‌دهد. این یک نوار صوتی بسیار مقرون به صرفه و جمع و جور ارائه کرده است، سونوس ری. در قیمت Sonos Ray قیمت ۲۷۹ دلار تمام رکوردهای قیمت محصولات این شرکت را شکست، و هر کدام ۴۰۰ دلار یا بیشتر قیمت دارند. همچنین بسیار فشرده است و طول آن کمتر از دو فوت و وزن آن کمتر از ۲ کیلوگرم است. با این حال، کیفیت صدا برای اتاق های نسبتاً متوسط ​​در محدوده درجه یک است.

این بررسی Sonos Ray شامل تمام ویژگی ها و به روز رسانی هایی است که می خواهید در مورد آنها بدانید.

نوار صوتی Sonos ray بیشتر برای افرادی مناسب است که می خواهند صدای بلندگوهای تلویزیون خود را ارتقا دهند اما به بیس اتاق تکان دهنده و پشتیبانی از Dolby Atmos اهمیتی نمی دهند.

طرح

Ray دارای طراحی مخروطی است که حتی کوچکتر از Beam در حال حاضر فشرده است. همه بلندگوهای آن برخلاف سایر نوارهای صوتی Sonos رو به جلو هستند. دکمه های حساس به لمس برای شروع، مکث و تنظیم صدا در بالا وجود دارد. به جای بالا، چراغ وضعیت LED در جلو قرار دارد، که دوباره بر خلاف سایر نوارهای صوتی است. یک جک پاور، پورت اترنت، دکمه تنظیم و جک صوتی نوری در پشت دستگاه وجود دارد. سونوس ری.

فرآیند اتصال ساده است، به خصوص اگر قبلاً یک بلندگوی Sonos را در خانه خود تنظیم کرده باشید. شما فقط باید Ray را به دیوار وصل کنید و آن را از طریق یک کابل صوتی نوری به تلویزیون خود متصل کنید. و سپس فرآیند راه اندازی را در برنامه Sonos در تلفن همراه خود به پایان برسانید. اگر قبلاً یکی را نصب نکرده‌اید، باید سرویس‌های پخش جریانی مختلفی را که می‌خواهید استفاده کنید مجوز دهید.

بررسی Sonos Ray: یک نوار صوتی عالی و مقرون به صرفه برای اتاق‌های کوچک

کیفیت صدا

بعد، شما می توانید تنظیم کنید سونوس ری از طریق Trueplay با استفاده از میکروفون در iPad یا iPhone. این روند کمی عجیب است، اما با انجام آن تجربه چندین برابر افزایش می یابد.

در مورد کیفیت صدا، Ray نسبت به بلندگوهای داخلی تلویزیون ها برتری دارد. ارائه دیالوگ آشکار است، در درام هایی مانند “پله” HBO مشهود است. سکانس های شدید و پر اکشن، مانند فیلم های مارول، رسانه های دیگری برای تجربه صدای باکیفیت آن هستند.

فیلم‌هایی مانند «حاشیه اقیانوس آرام» و «Transformers» نیز ترکیب متعادل نوار صوتی Sonos Ray را منعکس می‌کنند. نه تنها برای فیلم، بلکه یک دستگاه عالی برای گوش دادن به موسیقی است.

Ray شامل دو توییتر با موجبرهای تقسیم‌شده، دو ووفر میانی مرکزی، چهار تقویت‌کننده کلاس D و یک سیستم باس بازتابنده است. اگرچه آکوستیک بسیار ساده‌تری نسبت به پرتو دارد، اما سونوس ری هنوز هم توانسته آن را به خوبی از بین ببرد.

برای بهبود عملکرد بیس، می‌توانید آن را مانند سایر دستگاه‌های سینمای خانگی Sonos با ساب Sonos جفت کنید. برای بهبود سطح غوطه وری، می توانید از دو بلندگوی Sonos One نیز به عنوان فراگیر عقب استفاده کنید. می‌توانید موسیقی را مستقیماً از گزینه‌های موجود در برنامه Sonos، Spotify Connect یا Apple AirPlay 2 پخش کنید.

در سونوس ری همچنان مانند دیگر بلندگوهای Sonos از ویژگی صوتی چند اتاقه برخوردار است. این بسیار مفید است که می توانید موسیقی یکسان یا متفاوت را روی چندین بلندگو در شبکه وای فای خود پخش کنید. و می توانید نوار صوتی را با برنامه Sonos، Apple AirPlay 2 یا کنترل تلویزیون خود کنترل کنید.

اشکالاتی

البته با رنج قیمتی که ارائه می دهد نمی تواند نوشدارویی باشد. ایراداتی هم دارد. مهمترین آنها این است که پشتیبانی از HDMI وجود ندارد. و این منطقی است زیرا سونوس ری به هر حال از فرمت های صوتی پیشرفته مانند Dolby Atmos پشتیبانی نمی کند. اما از Dolby Digital 5.1، Linear PCM و DTS Digital پشتیبانی می کند زیرا می توانید بلندگوهای فراگیر Sonos دیگر اضافه کنید.

حتی پس از داشتن یک حضور استریوی قوی، در سطح پرتو نسل اول Sonos نیست. آرایه بلندگوی گسترده‌تر و پیچیده‌تر Beam همچنان جلوتر از Ray است، حتی زمانی که Beam از Dolby Atmos پشتیبانی نمی‌کند.

Sonos Ray به خوبی با افرادی که می خواهند صدای با کیفیت TC خود را ارتقا دهند، سازگار است. اما اگر می‌خواهید تجربه‌ای در سطح تئاتر داشته باشید، ممکن است با سایر ابزارهای قوی بهتر باشید.

کنترل صدا یکی دیگر از ویژگی هایی است که در آن نوار صوتی Sonos Ray نسبت به بقیه از دست می دهد هیچ دستیار داخلی برای تسهیل شما مانند دستیار گوگل، الکسا یا قابلیت کنترل صوتی آینده Sonos وجود ندارد. این برخلاف Sonos Beam و Sonos Arc است.

از آنجایی که گزینه TruePlay فقط از طریق آیفون یا آیپد برای بهینه سازی در دسترس است، استفاده از آن محدود است. پس از همه، این ویژگی برای ایجاد یک تجربه موسیقی شخصی بسیار مهم است.

ویدیو توسط Engadget

کلام پایانی

در سونوس ری هند از سپتامبر با قیمت ۳۷۹۹۹ روپیه در دسترس خواهد بود. و دستگاه مناسبی برای ارتقا سطح صدای تلویزیون شما برای لذت بردن از موسیقی خوب در مقیاس متوسط ​​است. فناوری صدای شب برای کاهش شدت جلوه‌های بلند و فناوری بهبود گفتار برای وضوح بیشتر فقط برای چنین تنظیماتی ساخته شده است. اما اگر جو تئاتر را می خواهید سراغ دستگاه های پیشرفته دیگر بروید. که به پایان می رسد بررسی Sonos Ray هند.