۱۰ فیلم کم ارزش برای استاد تعلیق – پاپ نیوز


آلفرد هیچکاک این نامی است که بیشتر بینندگان آن را می شناسند. حتی اگر از طرفداران فیلم‌های غیررسمی هستید یا تماشای فیلم‌های قدیمی را دوست ندارید، احتمالاً نام برخی از معروف‌ترین فیلم‌های او را شنیده‌اید. پس از همه، او کارگردانی است که در پس آثار کلاسیک محبوبی مانند پنجره عقب، سرگیجه، خودم، شمال از شمال غرب، و پرنده هابه عنوان مثال، اما نه محدود.

موضوعات مرتبط: بهترین فیلم های آلفرد هیچکاک ساخته شده در خارج از آمریکا

با این حال، هیچکاک ۶۱ عنوان کارگردانی به نام خود دارد (اگرچه یکی از آنها به مرور زمان از بین رفته است)، که به این معنی است که فیلم های بیشتری وجود دارد که باید فراتر از محبوب ترین ها رفت. برای هرکسی که مشهورترین کلاسیک او را دیده است، در اینجا ۱۰ مورد دیگر برای بررسی وجود دارد، از محبوب اما تا حدودی دست کم گرفته تا افرادی که از نظر جنایی مورد قدردانی قرار نگرفته اند.

برخورد دهنده ویدیوی امروز

“خرابکاری” (۱۹۳۷)

هیچکاک بیش از ۲۰ فیلم را در انگلستان کارگردانی کرد تا اینکه برای ارائه مشهورترین کلاسیک خود به آمریکا آمد که بسیاری از آنها در دهه های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ اکران شدند. اگرچه زوجی که او در زمان خود در انگلستان ساخته بود به خوبی شناخته شده است (عمدتا ۳۹ فوت و خانم ناپدید می شود) برخی به طور دسته جمعی به آنها دروغ می گویند، تا حدودی در بسته دفن شده اند.

خرابکاری شاید بارزترین مثال این باشد، حتی کسانی که برخی از فیلم های بریتانیایی او را می شناسند، تمایل به نادیده گرفتن آن دارند. این سزاوار عشق بیشتری است، حتی اگر یکی از تاریک ترین و شدیدترین فیلم های هیچکاک باشد، و یک لحظه شوکه کننده ضعیف دارد که در صدر صحنه دوش است. خودم، وقتی صحبت از شگفت انگیزترین صحنه های هیچکاک می شود. در دقیقه ۷۷، از بررسی این موضوع چیز زیادی برای از دست دادن وجود ندارد.

“خبرنگار خارجی” (۱۹۴۰)

سال ۱۹۴۰ سال خوبی برای هیچکاک بود، زیرا او اولین دو فیلم آمریکایی خود را در آن سال کارگردانی کرد که هر دو نامزد بهترین فیلم شدند. معروف ترین این دو، ربکا، در نهایت برنده بهترین فیلم، یعنی خبرنگار خارجی، کمتر شناخته شده از این دو، در نهایت در رتبه دوم قرار گرفت.

خبرنگار خارجی با این حال، صرفاً به این دلیل که از فیلم دیگری که هیچکاک در سال ۱۹۴۰ برنده شد در زمان جوایز به دست نیاورد، شایسته نادیده گرفتن نیست. این فیلم که به عنوان یکی از اولین فیلم هایی که به جنگ جهانی دوم می پردازد، شناخته می شود، وقایع منتهی به جنگ را از طریق داستان مهیج جاسوسی یک خبرنگار آمریکایی که تلاش می کند جاسوسان آلمانی را افشا کند، پوشش می دهد. در یک طرح

“قایق نجات” (۱۹۴۴)

فیلم عالی “گیر در یک مکان”. قایق نجات یک مقدمه بسیار ساده دارد. این فیلم که در بیشتر دوره‌اش به شخصیت‌هایش در یک قایق نجات کوچک محدود می‌شود، نشان می‌دهد که چگونه آنها برای زنده ماندن پس از غرق کردن قایق اصلی توسط یک زیردریایی آلمانی در طول جنگ جهانی دوم، تلاش می‌کنند.

