۱۳ سفر کایاک سواری شگفت انگیز برای تجربه فلوریدا


فلوریدا یک ایالت آبی است. نه تنها ما توسط اقیانوس اطلس و خلیج مکزیک احاطه شده‌ایم، بلکه مایل‌ها رودخانه‌ها، خلیج‌ها و دریاچه‌های باشکوهی در سرتاسر ما وجود دارد. برای کسانی که از کایاک سواری یا قایق رانی لذت می برند، فلوریدا به وضوح چیزهای زیادی برای ارائه دارد. در اینجا لیستی از بهترین سفرهای کایاک سواری وجود دارد که به شما کمک می کند آبراه های فلوریدا را کشف کنید.

۱. رودخانه Aklawha در فلوریدا مرکزی

۵ یا ۱۲ مایل

به نظر من این بهترین سفر دریایی در رودخانه فلوریدا است. شما در پایین دست پارو می زنید. پیچ و خم های زیادی در کانال رودخانه وجود ندارد، بنابراین نیازی به مبارزه با جریان های خائن نیست. بیشتر این رودخانه پوشیده از درخت است و سایه خنکی به شما می دهد. در زمستان، این درختان پر از پرندگان می شوند.

شما دو گزینه برای این سفر دارید. ابتدا، کایاک خود را در Ray’s Wayside Park راه اندازی کنید و به سمت پاسگاه رودخانه Ocklawaha بروید. حدود ۱۲ مایل، سفر یک روزه. بسیاری از قایق‌رانان قایق‌رانی را انتخاب می‌کنند و شبانه در پارک گور لندینگ کانتی کمپ می‌زنند. گزینه دوم شما این است که در واقع سفر خود را از گور لندینگ شروع کنید و ۵ مایل در پایین دست تا پاسگاه پیاده روی کنید. این یک پارو نیم روزی است. اداره پست می تواند کانو و شاتل اجاره کند.

کایاک سواری و میمون ها در رودخانه سیلور

میمون روی رودخانه سیلور

شخص میز

۲. پاروی رودخانه میمون نقره ای

۱۰ مایل رفت و برگشت

این سفر نیز از پارک Ray’s Wayside شروع خواهد شد. به جای حرکت به سمت شمال در Aklauha، به راست بپیچید و از رودخانه نقره بالا بروید. به سمت بالادست به سمت پارک ایالتی سیلور اسپرینگز، در حدود ۵ مایلی بالادست بروید. رودخانه در واقع از چشمه هایی با آب زلال شروع می شود. اگر کایاک دارید که می تواند روی آن بنشیند، می توانید در آب غلت بزنید و شنا کنید. فقط مطمئن شوید که می دانید چگونه در آب های عمیق به قایق برگردید.

بدیهی است که کایاک سواری در پایین دست دشوارتر است. یکی از نقاط دیدنی این سفر، ماکاک های وحشی است. به سمت جنوب رودخانه توجه کنید. افسانه ها حاکی از آن است که میمون ها از نوادگان میمون هایی هستند که پس از عکسبرداری از تارزان در سواحل رودخانه در دهه ۱۹۳۰ در طبیعت رها شدند. مراقب باشید: مقامات بهداشت ایالتی می گویند میمون ها می توانند ناقل هپاتیت B باشند. اگر خیلی نزدیک شوید، ممکن است سعی کنند با کایاک سواری فکر کنند غذا دارید.

۳. چشمه و رودخانه Waikiwa در نزدیکی اورلاندو

۱-۱۰ مایل

ویکیوا یکی از زیباترین و در معرض خطرترین رودخانه های فلوریدا است. این به عنوان یک ذخیره سازی آب برای محافظت از آن در برابر توسعه در فلوریدا مرکزی پررونق تعیین شد. این پارو که در شمال اورلاندو قرار دارد، پارویی محبوب برای بازدیدکنندگان پارک ایالتی Wekiwa Springs است. می توانید کایاک را در پارک یا از سازندگان کنار رودخانه در خارج از پارک اجاره کنید. اکثر مردم این کار را در یک سفر نیم روزه انجام می دهند و قبل از برگشتن در مسیری کوتاه در پایین دست قایق سواری می کنند. یک پارو روزانه شما را به جایی می برد که Wikiva با St. رودخانه جان

۴. راک اسپرینگز ران، همچنین در نزدیکی اورلاندو

۴ مایل

این در واقع شاخه ای از رودخانه Waikiwa است. فواره ها در کلی پارک، آپوپکا. این دویدن حدود ۹ مایل قبل از اینکه با Wekiwa ادغام شود. این پارو درست پایین دست است و از میان جنگلی زیبا می گذرد. یک کمپ بدوی در میانه راه وجود دارد. در طول ماه های گرم، رودخانه ممکن است با هیدرولیک مسدود شود و کایاک سواری را دشوار کند.

