۱۰ فیلم برتر وال کیلمر به نقل از Letterboxd – باب خبر


با تاپ گان: ماوریک وال کیلمر، بازیگر مشهور هالیوود که در ۲۷ می ۲۰۲۲ وارد سینماها شد، آماده است تا یکی از نمادین‌ترین نقش‌های خود را در دریاسالار تام «مرد یخی» کازانسکی بازی کند. جدای از بدلکاری های هوایی خیره کننده، این فیلم به خاطر داستان جذابش مورد تحسین قرار گرفته است، به ویژه اینکه چگونه رقابت های قدیمی را دوباره زنده می کند و در عین حال شخصیت های جدید را معرفی می کند و اسطوره ها را به جلو می برد.

وال کیلمر با بیش از ۱۰۰ تیتراژ بازیگری از زمان اولین حضورش در سینمای بزرگ در سال ۱۹۸۴، انبوهی از شخصیت های سینمایی به یاد ماندنی و متنوع را به جهان عرضه کرده است، که اغلب با بزرگ ترین ستاره های سینما و بازیگران برجسته به طور یکسان روبرو می شوند. سوال واقعی این است، اراده تاپ گان: ماوریک برای کاربران Letterboxd به اندازه سایر نقاط جهان جذاب است؟

فیلم سینمایی روز

۱۰ Bad Lieutenant: Port Of Call New Orleans (2009) – ۳.۵ / ۵


استیوی و ترنس با هم در راه پله در Bad Lieutenant: Port of Call New Orleans ایستاده اند.

در دنباله جنایی قطبی کننده ورنر هرتزوگ ستوان بد: بندر کال نیواورلئانوال کیلمر در نقش استوی پرویت، یک افسر پلیس لوئیزیانا با یک شریک فاسد بازی می کند. نیکلاس کیج در نقش شریک گستاخ خود، ترنس مک‌دونا، یک قانونگذار معتاد به مواد مخدر و سوء استفاده از اقتدار است که پس از نجات جان مردی در طوفان کاترینا، به سمت یک فرود خود ویرانگر می رود.

مطالب مرتبط: ۱۰ بهترین فیلم به کارگردانی ورنر هرتزوگ (براساس IMDb)

نقش کیلمر در نقش استیوی که در Letterboxd به دلیل ترسیم ترسناک و کابوس‌آمیزش از تخریب روان‌شناختی سوء مصرف مواد، کارگردانی واضح هرتزوگ و بازی دلخراش کیج مورد ستایش قرار گرفت، ممکن است ناچیز باشد، اما اقدامات او در داستان مستقیماً منجر به نجات مک‌دونا در پایان می‌شود. امیدواریم کیلمر و هرتزوگ دوباره در آینده با هم کار کنند.

۹ نابغه واقعی (۱۹۸۵) – ۳.۵ / ۵


کریس یک میکروسکوپ را در Real Genius مطالعه می کند

یک سال قبل منتشر شد تاپ گان، نابغه واقعی دومین فیلم بلند حرفه ای کیلمر را رقم زد. کمدی نوجوان دهه ۸۰ که دست کم گرفته شده است، کریس نایت (کیلمر) را دنبال می کند، نوجوانی با ذهن درخشان با میل به مهمانی و شوخی که با دانش آموزی بسیار جدی تر همکاری می کند تا لیزری با فناوری پیشرفته بسازد. با وجود بی تجربگی، کیلمر در این نقش جذاب، کاریزماتیک و فوق العاده دوست داشتنی است.

با چندین نظر مثبت در مورد Letterboxd، گراهام جی ممکن است آن را به بهترین شکل بیان کرده باشد، و افزود: «وال کیلمر این بازی نوجوان دهه ۸۰ را به چیزی تقریباً جادویی تبدیل می کند. ارائه کمیک او تقریباً عالی است و هنگامی که او روی صفحه نمایش است (که خوشبختانه بسیار زیاد است)، Real Genius به دنده‌های بالا می‌رود.»

۸ فوق سری! (۱۹۸۴) – ۳.۶ / ۵


نیک تاکس آبی می پوشد و دستانش را در تاپ راز بالا می گیرد!

باور کنی یا نه، فوق سری! اولین فیلم وال کیلمر بود. جعل فیلم جاسوسی خنده‌دار همچنان یکی از خنده‌دارترین کارهای حرفه‌ای کیلمر است، که باعث می‌شود فقدان کمدی‌های او در دو دهه بعد بسیار رازآمیز باشد. از نظر داستانی، کیلمر نقش نیک ریورز، یک راک آمریکایی شبیه الویس پریسلی را بازی می کند که هنگام اجرای برنامه در آلمان شرقی در دام یک نقشه جاسوسی گرفتار می شود.