در دست‌های کمتری، چنین محیط محدودی ممکن بود یک فیلم را خسته‌کننده کند، اما خوشبختانه دست‌های هیچکاک کم‌تر نبود. این فیلم در بیشتر زمان پخش ۹۶ دقیقه‌ای خود جذاب و شدید باقی می‌ماند، و در حالی که هیچکاک به ساخت روایت بسیار مفهومی کمک کرد، باید به بازیگران و فیلمنامه نیز که بخشی از آن توسط یک نویسنده مشهور آمریکایی نوشته شده است، اعتبار داده شود. جان اشتاین بک.

“جنون” (۱۹۷۲)

دومین و آخرین فیلم هیچکاک باعث شد که او برای ساخت به انگلستان بازگشت دیوانه، که مسلماً خشن ترین (و نژادپرستانه) فیلم او بود. این یک مقدار معینی از خشونت است که معمولاً فقط در فیلم‌های آمریکایی‌اش به آن اشاره می‌شود، و در داستان یک قاتل زنجیره‌ای که انگلستان را در هرج و مرج می‌اندازد و یک بدبخت بدبخت، تأثیر چندانی ندارد. مردی که به دروغ متهم به قاتل است.

مطالب مرتبط: جنون هیچکاک با گذشت زمان آزاردهنده تر می شود

این یک فیلم خشن است، اما فقدان لهستانی هالیوود باعث می شود در مقایسه با دیگر فیلم هایی که هیچکاک در چند دهه اخیر خود به عنوان کارگردان ساخته است، احساسی منحصر به فرد داشته باشد. و برای کسانی که از کمدی سیاه با کمی تعلیق قدیمی لذت می برند، دیوانه هر دو با عجله ارسال می کنند.

مشکل با هری (۱۹۵۵)

هیچکاک در مورد افزودن کمدی به فیلم‌هایش خجالتی نبوده است، اما فیلم‌های هیچکاک زیادی وجود ندارند که بتوان آنها را آشکارا «کمدی» توصیف کرد. این باعث می شود مشکل هری متمایز می شود زیرا فیلمی است که نسبت به اکثر فیلم های هیچکاک کمدی بیشتری دارد… علیرغم اینکه داستان هنوز تا حدودی تاریک است.

مردم با هری مشکل دارند زیرا هری مرده را در نزدیکی یک شهر کوچک پیدا کردند و هیچ یک از شهروندان آنجا نمی دانند با او چه کنند و نمی دانند چگونه او مرده است. در نتیجه، یک عنصر رمز و راز توسط برخی از مردم شهر که خوشحال هستند جسد را از مقامات پنهان می کنند، پیچیده تر می شود. برای یک لحن کمدی عجیب و غریب با تصاویر رنگارنگ و تمی غم انگیز، مشکل هری ارزش یک ساعت برای طرفداران هیچکاک را دارد.

“غریبه ها در قطار” (۱۹۵۱)

غریبه ها در قطار استقبال قابل قبولی از آن شده است، بنابراین ممکن است مانند برخی از جواهرات پنهان دیگر هیچکاک «دست کم گرفته نشود». این فیلمی است که به خوبی پیر شده است و هنوز هم طبق استانداردهای مدرن با سرعتی عالی در حال حرکت است، با یک پیش‌فرض غیرقابل انکار جذاب درباره مردی که سعی می‌کند دیگری را متقاعد کند که می‌داند هر دو چگونه می‌توانند از قتل فرار کنند.

ممکن است تعداد زیادی از مردم نام آن را شنیده باشند، اما تا حدودی دست کم گرفته شده است، به این معنا که همیشه در بین شرکت های برتر هیچکاک قرار نمی گیرد. او ممکن است در بین ۱۵ یا حتی ۱۰ فیلم برتر نباشد، اما آنقدر خوب است که در رتبه بندی بهترین فیلم هایش باید نزدیک به صدر باشد. از بین همه فیلم های او، این یکی از در دسترس ترین، سرگرم کننده ترین و همیشه سرگرم کننده ترین است.