در Kings Landing می توانید کایاک یا قایق رانی کرایه کنید. فقط توجه داشته باشید که این سفر کایاک سواری در آخر هفته ها بسیار شلوغ می شود.

۵. پارک کوچک Eacon Greenway County

۲-۱۰ مایل رفت و برگشت

یکی دیگر از پاروهای منطقه اورلاندو، Little Econ Greenway است که از پارک بلانچارد، در شرق اورلاندو آغاز می شود. حدود ۷ مایل امتداد دارد. درختان نخل در کناره های Little Econ ردیف شده اند و مناظر زیبایی از زیستگاه تالاب طبیعی فلوریدا را ارائه می دهند. تجهیزات بسیاری در این منطقه وجود دارد که خدمات اجاره کایاک و اتوبوس شاتل را ارائه می دهند.

۶. Ichetucknee Springs در پارک فلوریدا شمالی

۳ مایل

این یکی دیگر از پاروهای زیبا در پارک ایالتی در شمال فلوریدا است. رودخانه Ichetucknee بیشتر به خاطر لوله هایش شناخته شده است، اما قایقرانان می توانند مسیر خود را در اطراف غده ها طی کنند تا از آب خالص چشمه لذت ببرند. این رودخانه از هشت چشمه در بالادست تغذیه می شود و به طول ۶ مایل جریان دارد. منطقه Upper Springs بسیار کم عمق و از نظر زیست محیطی محافظت شده است، بنابراین نقطه کانونی چندین مایل پایین دست است.

این یک سواری کوتاه با پارو یا مترو است، اما از برخی از شگفت‌انگیزترین مناظر فلوریدا عبور می‌کند. مراقب حیات وحش در سواحل رودخانه باشید. Beavers و سمورها نسبتاً رایج هستند. اجاره کایاک و تیوب در پارک دولتی یا وسایل فضای باز موجود است.

کایاک در تونل حرا

کایاک در تونل حرا

شخص میز

۷. تونل حرا در جزیره Caladesi

۱ یا ۳ مایل

این یک دست و پا زدن نسبتا کوتاه است. شما کایاک خود را از پل دوندین رها می کنید و از کانال به سمت پارک ایالتی جزیره کالادسی می روید. هنگام کایاک سواری در مارینا، به چپ بپیچید و ورودی مسیر حرا را خواهید دید. این مسیر از میان جنگل‌های حرا می‌پیچد و شما را به آب‌های آزاد پشت جزیره می‌رساند. مسیر در جاهایی پرپیچ و خم و باریک است، اما دست و پا زدن دشوار نیست. گزینه های ۱ مایلی و ۳ مایلی وجود دارد. این آزمایش در جزر و مد توصیه نمی شود.

۸. رودخانه Loxahatchee، پارو زدن با تاریخ

۷ مایل

این یک پارو به طول ۷ مایل در میان رودخانه ای وحشی و خوش منظره در جنوب مرکزی فلوریدا است. بیشتر رودخانه در پارک ایالتی جاناتان دیکنسون واقع شده است. شروع به پارو زدن در رودخانه ای با درختان سر به فلک کشیده سرو می کنید و به جنگل های حرا در سمت شمالی رودخانه ختم می شوید. یکی از نکات برجسته این پارو توقف در خانه ترپر نلسون، خانه سابق “مرد لوکساهاچی وحشی” است. کابین‌ها اکنون بخشی از سیستم پارک ایالتی هستند و سواری‌هایی با هدایت پارک رنجرز وجود دارد. منطقه کنار رودخانه صحنه برخی از شدیدترین نبردها در طول جنگ سمینول در سال ۱۸۳۸ بود.

قسمت بالایی رودخانه دارای جریان ثابتی است که به حوضه جزر و مدی پارک دولتی می ریزد. توجه داشته باشید که در حال حاضر هیچ شاتل یا سرویسی از پارک وجود ندارد.

۹. شکستن در مسیر وحشی رودخانه Suwanee

۵-۲۰ مایل

شمال فلوریدا رودخانه های بسیار زیبایی برای پارو زدن دارد. طولانی ترین رودخانه رودخانه سووانی است که از جورجیا سرچشمه می گیرد و بیش از ۲۰۰ مایل در خلیج مکزیک در فلوریدا امتداد دارد. نقطه برجسته رودخانه مسیر بیابانی رودخانه Suwannee است که بخشی از سیستم پارک های ایالتی فلوریدا است. اگر دوست دارید در هنگام سختی از هم بپاشید، این سفر برای شماست. پنج منطقه کمپینگ در امتداد مسیر وجود دارد که هر کدام دارای محل کمپینگ برقی و پنکه های سقفی هستند. این مسیر در ماه می، فلوریدا آغاز می‌شود، و اجاره کایاک و شاتل وجود دارد.

