۱۰ بهترین فیلم غیر اسکارلت مربوط به جادوگر الیزابت اولسن بر اساس رتبه بندی


با دکتر استرنج و چند جهان جنون یکی از شخصیت‌هایی که تماشاگران از دیدن بازگشتش به وجد می‌آیند، واندا ماکسیموف، با نام مستعار جادوگر سرخ‌رنگ است که در نهایت وارد سینماها می‌شود. پس از وقایع WandaVision، طرفداران منتظر بودند تا دریابند سفر واندا برای اتحاد دوباره با فرزندانش او را به کجا خواهد برد و منتقدان اولیه الیزابت اولسن را به عنوان یکی از بهترین قسمت های فیلم تحسین کردند.

ستایش اولیه و نقدهای تحسین برانگیز برای عملکرد او نباید برای طرفداران تعجب آور باشد، زیرا اولسن با طیف گسترده ای از اجراها در خارج از جهان یعنی MCU به درخشش خود ادامه داده است.

فیلم سینمایی روز

۱۰ خانه خاموش


اولسن در یکی از اولین نقش های سینمایی خود در نقش سارا می درخشد، زنی جوان که به نظر می رسد تهاجم به خانه را تجربه می کند. در زمان واقعی با سازندگان فیلم گفته می‌شود که از تکنیک‌هایی استفاده می‌کنند تا آن را مانند یک پلان پیوسته جلوه دهند، با واضح‌تر شدن داستان فیلم، عملکرد اولسن قوی‌تر می‌شود.

مطالب مرتبط: ۵ بهترین و ۵ بدترین نقش الیزابت اولسن به نقل از IMDb

ممکن است این بهترین نقش او یا بهترین فیلمی نباشد که در آن بازی کرده است، اما تمام استعدادهایی که دارد به نمایش گذاشته می شود زیرا شخصیت او تحت استرس موقعیتی که در آن قرار می گیرد به شکستگی ادامه می دهد. بازسازی یک فیلم ترسناک اروگوئه ای، خانه خاموش ممکن است نتوانسته باشد به اصل عمل کند، اما دهان به دهان بازی اولسن و حیله فیلم در زمان واقعی همچنان توانسته به موفقیت متوسط ​​فیلم کمک کند.

۹ دخترای خیلی خوب


این فیلم یک درام مثلث عشقی نسبتاً استاندارد است که با ظاهر اولسن به عنوان یکی از دو دختری که در مثلث عشقی در کنار بازیگران برجسته‌ای مانند داکوتا فانینگ، دمی مور، ریچارد دریفوس، الن بارکین، کلارک گرگ گرفتار شده‌اند، تقویت می‌شود. و پیتر سارسگارد.

اگرچه این فیلم مورد استقبال تماشاگران یا منتقدانی قرار نگرفت که از طرح بی‌مزه فیلم و استفاده بیش از حد از کلیشه‌ها انتقاد کردند، بازی اولسن اغلب به‌عنوان یکی از تنها نکات مثبت برای بالا رفتن از مواد با اجرای او برجسته می‌شد و این را به فیلمی مهم تبدیل می‌کرد. نشان می دهد که او تقریباً می تواند صحنه هایی را از هر کسی بدزدد.

۸ در راز


ترز در فیلم In Secret جدی به نظر می رسد.

یک فیلم کمتر دیده شده که اتفاقاً اولسن را در کنار بازیگران مورد علاقه اینترنت مانند اسکار آیزاک و جسیکا لانژ بازی می کند. در راز قرار است یک تریلر وابسته به عشق شهوانی/عاشقانه باشد که علیرغم اجرای دزدی صحنه از لانژ، به پایان می رسد.

به نظر می رسد که این فیلم در میان طرفداران اولسن نیز قطبی شده است و طرفداران بر سر جایگاهی که در فیلموگرافی او دارد تقسیم می شوند. برخی از طرفداران آن را یکی دیگر از عملکردهای قوی برای شروع کار او می دانند، در حالی که برخی دیگر فکر می کنند بازیگران فیلم با فیلمنامه توسعه نیافته ای که ترجیح می دهد به جای انجام هر کاری جدید یا جسورانه با مواد، قراردادهای ژانر قدیمی را دوباره تکرار کند، شکست خورده است.

۷ صلح، عشق، و سوء تفاهم


الیزابت اولسن در عشق صلح و سوء تفاهم

یکی دیگر از فیلم‌های اولیه در فیلم‌شناسی اولسن، اولسن بیش از حد توانایی خود را در این درام مستقل دارد که در آن نقش زوئی، نوه گریس جین فوندا را بازی می‌کند.

بازی اولسن توانایی او را در بالا بردن مطالب متوسط ​​نشان می دهد، زیرا او همچنان یک شخصیت قابل باور و پایه است، حتی وقتی فیلم توسط منتقدان به دلیل خنده دار بودن ناخواسته پاره شد. طرفداران کمی بهتر از منتقدان بودند و بسیاری از بازیگران فیلم را تعریف می کردند و آن را یک ورودی قابل تماشا، اگر نگوییم فراموش نشدنی، در این ژانر می دانستند.

۶ هنرهای لیبرال


جسی و زیبی در حال صحبت و قدم زدن در هنرهای لیبرال.

چیزهای زیادی وجود دارد که ممکن است با یک فیلم مانند اشتباه پیش برود هنرهای لیبرالداستانی با محوریت یک افسر پذیرش کالج ۳۵ ساله که احتمالاً با یک دانش آموز ۱۹ ساله با بازی اولسن وارد رابطه می شود.

