۱۰ قانون تجارت آنلاین سهام که هر معامله گر باید از آن پیروی کند – بیگ ۲۴ نیوز


به نظر می رسد تجارت آنلاین سهام یکی از ساده ترین راه ها برای کسب درآمد و ایجاد ثروت باشد. ممکن است در ابتدا یک یا دو بار موفق شوید، اما برای رسیدن به موفقیت مستمر، باید قوانین خاصی از بازار سهام را بدانید. اگر از این قوانین اساسی پیروی کنید، کسب سود نسبتاً آسان خواهد بود.

بیایید به ۱۰ قانون اساسی معاملات آنلاین سهام که هر معامله گر باید از آن پیروی کند نگاه کنیم.

۱. بازارها را مطالعه کنید.

از آخرین رویدادهای بازار مطلع شوید. آخرین رویدادها و گزارش های مالی را از شرکت هایی که می خواهید در آنها سرمایه گذاری کنید دریافت کنید. از احتمال بازگشت آنها آگاه باشید.

۲. قبل از سرمایه گذاری به یک استراتژی اساسی فکر کنید.

قبل از شروع یک کسب و کار، بهتر است یک هدف یا برنامه داشته باشید. خواه در مورد کسب درآمد سریع، تلاش برای تبدیل شدن به یک معامله گر ثابت برای سودهای بلندمدت یا جمع آوری پول برای یک هدف خاص باشد. همیشه این نیت را در ذهن داشته باشید و برای رسیدن به آن در حین حرکت، استراتژی طراحی کنید.

۳. فقط تا جایی که می توانید سرمایه گذاری کنید متعهد شوید.

شما باید محدودیتی برای میزان سرمایه گذاری در معاملات تعیین کنید. یاد بگیرید چگونه از سرمایه خود محافظت کنید و از شسته شدن آن جلوگیری کنید.

۴. ریسک خود را محاسبه کنید.

برای عملکرد سبد خود محاسبات آماری انجام دهید. ابزارهای زیادی در بازار وجود دارد که به شما در درک عملکرد یک نمونه کار کمک می کند. آخرین فن آوری را امتحان کنید و خطراتی را که ممکن است با آن روبرو شوید را درک کنید. امروزه کارگزاران بورس یک اپلیکیشن معاملاتی سهام ارائه می کنند که دارای تمامی ویژگی ها و ابزارهای داخلی است که می تواند به شما در داشتن یک تجارت کارآمد و موثر کمک کند.

۵. حقایق را در نظر بگیرید.

هنگام معامله، مهم است که وضعیت مالی شرکت را با جزئیات تجزیه و تحلیل کنید، نه بر اساس شایعات بازار یا احساسات مورد علاقه خود. احساساتی بودن در مورد یک شرکت خاص می تواند خطرناک باشد. به یاد داشته باشید که وضعیت همیشه آنطور که به نظر می رسد نیست.

۶. همیشه از راه های درست و مشروع معامله کنید.

بسیاری از کارگزاران در بازار سهام می توانند با وعده سود خود شما را فریب دهند. قبل از انجام هر معامله ای باید پیشینه آنها را به خوبی بررسی کنید. تجارت آنلاین سهام ممکن است از بیرون مانند یک بهشت ​​به نظر برسد، اما برای همه طرف های درگیر، تجارت یک تجارت جدی است. مراقب وعده های دروغین به عنوان بخشی از کمپین بازاریابی خود باشید. بنابراین، انتخاب یک پلت فرم کارگزاری قابل اعتماد مهمترین کاری است که باید انجام دهید.

۷. در صورت امکان موقعیت های خود را پوشش دهید.

تجارت در بازار ریسک دارد. استراتژی‌های پوشش ریسک وجود دارد که می‌تواند ضررهای شما را محدود کند.

۸. منضبط باشید.

همیشه یک رویکرد منظم به کار خود داشته باشید. از تصمیم گیری بر اساس انگیزه یا احساسات خودداری کنید و با دقت لازم با هر معامله رفتار کنید.

۹. عملی شوید.

حتی اگر می خواهید موفق شوید، ممکن است مجبور شوید به عنوان یک معامله گر ضرر کنید. مهم است که از دست دادن را به عنوان پله ای برای موفقیت تلقی کنیم.

۱۰. مهمتر از همه، به طور مداوم از قوانینی که ایجاد کرده اید پیروی کنید.

قوانین خود را فراموش نکنید در طول سفر ممکن است با استراتژی های جدیدی روبرو شوید که ممکن است برای شما جذاب باشد. اما هر بار قوانین خود را در ذهن داشته باشید.

آخرین افکار

معاملات آنلاین سهام مستلزم نظم و انضباط و کار سخت است. درک این قوانین و توسعه برنامه به موفقیت شما کمک می کند.