۴ راه سازگار با محیط زیست برای دور نگه داشتن آفات از حیاط خانه – باب خبر


نه در باغ ما

آهو و خرگوش می توانند گیاهانی مانند هاستا و گل اطلسی را سریع کار کنند. موانع فیزیکی مانند حصارها برای دور نگه داشتن مرورگرها از باغ شما بهترین هستند. اما بیشتر آنها با اسپری های دافع آفات بر اساس خون حیوانات یا تخم مرغ خام که دستور العمل های DIY را می توان به صورت آنلاین پیدا کرد، منع می شوند.

حفاظت از نهال

شته ها به طور کلی به گیاهان سالم و بالغ آسیب نمی رسانند و غذای حشرات مفید هستند – اما می توانند گیاهان جوان را ضعیف کنند. شته ها را با انگشتان یا آب از بین ببرید یا با صابون حشره کش اسپری کنید.

گل همیشه بهار، بله یا نه؟

بسیاری از باغبانان قسم می خورند که گل های رنگارنگ را به عنوان همراهان محافظ درخت انگور گوجه فرنگی بکارند. اگرچه پشتوانه علمی این ایده ناچیز است، یک مطالعه نشان داد که گل همیشه بهار فرانسوی به کاهش مگس های سفید کمک می کند. و همیشه گل همیشه بهار گرده افشان ها را جذب می کند – پس انتظارات خود را کم کنید، اما بکارید.

اشکال زدایی پاسیو

بسیاری از مواد دافع پشه بر اساس مواد طبیعی هستند. تحقیقات نشان می دهد که روغن اکالیپتوس لیمو یکی از موثرترین روغن ها است. یا یک راه جالب را برای جلوگیری از خونخواران امتحان کنید: آنها را با یک فن از مسیر خود خارج کنید. در یک گزارش های مصرف کننده آزمایش، یک پنکه فرود پشه ها را در اطراف آن ۴۵ تا ۶۵ درصد کاهش داد. جریان هوا حشرات را که پرنده های قوی نیستند، پراکنده می کند و CO2 بازدمی را که پشه ها را به سمت قربانیانشان می کشاند، پراکنده می کند.

برای داستان های بیشتر در مورد چگونگی کمک به سیاره، به natgeo.com/planet.

این داستان در شماره ژوئن ۲۰۲۲ ظاهر می شود جغرافیای ملی مجله