مطالب مرتبط: ۱۰ فیلم جعل شده توسط برادران زوکر

پاتریک ویلمز کاربر Letterboxd که مملو از تهوع‌های بینایی، جناس‌های احمقانه و تک‌خط‌های مضحک است، نزدیک به ۶۰۰ لایک به دست آورد زیرا عنوان کرد: «تیتراژ آغازین مربوط به آهنگ تقلیدی بیچ بویز درباره تیراندازی با اسکیت در حین سوار شدن بر تخته‌های موج‌سواری است. این فیلم هنر بالایی است.»

۷ Val (2021) 3.7 / 5


مستند Val val kilmer Ice man Top Gun

با بازی به عنوان موضوع مستند خود، وال زندگی حرفه ای ۴۰ ساله کیلمر را که از طریق برنامه های روزمره او دیده می شود، شرح می دهد. تینگ پو و لئو اسکات، پرتره صمیمی و صمیمی هنرمندی را کارگردانی می‌کنند که جان خود را به سرگرم کردن توده‌ها داده است، و با استفاده از چندین دهه فیلم خانگی، نمایی قانع‌کننده از یک ستاره سینما را که درک نشده است، به هم پیوند می‌دهند.

این مستند که توسط جک کیلمر، پسر وال روایت می‌شود، موقعیت‌های فردی و حرفه‌ای را که کیلمر تجربه کرده، از جمله مبارزه اخیرش با سرطان را بررسی می‌کند. Mathijs Breedveld، کاربر Letterboxd که صادق و آسیب پذیر است، فیلم را “نگاهی زیبا به ذهن شگفت انگیز وال کیلمر” می نامد.

۶ Kiss Kiss Bang Bang (2005) – ۳.۷ / ۵


پری و هری در بازی Kiss Kiss Bang Bang با اسلحه‌ها به سمت یک هدف می‌روند

به نویسندگی و کارگردانی شین بلک به عنوان یکی از بهترین فیلم های او، بوسه کیس بنگ بنگ یکی از کم ارزش ترین فیلم های جنایی دو دهه اخیر است. کیلمر در نقش گی پری، بازپرس خصوصی ظریف که با اکراه با دزد دست و پا چلفتی هری لاکهارت (رابرت داونی جونیور) همکاری می‌کند تا به او کمک کنند تا یک شغل بازیگری را به دست آورد، اما این زوج درگیر یک معمای قتل سخت می‌شوند. شیمی بین کیلمر و داونی واقعاً خاص است.

کیلمر با دیالوگ‌های تند، طنز ژانر ناسازگار و چرخشی بازیگوش در درام پلیسی پس‌زمینه، به ندرت سرگرم‌کننده‌تر بوده یا بر شخصیت خود مسلط بوده است. Yagagme در Letterboxd بسیار جالب است و می گوید: «این ساعت بسیار سرگرم کننده بود. شیمی بین RDJ و وال کیلمر در کل فیلم فوق‌العاده است، آن‌ها به قدری با هم سرگرم‌کننده هستند که هر وقت با هم روی پرده می‌روند، آن را دوست داشتم.»

۵ سنگ قبر (۱۹۹۳) – ۳.۸ / ۵


دکتر یک تفنگ را روی زمین در Tombstone می‌چسبد

کیلمر یکی از به یاد ماندنی ترین اجراهای خود را در نقش داک هالیدی مهیج انجام داد سنگ قبر، فیلم زندگینامه ای وسترن پر ستاره و بسیار تحسین شده. داک که در تومستون، آریزونا اتفاق می‌افتد، به دوست قدیمی‌اش وایت ارپ (کورت راسل) و برادرانش می‌پیوندد تا از تسلط خصمانه یک باند بی‌رحم به نام کابوی‌ها جلوگیری کند. قتل عام سریع، ضرب وشتم مرگبار، و حماسه را نشان دهید سنگ قبر نقل قول های فیلم

به درستی، بسیاری از ستایش‌های فیلم در Letterboxd به بازی فوق‌العاده کیلمر اشاره می‌کند، به طوری که پاپوپو می‌گوید «فقط وال کیلمر می‌تواند قماربازی را که بر اثر سل می‌میرد تقریباً شخصیت اصلی را از صحنه خارج کند» و سایلنت جی اضافه کرد: «تصور کن جک اسپارو در آن حضور داشت. یک وسترن این وال کیلمر در نقش دکتر هالیدی در Tombstone است. این حتی از آن چیزی که به نظر می رسد بسیار عالی است.»

۴ شاهزاده مصر (۱۹۹۸) – ۳.۹ / ۵


موسی عصای خود را در شاهزاده مصر نگه می دارد

حتی بزرگترین طرفداران وال کیلمر ممکن است فراموش کرده باشند که او صداپیشگی نقش های موسی / خدا را در فیلم انیمیشن DreamWork انجام داده است. شاهزاده مصر. طرفداران او در Letterboxd مطمئناً فراموش نکرده اند، به خصوص در مورد اینکه چگونه موسیقی متن موسیقی یکی از بهترین ها باقی مانده است.

