18 بازیکن NBA به اتهام کلاهبرداری در بیمه بازداشت شدند

18 بازیکن NBA به اتهام کلاهبرداری در بیمه بازداشت شدند


دادستان منطقه جنوبی نیویورک ایالات متحده روز پنجشنبه اعلام کرد که 18 بازیکن سابق NBA به اتهام کلاهبرداری از برنامه مزایای سلامتی لیگ بسکتبال بازداشت شده اند.

دادستان فدرال گفت: گروهی از کارشناسان NBA فاکتورهای جعلی به ارزش نزدیک به 4 میلیون دلار ارائه کردند که هرگز دریافت نکرده بودند. بر اساس کیفرخواست ، این صندوق بین سالهای 2017 تا 2020 تقریبا 2.5 میلیون دلار به متهمان پرداخت کرده است.

این طرح توسط ترنس ویلیامز خوش آتیه از نیوجرسی نت انجام شد که چهار سال بعد از لیگ کنار رفت.

از جمله بدنام ترین متهمان گلن “بیبی بیبی” دیویس و تونی آلن بودند که هر دو در تیم قهرمانی سلتیکس 2008 NBA بازی کردند.

همچنین سباستین تلفر ستاره دبیرستان نیویورک و پسر عموی استفان ماربری ، آنتوان رایت بازیکن سابق نتز ، کریس داگلاس روبرتز ، سی جی واتسون و آلن اندرسون بازداشت شدند. نام آنتونی آلن ، یکی دیگر از اعضای تیم سلتیکس 2008 و همسرش نیز در شکایت ذکر شده است.

گفته می شود ویلیامز 230 هزار دلار بازپرداخت از بازیکنان برای فاکتورهای کلاهبرداری برای خدمات مانند جراحی دندان و تورهای کایروپراکتیک دریافت کرده است. دادستان گفت که این طرح به برخی بازیکنان 320،000 دلار پرداخت کرده است.

این افشاگری پس از آن صورت گرفت که دادستان های فدرال تأیید کردند که برخی از ورزشکاران خارج از کشور هستند وقتی به آنها گفته شد که برای ملاقات های پزشکی و تناسب اندام می روند.

شاکیان گفتند که آنها همچنین فاکتورهایی را صادر کرده اند که نشان می دهد برخی از بازیکنان در همان روزها دندان های مشابهی روی دندان های مشابه داشته اند.

به گفته آدری استراوس ، دادستان ایالات متحده ، حداقل 16 مظنون صبح پنجشنبه در بازداشت بودند. Telfair در دادگاه نیویورک محاکمه می شود ، در حالی که انتظار می رود دیگران به حوزه های قضایی دیگر منتقل شوند.

اشتراوس گفت: “آنها باید در مورد نقض جدی قانون پاسخ دهند.”

هنوز مشخص نیست که آیا بازیکنان از طرف خود وکیل دارند یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *