۴ راه که اتوماسیون خانه هوشمند راه را برای زندگی ایمن و سالم هموار می کند


4 راه که اتوماسیون خانه هوشمند راه را برای زندگی ایمن و سالم هموار می کند

سیستم‌های اتوماسیون فناوری خانه‌های هوشمند هوشمندتر و سریع‌تر در حال رشد هستند. اتوماسیون خانه هوشمند به صاحبان خانه اجازه می دهد تا خانه های خود را ایمن، راحت و کارآمد نگه دارند.

خانه هوشمند از ابزارهای شبکه هوشمند تشکیل شده است. می توان آن را با استفاده از تلفن هوشمند یا هر دستگاه شبکه دیگری پخش کرد. این دارای یک رابط برای کار است، مانند Echo Dot یا Google Assistant. ممکن است متناسب با نیازهای صاحب خانه باشد.

اتوماسیون خانه هوشمند چیست؟

اتوماسیون خانه هوشمند شامل استفاده از طیف وسیعی از دستگاه های تحت شبکه است. می توان آن را به طور مستقل و از راه دور کنترل کرد. هنگامی که تمام وسایل الکترونیکی خانه در یک سیستم ادغام می شوند، به عنوان “خانه متصل” نیز شناخته می شود.

ابزارهای اتوماسیون خانه هوشمند دارای یک سیستم واحد هستند که ترموستات خانه شما را کنترل می کند. همچنین چراغ ها، دوربین های امنیتی، قفل ها، بلندگوها، تلویزیون ها و غیره را کنترل می کند. سپس می توانید با تلفن خود یا یک دستگاه صفحه نمایش لمسی موبایل کار کنید.

راه حل های اتوماسیون خانه هوشمند باید بتوانند با سیستم های دیگر کار کنند. باید ویژگی های دسترسی از راه دور داشته باشد، قابل ارتقا و ارتقا باشد. شما باید یک رابط کاربری و شبکه قوی داشته باشید. برخی از راه حل های اتوماسیون خانگی عبارتند از نظارت بر خانه هوشمند، قفل هوشمند و روشنایی هوشمند. سایر موارد عبارتند از سلامت هوشمند، ترموستات هوشمند، توالت هوشمند، حمام هوشمند

۴ راه که اتوماسیون خانه هوشمند ایمنی و سلامت را بهبود می بخشد

۱. امنیت را تامین می کند

خانه های هوشمند همچنین دارای تدابیر امنیتی اضافی مانند دوربین های درب ورودی هستند. می توان آن را از راه دور کنترل کرد. سیستم های امنیتی خانه هوشمند به شما امکان می دهد هنگام کار آن را قفل کنید. همچنین به شما این امکان را می دهد که دوربین های مدار بسته را از طریق تلفن هوشمند خود نظارت کنید.

قفل هوشمند با دوربین و سیستم صوتی با برخی از سیستم های امنیتی موجود. اکنون می توانید بازدیدکنندگان را قبل از ورود به خانه خود مشاهده کرده و با آنها صحبت کنید. وقتی در خانه نیستید، به شما امکان می‌دهد مراقب تحویل‌ها یا بازدیدکنندگان غیرمنتظره باشید.

سیستم های مانیتورینگ خانه فعالیت را در میدان دید خود ثبت و نمایش می دهند. سرقت ها و سایر حوادث توسط سیستم های امنیتی خانه شناسایی و گزارش می شود. بسته به خطرات امنیتی، سیستم های امنیتی خانه هوشمند حسگرها را در مناطق استراتژیک در سراسر فضا قرار می دهند.

در صورت تهدید، سیستم های امنیتی هوشمند می توانند مداخله کنند. این اقدامات شامل قطع برق یا گاز است. سیستم های امنیتی هوشمند همچنین می توانند دمای ترموستات خانه شما را تنظیم کنند. می تواند چراغ ها را روشن یا خاموش کند یا با کلیک یک دکمه در را ببندد.

۲. راحتی خانه و تجربه حمام کردن را بهبود می بخشد

کل خانه شما ممکن است با قدرت صدای شما یا گوشی هوشمند شما کنترل شود. با صدای شما، دستیارهای خانگی مانند آمازون الکسا می توانند اطلاعاتی را در اختیار شما قرار دهند. همچنین می تواند موسیقی و سازهای دیگر را در خانه شما بنوازد.