مطالب مرتبط: DreamWorks – ۱۰ پروژه هیجان انگیزی که باید منتظر آن ها بعد از افراد بد باشید

اساساً بازگویی کتاب خروج، عشق به شاهزاده مصر از علاقه‌مندان سابق سینما که می‌گفت «هر آهنگ در این فیلم سیلی می‌زند» تا جیمز که می‌گوید «اساساً بهترین فیلم انیمیشنی است که تا کنون ساخته شده است» و متی ویتی که «یکی از بهترین فیلم‌های کتاب مقدس بدون شک ساخته شده است».

۳ عاشقانه واقعی (۱۹۹۳) – ۳.۹ / ۵


الویس در فیلم عاشقانه واقعی به کلارنس در آینه اشاره می کند

در حالی که چهره او تا حدی مبهم است، نقش بیت کیلمر در نقش الویس پریسلی خیالی در عاشقانه واقعی یکی از مشهورترین اجراهای او تا به امروز باقی مانده است. شاهکار فقید به کارگردانی تونی اسکات با صدایی بی نقص و زبان بدن دقیق که تقریباً ۳۰ سال بعد قانع کننده باقی می ماند، سزاوار همه ستایش هایی است که می تواند دریافت کند. بازیگران به تنهایی یکی از چیزهایی است که هنوز هم پابرجاست.

این داستان توسط کوئنتین تارانتینو نوشته شده و داستان کلارنس (کریستین اسلیتر) را دنبال می‌کند، فردی که در روز تولدش با آلاباما (پاتریشیا آرکت) آشنا می‌شود و با همکاران مواد مخدر دوست پسرش و همچنین مافیای ایتالیایی درگیر می‌شود. هر زمان که کلارنس در حال گیر کردن است، دوست خیالی اش الویس او را دلداری می دهد و دوباره اعتماد به نفس را القا می کند. در حالی که نقش او جزئی است، کیلمر دوباره برای اولین بار با تونی اسکات کار کرد تاپ گان.

۲ Top Gun: Maverick (2022) – ۴.۱ / ۵


مرد یخی در فیلم Top Gun: Maverick مقابل پرچم آمریکا ایستاده است

در حالی که اصلی تاپ گان کاملاً نمره را بدست نیاورد، عاقبت برتر آن تاپ گان: ماوریک قطعا به عنوان یکی از محبوب ترین فیلم های کیلمر تا به امروز ثبت شده است. این بار به کارگردانی جوزف کوسینسکی، کیلمر رقابت قدیمی خود را با پیت میچل (تام کروز) در نقش مرد یخی، یکی از معروف ترین شخصیت های سینمای دهه ۱۹۸۰ تکرار می کند. کیلمر گفت ای تی کانادا تکرار دوباره Iceman “مثل این بود که با دوستی که مدت هاست از دست رفته بودیم.” هواداران هم همین احساس را دارند.

جدا از حرکات آکروباتیک هوایی خیره کننده در فیلم، کاربران Letterboxd به سرعت متوجه شدند که ۲۰ دقیقه پایانی فیلم چقدر هیجان انگیز بود و قوس های شخصیتی چقدر قانع کننده بود. به عنوان مثال، hisnameisbleu flat-out فیلم را «شاهکار» می نامد و اضافه می کند: «تام کروز هرگز ناامید نمی شود».

۱ گرما (۱۹۹۵) – ۴.۲ / ۵


رابرت دنیرو و وال کیلمر در فیلم گرما

با توجه به نقش مهمی که او دارد و عملکرد فوق‌العاده‌ای که ارائه می‌کند، پیدا کردن آن درست به نظر می‌رسد. حرارت بهترین فیلم کیلمر معرفی شد. شاهکار جنایی گسترده لس‌آنجلس از کارگردان مایکل مان، دزد ماهر نیل مک‌کاولی (رابرت دنیرو) و خدمه‌اش را دنبال می‌کند که با انجام آخرین کار با ستوان، سرنوشت را آزمایش می‌کنند. هانا (آل پاچینو) داغ در دم آنها. کیلمر نقش کریس، شریک باحال، جذاب، سکسی و فوق‌العاده وفادار نیل را بازی می‌کند که بین عشق زندگی‌اش و خیابان‌ها گیر کرده است.

بدون کمبود تحسین برای فیلم در Letterboxd، بهترین پاسخ را دیوید سیمز دریافت کرد، که ۱۶۰۰ لایک دریافت کرد که صرفاً پرطنین ترین جمله کیلمر را در فیلم تکرار کرد: “برای من، خورشید با او طلوع و غروب می کند، مرد.” این خطی است که نقطه بی بازگشت را برای کریس و نیل مشخص می کند.

بعدی: همه فیلم‌های مایکل مان، از بدترین تا بهترین رتبه‌بندی شده‌اند

تصویر تقسیم شده از Kingpin در Hawkeye و Ikaris در Eternals


بعد
MCU: 10 بزرگترین سورپرایز فاز ۴، تا کنون