مطالب مرتبط: ۱۵ کمدی کالج که اگر عاشق پای آمریکایی بودید باید تماشا کنید

این فیلم به نویسندگی و کارگردانی جاش رادنر توانسته با احترام به موضوع خود نزدیک شود و به اولسن این فرصت را می دهد تا شخصیتی خلق کند که مخاطبان بتوانند در کنار رادنور عاشق او شوند. این فیلم با استقبال بسیار خوبی از سوی منتقدان مواجه شد و تماشاگرانی که آن را دیدند به طور مشابه بازی‌ها و فیلمنامه رادنور را به دلیل قربانی نشدن موضوعات معمولی در رابطه با اختلاف سنی تحسین کردند.

۵ گودزیلا


ال برودی در حالی که پسرش را حمل می کند و ترسیده به نظر می رسد در گودزیلا (2014)

متأسفانه، گاهی اوقات نقش همسر شخصیت اصلی نقشی است که در فیلم‌های پرفروش کمتر از آن استفاده می‌شود، اما گنجاندن اولسن در گودزیلا تقریباً فیلم را مجبور می‌کند تا بیش از آنچه که تماشاگران انتظار داشتند به شخصیت او بدهد.

مطالب مرتبط: ۱۰ فیلمی که باید تماشا کنید با بازی بازیگران WandaVision

اولسن با برادرش در MCU، آرون تیلور جانسون، بیشترین تلاش را با زمان محدود نمایشگرش انجام می‌دهد و به ارتقای لحظات آرام فیلم در بین حملات MUTO و دعوای گودزیلا کمک می‌کند. در حالی که رویکرد داستان محور تر به گودزیلا در میان همه مخاطبان محبوب نبود، به بازیگران این فرصت را داد تا با مخاطبانی که این تصمیم را دوست داشتند، ارتباط عمیق تری برقرار کنند.

۴ من نور را دیدم


تام هیدلستون در نقش هنک ویلیامز در فیلم I Saw The Light می خواند

جادوگر اسکارلت هیچ صحنه ای را با لوکی در MCU به اشتراک نگذاشته است، اما در اینجا اولسن نقش آدری ویلیامز را بازی می کند و در مقابل تام هیدلستون در نقش اسطوره موسیقی کانتری هنک ویلیامز. اجرای اولسن به دلایل زیادی قابل توجه است، یکی از مهم ترین آنها این است که آدری همچنان می خواهد با هنک آواز بخواند، علیرغم اینکه هم گروه و مدیرانش احساس می کنند که او خواننده بدی است.

آواز خواندن عمدی نوع ضعیف یک چالش بازیگری منحصربه‌فرد را ارائه می‌کند، چالشی که اولسن در اینجا به کمال می‌رسد و یکی از به یاد ماندنی‌ترین بخش‌های یک فیلم دیده‌شده را خلق می‌کند.

۳ اینگرید به غرب می رود


الیزابت اولسن و اوبری پلازا در اینگرید به غرب می رود

یک کمدی تاریک که همه چیز درباره خطرات وسواس در رسانه های اجتماعی است، اولسن نقش خود را به عنوان تأثیرگذار محبوب تیلور اسلون نشان می دهد. زمانی که اینگرید نام‌دار اوبری پلازا با اسلون ملاقات می‌کند و با اسلون دوست می‌شود، به سرعت درگیر او می‌شود و به روابط اسلون با دوستان و خانواده‌اش حسادت می‌کند.

اولسن کار بزرگی را انجام می دهد که لحظات کمدی فیلم را میخکوب می کند، اما همانطور که پوشش رسانه های اجتماعی محو می شود و مخاطبان شخص واقعی را در پشت نمای اینفلوئنسر می بینند، قدرت کامل بازی اولسن به نمایش گذاشته می شود.

۲ مارتا مارسی می مارلین


در اولین فیلم خود، اولسن نقدهای تحسین برانگیزی به دست آورد و جوایز زیادی را به عنوان یک زن جوان که پس از فرار از یک فرقه تلاش می کرد زندگی خود را دوباره جمع کند. فیلم چیزهای زیادی از اولسن می‌پرسد که به شدت به تماس پاسخ می‌دهد، طیف وسیعی از احساسات را به نمایش می‌گذارد و اغلب در یک لحظه بین آنها جابه‌جا می‌شود.

این تطبیق پذیری و آسیب پذیری در اولین اجرای او روی پرده، تماشاگرانی را که فیلم را دیدند حیرت زده کرد و خبر از ورود یک استعداد باورنکردنی جدید برای تماشا داد. به نظر می‌رسد عمق و لایه‌هایی که او برای مارتا می‌آورد، نشانه‌های اولیه این است که چه چیزی واندا را به یک شخصیت محبوب در MCU تبدیل می‌کند، با تراژدی و غم و اندوه شخصیت‌ها اغلب در نمایش کامل.

۱ رودخانه باد


در این معمای قتل نئو وسترن، اولسن نقش یک مامور تازه کار FBI را بازی می کند که با یک مامور خدمات ماهی و حیات وحش ایالات متحده، با بازی جرمی رنر، همکاری می کند تا قتل یک زن جوان را در منطقه حفاظت شده هندی رودخانه باد در وایومینگ حل کند.

افسر تازه کار در فیلم ها اغلب مورد استفاده قرار می گیرد، اما اولسن از کلیشه هایی که می تواند تاثیر آن شخصیت ها را محدود کند اجتناب می کند. در حالی که شخصیت رنر با سایر شخصیت‌های داستان پیوندهایی دارد، اولسن نیروی محرکه فیلم است تا واقعاً تأثیری را که می‌گذارد، داشته باشد.

بعدی: دو شخصیت دکتر استرنج که بر اساس توانایی جادویی رتبه بندی شده اند

از LR: The Last of Us، تیزر پوستر سام ریمی و مرد عنکبوتی 4


بعد
۱۰ فیلم سام ریمی که تقریباً اتفاق افتاد

درباره نویسنده