طناب (۱۹۴۸)

در چیزی که به نظر می رسد یک فیلم بدون برش باشد، طناب این داستان نسبتاً ساده – در عین حال پر از تنش – را در زمان واقعی روایت می کند. دو دانشجوی جوان دانش آموز دیگری را می کشند و سپس جسد او را پنهان می کنند. آن‌ها آنقدر متقاعد شده‌اند که می‌توانند از جنایت فرار کنند و سپس با دوستان و همکاران دانشجوی مقتول جشن می‌گیرند در حالی که جسد به سختی پنهان شده و منتظر کشف شدن است.

مطالب مرتبط: چگونه «طناب» ​​هیچکاک و اجبار فلیشر به جنایت تبدیل شدند

واقعیتی که همه دیده اند طناب از آنجایی که یواشکی بودن باعث می شود تا حدودی مورد توجه قرار نگیرد. از سوی دیگر، ممکن است ساختن یک شات یک حیله به نظر برسد، اما هیچکاک با توجه به محدودیت های تکنولوژیکی دهه ۱۹۴۰ این کار را به خوبی انجام می دهد. او ممکن است نسبتاً شناخته شده باشد، اما او فقط نمره میانگین منتقدان ۷.۳/۱۰ را دارد که کمی ساده‌تر است.

Gamebound (1945)

شگفت انگیز او هیچکاک را می بیند که در حال کندوکاو در نوع تریلر روانشناختی است که در دهه های ۱۹۵۰ و ۱۹۶۰ به خاطر استادی کردنش مشهور بود. این به رابطه بین یک روانپزشک و یک بیمار مبتلا به فراموشی متهم به قتل و تلاش برای کشف خاطرات او مربوط می شود که ممکن است حقیقت را در مورد عامل قتل آشکار کند.

این چیزی شبیه یک آزمایش بتا برای یک هیجان کامل تر است بی آبرو یا سرگیجه منظور من این نیست شگفت انگیز باید نادیده گرفته شود. این یک مدخل مهم در فیلم‌شناسی هیچکاک است و هنوز هم به خوبی حفظ شده است. همچنین این که دارای دو سرنخ قابل توجه است، به لطف افسانه های هالیوود قدیمی، ضرری ندارد اینگرید برگمن و گریگوری پک.

“مردی که خیلی می دانست” (۱۹۳۴)

مردی که بیش از حد می دانست این یک فیلم در سال ۱۹۳۴ بود که هیچکاک در سال ۱۹۵۶ آن را بازسازی کرد. نسخه ۱۹۳۴ در انگلستان ساخته شد، در حالی که نسخه ۱۹۵۶ یک فیلم آمریکایی با بودجه بیشتر بود و یک ستاره بود. جیمز استوارت و دوریس دی همچنین به تمایز بیشتر آن از این دو کمک می کند.

نسخه ۱۹۵۶ مردی که بیش از حد می دانست با این حال، نباید به طور کامل فیلم اصلی را تحت الشعاع قرار دهد، زیرا هنوز در نوع خود فیلم خوبی است. تفاوت‌های کافی (عمدتاً قابل مشاهده) وجود دارد که هر دو ساعت را ارزشمند می‌کند، و با توجه به اینکه نسخه اصلی یکی از بهترین فیلم‌های هیچکاک قبل از هالیوود است، در حالی که علاقه زیادی به آن نمی‌شود، به طور جدی دست کم گرفته می‌شود.

ویرانگر (۱۹۴۲)

نباید با خود هیچکاک اشتباه گرفته شود خرابکاری از سال ۱۹۳۷، خرابکار یکی دیگر از فیلم های هیچکاک درباره مردی متهم به جنایتی است که مرتکب نشده است و باید فرار کند در حالی که تلاش می کند بی گناهی خود را ثابت کند.

این فرضیه ای است که هیچکاک قبل از سال ۱۹۴۲ (به ویژه در ۳۹ فوتو این یکی از چیزهایی است که او قطعاً پس از سال ۱۹۴۲ به آن بازگشته است (در شمال از شمال غرب، مثلا). در اینجا، داستان آشنا همچنان سرگرم‌کننده است، و حتی اگر یکی از به یاد ماندنی‌ترین تلاش‌های هیچکاک از دهه ۱۹۴۰ نباشد، هنوز آنقدر سرگرم‌کننده و هیجان دارد که ارزش تماشا کردن را داشته باشد.

بعدی: تاریخ تراژیک فیلم های گمشده، از فیلم های هیچکاک تا وسترن های جان وین