۱۰. فلوریدا کیز: دست و پا زدن در بهشت

۱-۲ مایل (می تواند بیشتر باشد)

کایاک سواری عالی در سراسر فلوریدا کیز وجود دارد، اما بهترین ها در کیز در شمال کی وست هستند. آب های اطراف Big Pine Key و Summerland Key برای کایاک سواری عالی هستند. آب در اینجا آرام، نسبتا کم عمق و به راحتی قابل عبور است. من توصیه می کنم از کایاک در حالت نشسته استفاده کنید تا به راحتی به آب برسید تا خنک شود و به راحتی به داخل آب برگردید. اگر دوست دارید از کایاک خود ماهیگیری کنید، اسنوک و ماهی های بازی دیگر در این آب ها وجود دارند.

سازندگان در این منطقه از کیز شامل اجاره و تورهای کایاک فلوریدا کیز و ماجراهای کایاک کاج بزرگ است.

۱۱. تورتوگا خشک و قلعه تاریخی جفرسون

۲-۶ مایل

برای اکثر مردم، این سفر یک عمر است، یک مورد واقعی در لیست چیزهای آنها. پارک ملی Dry Tortugas در خلیج مکزیک در ۷۰ مایلی غرب کی وست واقع شده است. تنها راه رسیدن به آنجا قایق یا هواپیمای دریایی است. بیشتر مردم با سوار شدن به کشتی آزادی یانکی از کی وست به آنجا می‌رسند. صبح شما را به پارک می برد و بعد از ظهر شما را برمی گرداند. اگر واقعاً اهل ماجراجویی هستید، می‌توانید یک شبه در Garden Key، محل قلعه جفرسون کمپ بزنید.

کایاک ها را می توان با هزینه اضافی سوار کرد و محدودیت هایی در اندازه وجود دارد. از پیش برنامه ریزی شده اگر به یک سفر یک روزه می‌روید، زمان زیادی برای پارو زدن در اطراف منطقه کلید باغ یا Long Key خواهید داشت. اگر شبانه در کمپینگ هستید، صبح به راه افتاده و به Loggerhead Key بروید. این یک پارو آب آزاد ۳ مایلی است، بنابراین آب و هوا را بررسی کنید.

کایاک سواری در میان جنگل های حرا

کایاک سواری در میان جنگل های حرا.

شخص میز

۱۲. آبراه اورگلیدز وایلدرنس

۹۹ مایل

من وارد این موضوع نمی شوم زیرا افراد کمی به این کار دشوار اهمیت می دهند. این یک پارو زدن ۹ روزه و ۱۰۰ مایلی در میان جنگل‌های حرا و خلیج فلوریدا است. جوجه ها (پدهای کمپ) به صورت استراتژیک در کنار جاده برای کمپینگ شبانه قرار می گیرند. اکثر مردم در نهایت به شهر اورگلیدز می روند و مسیر شرق را به سمت فلامینگو در پارک ملی اورگلیدز دنبال می کنند. مسیر مشخص است، اما بهتر است برای انجام این سفر یک GPS خوب داشته باشید.

مدار فلوریدا

مدار فلوریدا

FloridaDEP.gov

۱۳. مسیر سی تی را در اطراف فلوریدا دنبال کنید

۱۵۰۰ مایل (بله!)

اگر نمی توانید به اندازه کافی پارو زدن داشته باشید و زمان کافی ندارید، دوره قایقرانی در آب شور فلوریدا ممکن است برای شما مناسب باشد. این اسکن توموگرافی کامپیوتری نامیده می شود و برای افراد ضعیف قلب مناسب نیست. بیش از ۱۵۰۰ مایل از پنساکولا، در امتداد ساحل، اطراف اورگلیدز، از طریق کیز، و از ساحل شرقی تا مرز جورجیا گسترش می یابد. مانند پیاده‌روی در مسیر آپالاچی، افراد زیادی این کار را در یک زمان انجام نمی‌دهند. آهنگ به ۲۶ بخش تقسیم شده است و در صورت تمایل می توانید آنها را یکی یکی حذف کنید.

برای کسب اطلاعات بیشتر در مورد کایاک سواری و قایق رانی در رودخانه ها، دریاچه ها و سواحل فلوریدا، از انجمن مسیرهای پارو فلوریدا دیدن کنید.