۳ قناری در معدن زغال سنگ نشان می دهد که اقتصاد به سرعت در حال ضعیف شدن است – بررسی محرک ۵۰۰۰ دلاری در راه است؟ – ۲۰ خبرگزاری برتر


علی‌رغم گزارش‌های شغلی اخیر که نشان‌دهنده انعطاف‌پذیری در بازار کار است، هنوز تردیدی وجود دارد که آیا این گزارش‌های شغلی نشان‌دهنده یک اقتصاد قوی هستند یا خیر – در اینجا بیشتر بدانید. به یاد داشته باشید، گزارش های شغلی شاخص های اقتصادی «تأخیر» هستند. سوال این است که آیا شاخص های دیگری، شاید حکایتی، از وضعیت فعلی اقتصاد ایالات متحده وجود دارد؟

دولت بایدن در تلاش است به مردم بگوید که تورم صفر است (با استفاده از اعداد ماهانه و نه عادی سالانه) و یک رکود واقعی نیست (دو چهارم رشد تولید ناخالص داخلی) – به گفته دولت بایدن، همه چیز خوب است. با این حال، نگاهی به سه جزیره قناری در شاخص های معدن زغال سنگ بیندازید که نشان می دهد اقتصاد به طور کامل از کووید بهبود نیافته و به سرعت در حال ضعیف شدن است.

قناری شماره ۱: مسکن

کاهش فروش مسکن خیره کننده است. فروش خانه های تک خانواری جدید در ماه جولای ۱۲.۶ درصد نسبت به سطح ژوئن و نزدیک به ۳۰ درصد نسبت به جولای سال گذشته کاهش یافت و به نرخ سالانه ۵۱۱۰۰۰ خانه رسید که پایین ترین سطح از ژانویه ۲۰۱۶ است. طبق داده های اداره سرشماری، قرنطینه ها در حال کاهش است. این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

روندهای فروش خانه جدید ایالات متحده 08-2022

قناری شماره ۲: فروش بلیط هواپیما

رفت و آمد مردم، یعنی فروش بلیط هواپیما، اغلب نشانگر فعالیت اقتصادی است. علیرغم برخی پدیده‌شناسی کار از خانه، بلیط‌های تفریحی ۲۲ درصد کاهش یافته است و سفرهای شرکتی واقعاً کاهش یافته است، ۳۷ درصد سال به سال نسبت به دوران قبل از کووید. اما نگران کننده روندی است که تداوم ضعف را نشان می دهد.

با نگاهی به آینده، استراتژیست های بانک آمریکا هشدار می دهند که اگر این نرمی در دو تا دو هفته آینده تغییر نکند، “این به یک مشکل اساسی تقاضا اشاره می کند و چشم انداز سه ماهه سوم ۲۲ ما را با خطر مواجه می کند.” این را در نمودار زیر ببینید و در اینجا بیشتر بدانید.

رشد بلیط هواپیماقناری شماره ۳: خرید شاخص های تولید (PMIs)

PMI های جهانی اخیراً عملکرد خوبی نداشته اند. در ایالات متحده نیز روند کاهشی دارند و یا راکد یا منفعل هستند. این PMI ها به طور گسترده توسط ناظران بازار به عنوان یک شاخص اقتصادی “پیشرو” استفاده می شوند. آخرین PMI های ماه اوت را در نمودار زیر مشاهده کنید.

PMI ایالات متحده 08-2022

قناری های دیگری نیز وجود دارند که به ضعف بالقوه اشاره می کنند، مانند کاهش فروش خودرو، رشد ضعیف دستمزدها و رکود هزینه های مصرف کننده. ما فقط می خواهیم به چند قناری در معدن زغال سنگ اشاره کنیم تا این ایده را از بین ببریم که همه چیز برای اقتصاد ایالات متحده خوب است. اما از اینجا به کجا برویم؟

همانطور که می دانیم، فدرال رزرو برنامه افزایش گسترده نرخ بهره را دنبال می کند که در صورت ادامه، منجر به رکود خواهد شد. سناتور الیزابت وارن نسبت به فشار فدرال رزرو برای مبارزه با تورم و سوق دادن اقتصاد ایالات متحده به رکود ابراز نگرانی کرده است. او درست می گوید، اما اگر این کار را نکنند، او در مورد جایگزینی تورم صحبت نخواهد کرد.

برای یک دوره بسیار کوتاه (چند ماه)، اقدام فعلی فدرال رزرو تورم را کاهش می دهد، اما قبل از وقوع یک رکود عمیق. میان دوره ای تمام وقت – بازی عالی برای دموکرات ها. تمام این صحبت های سخت پاول، رئیس فدرال رزرو، فقط حرف است.

نرخ وجوه فدرال باید به ۹.۶۹٪ (در حال حاضر ۲.۵٪) برای مبارزه با تورم نزدیک شود – در اینجا بیشتر بدانید. اما فروپاشی مسکن، خودرو، تولید و تقریباً هر بخش صنعتی را تصور کنید. به بودجه ای فدرال فکر کنید که به طور کامل با پرداخت سود بدهی ملی تمام می شود.

این قناری ها در نشانه های معدن زغال سنگ آتش سوزی شده اند.

اما البته این هرگز اتفاق نخواهد افتاد. فدرال رزرو مدت ها قبل از اینکه اقتصاد وارد یک رکود عمیق شود به یک محور تبدیل می شود. در حال حاضر درخواست هایی برای بررسی محرک وجود دارد. فرماندار پنسیلوانیا ولف گفت پرداخت مستقیم ۲۰۰۰ دلار به پنسیلوانیا “تغییر زندگی خانواده ها در جوامع سراسر مشترک المنافع را ایجاد می کند”.

دولت Wolf درست می گوید – زندگی پنسیلوانیایی ها را تغییر خواهد داد. فقط فکر کنید پرتاب بنزین با آتش تورم چه می کند. تا سال ۲۰۲۳، ما نمی توانیم منتظر بمانیم تا بایدن یک چک محرک ۵۰۰۰ دلاری را پیشنهاد کند.

چه چیزی می تواند اشتباه باشد؟

نمودار بیشتر برای پست های امروز را ببینید.

اگر این مقاله برای شما مفید بود، لطفاً کمک مالی کوچکی به ما کنید یک فنجان قهوه برای کمک به حمایت از روزنامه‌نگاری محافظه‌کار – یا اطلاع رسانی. متشکرم.

منبع سندیکایی برای مقاله اصلی RWR.