۱۰ دلیل برای اینکه چرا باید آب را تمیز کنیم

اگر معضل آب تمیز شما این است که چگونه آثار آب را از گلدان های شیشه ای تمیز کنید، نوک آن کوه یخ را لمس کرده اید. اگر آب شما تمیز است، آیا باید روی گلدان های شیشه ای واترمارک بگذارید؟

راز: می توانید آثار آب را از گلدان های شیشه ای تمیز کنید. من تضمین نمی‌کنم که این کار روی هر گلدانی کار کند، و از شما می‌خواهم از این ایده‌ها با مسئولیت خودتان استفاده کنید، اما اینجاست. مقدار مساوی چای سرد را با سرکه مخلوط کنید، سپس یک قرص پاک کننده دندان مصنوعی را در مخلوط حل کنید. یا گلدان را با آب پر کنید و ۲ عدد قرص آلکا سلتزر را داخل آن بریزید. گلدان را یک شب در هر دو محلول خیس کنید، سپس آن را بشویید و خشک کنید.

ده دلیل برای اینکه چرا باید آب را تمیز کنیم

۱. آب تمیز برای بدن انسان حیاتی است.

بدن انسان از ۵۰ تا ۷۰ درصد آب تشکیل شده است و برای حفظ سلامتی به منبع منظم آب تمیز نیاز دارد. به آب آشامیدنی تمیز نیاز داریم. برای پخت و پز و نوشیدنی به آب تمیز نیاز داریم. تغذیه سالم و آب سالم دست به دست هم می دهند. ما باید برای حفظ آب پاک در سراسر جهان تلاش کنیم تا بتوانیم منابع کافی برای رفع این نیاز را حفظ کنیم.

۲. آب تمیز برای غذای ما حیاتی است.

اگر نتوانیم آب را تمیز کنیم و آن را تمیز نگه داریم، در رژیم غذایی حاوی غذاهای آلوده سکوت خواهیم کرد. نه تنها ماهی، بلکه گوشت و سایر میوه ها و سبزیجات ما را آلوده خواهند کرد. اگر می خواهیم ماهی سالم و تمیزی از رودخانه ها، نهرها و اقیانوس ها بپرد، باید آب را تمیز کنیم. اگر محصولات ارگانیک سالم می‌خواهیم، ​​باید آبی را که برای آبیاری محصولات استفاده می‌شود، تمیز کنیم.

۳. آب پاک برای سلامت انسان حیاتی است.

آب آشامیدنی پاک برای سلامتی حیاتی است، با این حال سازمان ملل متحد و سازمان بهداشت جهانی گزارش می دهند که ۱.۱ میلیارد نفر در سراسر جهان به آب آشامیدنی سالم دسترسی ندارند. عواقب سلامتی ویرانگر است. سازمان ملل متحد سالانه ۲.۲ میلیون مرگ را به دلیل آب و بهداشت ضعیف نسبت می دهد. اگر آب را تمیز کنیم، بهداشت بهتری را فراهم کنیم و به مردم بیاموزیم که چگونه آب را تمیز نگه دارند، نسل های آینده می توانند از زندگی طولانی تر و سالم تری برخوردار شوند.

۴. آب تمیز برای ورزش های آبی ضروری است.

شنا در آب تمیز از بیماری ها و بیماری های ناشی از آب آلوده و سمی در امان است. یک موج سوار نباید از بلعیدن آب در دستمال بترسد. قایقرانان و دیگرانی که از آب های ما برای تفریح ​​استفاده می کنند می توانند بدون نگرانی در مورد آلاینده ها استراحت کنند. با این حال، ۲۷ سال پس از تصویب قانون آب پاک در سال ۱۹۷۲، ۴۰ درصد از رودخانه‌ها، دریاچه‌ها و مصب‌ها هنوز برای شنای ایمن و ورزش‌های آبی مشابه بسیار آلوده بودند.

۵. آب تمیز برای ماهی ها و دیگر گونه های حیات وحش ضروری است.

ما به عنوان انسان باید در مورد نیازهای ماهی ها، نهنگ ها، پرندگان آبزی و دیگر انواع حیات وحشی که در آب زندگی می کنند فکر کنیم. البته ما باید هنگام نشت نفت، آب را تمیز کنیم، اما باید برای پاکسازی آبی که به اقیانوس‌ها، دریاچه‌ها، رودخانه‌ها و نهرهای ما می‌ریزد نیز تلاش کنیم. ما باید آب را برای حیات وحشی که در آب زندگی نمی‌کنند، بلکه برای سلامتی و بهداشت به آب تمیز وابسته است، تمیز کنیم.

۶. ما باید آب را تمیز کنیم تا ردپای کربن خود را کاهش دهیم.

انتشار گازهای گلخانه ای از تولید آب بطری خیره کننده است. پابلو باستر، مهندس پایداری و MBA، یک مطالعه جامع و جامع در مورد هزینه آوردن یک لیتر آب فیجی به آمریکا انجام داده است. او دریافت که بطری‌سازان تقریباً هفت برابر مقدار آبی که شما واقعاً می‌نوشید استفاده می‌کنند. کل آب مصرفی برای تولید و تحویل یک بطری آب وارداتی ۶.۷۴ کیلوگرم است! در فرآیند ساخت بطری، وارد کردن آب به داخل بطری و تحویل آن به شما، ۲۵۰ گرم گازهای گلخانه ای منتشر شد.

۷. برای کاهش ضایعات باید آب را تمیز کنیم.

هر بطری پلاستیکی آب آشامیدنی صدها سال طول می کشد تا در محل دفن زباله تجزیه شود. بسیاری از بطری های پلاستیکی آب آشامیدنی در حومه شهر پراکنده شده اند. برخی از آنها بازیافت خواهند شد، اما گفته می شود که فرآیند بازیافت محیط را با مواد سرطان زا سمی آلوده می کند. اگر آب را طوری تمیز کنیم که واقعاً عاری از آلاینده ها، مواد افزودنی، باکتری ها و ویروس ها باشد، مردم کمتر به آب بطری شده اعتماد می کنند.

۸. باران و برف تمیز داده نمی شود.

باران تنها یک مرحله از چرخه آب است. باران خالص به طور خود به خود در سراسر جهان نمی بارد، بلکه توسط جو فیلتر شده و از ابرهای خالص بیرون می ریزد. نه برف خالص باران، برف و سایر بارش‌هایی که دریافت می‌کنیم از توده‌های آبی روی زمین به آسمان راه پیدا می‌کنند. اگر نتوانیم آب روی زمین را تمیز کنیم، آلودگی نزولات جوی افزایش می یابد. نزولات جوی آلوده برای همه و هر چیزی که روی آن بیفتد مضر است.

۹. برای بهداشت کلی به آب تمیز نیاز داریم.

چه لباس‌های شما در ماشین لباسشویی مایتاگ باشد، چه فرش زیر اسکرابر یا بدنتان زیر دوش، آب تمیز برای بهداشت کلی ضروری است. از سال های اولیه پیش دبستانی به بعد، به کودکان آموزش داده می شود که بهداشت مناسب را رعایت کنند – این به آب تمیز بستگی دارد.

۱۰. پیامدهای دسترسی ناکافی به آب تمیز بسیار وخیم است.

بسیاری نگران پتانسیل جنگ های آینده بر سر آب هستند تا نبردهای کنونی برای نفت. وقتی دسترسی به آب پاک جوهره زندگی است، «بدون آب» ممکن است به معنای «عدم آرامش» باشد. عدم دستیابی به آب سالم در حال حاضر می تواند منجر به جنگ جهانی برای نسل های آینده شود.

ممکن است بتوانید دلایل بیشتری اضافه کنید. شما می توانید زمینه های مختلف را جایگزین کنید، اما نتیجه نهایی یکسان می ماند. باید آب را تمیز کنیم.

تمیز نگه داشتن آب عاقلانه تر و کم هزینه تر از تلاش برای تمیز کردن آبی است که کثیف و آلوده شده است. آیا برای آب پاکی که باقی مانده است، چنین حکمتی را توسعه دهیم؟

رژیم آنلاین دکتر روشن ضمیر https://rdiet.ir/ رژیم کتوژنیک دکتر روشن ضمیر