۱۰ نکته برای نوشتن مقاله برای یک برنامه پزشکی – ۲۰ خبرگزاری برتر


نوشتن مقاله کاربردی پزشکی

احتمالاً می دانید که یک مقاله کاربردی یک مقاله علمی است که توسط متقاضی متقاضی تحصیل در کالج یا دانشگاه نوشته شده است. این تکلیف بخشی ضروری از فرآیند پذیرش برای همه دانشجویان پزشکی است. موضوعات مقالات از بسیار خاص تا باز است. در این مقاله نباید تردید کنید، زیرا ممکن است کمیته پذیرش در مراحل اولیه انتخاب با شما خداحافظی کند. اما چگونه می توان یک مقاله خوب تهیه کرد، به خصوص اگر دانشجوی پزشکی هستید؟ در اینجا ده نکته موثر وجود دارد که به شما کمک می کند از دیگران متمایز شوید.

۱. شفاف باشید

فراموش نکنید که گاهی اوقات واضح و صادق باشید. به عنوان مثال، داستانی در مورد اینکه چرا دوست دارید بخشی از جامعه پزشکی باشید و در یک موسسه آموزشی خاص تحصیل کنید بگویید. افرادی را فهرست کنید که الهام بخش شما هستند یا در مورد پس زمینه انتخابی شما صحبت می کنند. این استراتژی قطعا به شما کمک می کند تا شانس خود را برای عضویت در جامعه دانشگاهی افزایش دهید.

۲. خلاق باشید، اما نه بیش از حد!

خلاق بودن در هنگام ایجاد مقاله کاربردی پزشکی اشکالی ندارد. افسران پذیرش مطمئناً از سبک نوشتاری پیشرفته شما قدردانی خواهند کرد. اما روی لبه چاقو راه نروید و زیاده روی نکنید. سبک های نوشتاری آوانگارد می تواند افسران پذیرش را گیج کند. علاوه بر این، آنها ممکن است ایده های شما را اشتباه تفسیر کنند و یکی از رقبای شما چراغ سبز را برای شما ببیند!

۳. نمونه های کاغذی خوب را پیدا کنید

همه جوانان نمی دانند از کجا شروع کنند، به خصوص اگر قبلاً هیچ تجربه ای نداشته اند. به همین دلیل باید در اینترنت به دنبال نمونه بگردند. چندین دانش آموز تکالیف مشابهی را پیش روی شما نوشتند. می توانید ببینید که آنها چگونه با تکه های کاغذ پیچیده برخورد می کنند. علاوه بر این، هیچ کس شما را برای یافتن خدمات نوشتاری قابل اعتماد و خرید یک مقاله پرستاری اذیت نمی کند. این مرحله ضروری شانس شما را برای تکمیل فرآیند پذیرش افزایش می دهد.

۴. تمرکز خود را حفظ کنید و از شر زباله های بیش از حد خلاص شوید

فراموش نکنید که مقاله شما دارای محدودیت کلمه خاصی است، بنابراین نمی توانید ده ها داستان زندگی، تشبیه یا استعاره را در آن بگنجانید. در عوض، فقط باید اطلاعاتی را که به پاراگراف های خود مهم هستند اضافه کنید. سعی نکنید همه چیز را در بیانیه شخصی خود جمع کنید، زیرا این کار شما را از وضوح مقاله خود دور می کند.

۵. مراقبه به نفع تفسیر

شما از قبل محدودیت های کلمات و نیاز به بیان افکار و ایده های خود را به وضوح می دانید. گام بعدی تجسم ایده ها و تجربیاتی است که در طول فعالیت های آموزشی خود دریافت کرده اید. بعد، اشتیاق خود را به پزشکی و مسیری که می خواهید برای یادگیری بیشتر طی کنید را نشان دهید. در نهایت، بینش و انگیزه خود را نشان دهید زیرا افسران پذیرش باید بدانند که چرا به شما چراغ سبز نشان داده شده است.

۶. از شر کلیشه ها خلاص شوید

در واقع، من صدها مثال را با جملاتی مانند «من می‌خواهم بخشی از جامعه پزشکی باشم که به مردم کمک می‌کنم، در خط مقدم نوآوری باشم و راه‌حل‌های درمانی جدید را دنبال کنم» خوانده‌ام. در واقع شما چنین انگیزه های واقعی دارید، اما از آنها بیش از حد استفاده می شود. سعی کنید از چنین اظهاراتی اجتناب کنید، زیرا آنها بسیار کلی هستند. در عوض، اهداف، انگیزه ها، جاه طلبی ها و انتظارات خود را مشخص کنید. داستان شما چه ویژگی خاصی دارد؟ چرا شما سزاوار این هستید که بخشی از جامعه دانشگاه باشید؟ قبل از شروع فرآیند نوشتن به این سوالات فکر کنید.

۷. از اصطلاحات خاص خودداری کنید

زبان مختصر همان چیزی است که اکثر دانش آموزان مدرن به آن نیاز دارند. به یاد داشته باشید که مقامات پذیرش باید هزاران مقاله را بخوانند و بعید است که زمان زیادی را صرف سخنرانی در دانشگاه شما کنند. بنابراین اگر از کلمات زیبا و بدون اغراق استفاده کنید کمک می کند. کلماتی را که به ندرت در فرهنگ لغت استفاده می شود جستجو نکنید و سعی نکنید هوشمندتر از آنچه هستید به نظر برسید. به عبارت دیگر، به هر قیمتی باید از اصطلاحات واژگانی اجتناب کرد.

۸. در موضوع بمانید

این واضح ترین نکته ای است که باید به خاطر بسپارید. مقاله شما احتمالا حاوی لیست خاصی از سوالاتی است که باید به آنها پاسخ دهید. به همین دلیل باید روی موضوع بمانید و بیش از حد خود و زندگی خود را توصیف نکنید. مطمئناً شما فرد جذابی هستید، اما مقاله شما هدفی دارد و باید آن را دنبال کنید.

۹. از چک کننده های سرقت ادبی استفاده کنید

بسیاری از دانش آموزان شروع به نوشتن مقاله بر اساس مثال ها، نقل قول ها و انشا می کنند. آنها حتی چند خط را کپی کردند تا کاغذهایشان محکم به نظر برسد. اما این راه درستی نیست. به همین دلیل است که باید از بررسی سرقت ادبی استفاده کنید و قسمت های غیر اصلی مقاله خود را بازنویسی کنید. قبل از رفتن به مرحله نهایی، از اصل بودن مقاله خود مطمئن شوید.

۱۰. از دستور زبان کامل و ساختار واضح اطمینان حاصل کنید

مقاله خود را تصحیح کنید و هر جمله را تجزیه و تحلیل کنید. هدف شما صیقل دادن هر پارامتر است. به عنوان مثال، تصور کنید که شما یک مجسمه ساز هستید که باید یک مجسمه کامل بسازد. این رویکرد مطمئناً به شما امکان می دهد که به موفقیت تحصیلی برسید. به هر حال، یک ساختار واضح، کلید یک مقاله خوب نوشته شده و پذیرش موفق است.

کلمات اخر

تمام ده نکته ذکر شده در بالا برای دانشجویان پزشکی امروزی ضروری است. برای اطمینان از موفقیت آمیز بودن فرآیند پذیرش، نکات و دستورالعمل ها را دنبال کنید. فراموش نکنید که شانس خوبی برای رسیدن به نتیجه دلخواه دارید، تسلیم نشوید. در عوض، زمان بیشتری را صرف بررسی تمام نکات و فرآیند نوشتن کنید. شما قطعا موفق خواهید شد، پس برای شما موفق باشید!