حمام هوشمند با دستگاه های خانه هوشمند شما مانند تلفن های هوشمند کار می کند. حمام هوشمند کنترل و شخصی سازی کامل تجربه حمام کردن را به شما می دهد. ویژگی هایی مانند کنترل دمای فردی و کنترل پر شدن حمام را می توان با وان های مسی و انواع دیگر وان ها استفاده کرد.

با ابزارهای هوشمند اتوماسیون خانه، می توانید یک فضای اسپا سرگرم کننده در پناهگاه حمام خود ایجاد کنید. همچنین روشنایی قابل تنظیم را با لمس یا فعال سازی صوتی به راحتی ارائه می دهد. این می تواند وان حمام شما را به زیبایی بدرخشد.

به عنوان مثال، یک حمام هوشمند دارای دیافراگم های دیجیتال و LED های چشمک زن است که وقتی آب گرم می شود قرمز می مانند. وقتی سفید کامل باشد، رنگ آن تغییر می کند و با سرد شدن به رنگ آبی در می آید. این به خوبی با پنجه میسی پیش می رود. به این ترتیب، خانه های هوشمند به ساکنان خود این امکان را می دهد که از یک سبک زندگی مجلل و بدون استرس در خانه لذت ببرند.

همچنین می توانید آب دوش خود را پیگیری کنید. به عنوان مثال، وقتی در وان چکشی استراحت می کنید، می خواهید آن را با آب پر کنید. ابزارهای هوشمندانه اتوماسیون می توانند به پر کردن مقدار مناسب آب در دمای دلخواه کمک کنند و پس از اتمام کار آن را خالی کنند. توالت هوشمند با گرمکن صندلی و گرمکن پا نیز می تواند به شما در آرامش در حمام کمک کند.

۳. بهره وری انرژی را افزایش می دهد

بهره وری انرژی برای شما خوب است، همچنین هوایی که تنفس می کنید، آبی که می نوشید و جامعه شما. صرفه جویی در مصرف انرژی باعث کاهش آلودگی هوا و آب می شود. همچنین منابع طبیعی را حفظ می کند و محیط زندگی سالم تری را برای همه ایجاد می کند.

بسته به اینکه چگونه از فناوری خانه هوشمند استفاده می کنید، می توانید خانه خود را در مصرف انرژی کارآمدتر کنید. ترموستات هوشمند برنامه ریزی شده برای این کار موثر است. کنترل دقیق تری بر گرمایش و سرمایش خانه به شما می دهد. این کار را با یادگیری در مورد برنامه و تنظیمات دما انجام می دهد. سپس او می تواند موثرترین تنظیمات را برای روز پیشنهاد دهد.

در غروب آفتاب، چراغ های اتوماتیک و پرده ممکن است برای شیفت عصر برنامه ریزی شود. همچنین، هنگام ورود یا خروج از اتاق، چراغ ها می توانند به طور خودکار روشن و خاموش شوند، بنابراین هرگز انرژی خود را هدر نمی دهید. همچنین می توانید از طریق تنظیماتی مانند روشن یا خاموش کردن آنها در صورت لزوم، چراغ ها را کنترل کنید.

۴. بینش های اتوماسیون خانه هوشمند به بهبود سبک زندگی سالم کمک می کند

سبک زندگی سالم به عنوان انجام فعالیت هایی که سلامت شما را ارتقا می دهند تعریف می شود. پیاده روی پنج مایل در هفته می تواند یک فعالیت سالم باشد. همچنین گذراندن یک روز مجازی یا حضوری با عزیزانتان ممکن است کافی باشد. تغذیه سالم، فعالیت بدنی و مدیریت استرس همگی بخشی از سالم بودن هستند.

می‌توانید تعداد دفعات تماشای تلویزیون (و آنچه را که تماشا می‌کنید) و انواع غذاهایی که در فر تهیه می‌کنید را پیگیری کنید. ابزارهای اتوماسیون خانه هوشمند همچنین به شما این امکان را می دهد که کالاهایی را که در یخچال خود ذخیره می کنید، پیگیری کنید. این به شما این امکان را می دهد که نشان دهید در طول زمان چقدر انرژی مصرف می کنید. با استفاده از این بینش، ممکن است بتوانید الگوها و اقدامات روزانه خود را ارزیابی کنید. سپس می تواند به شما کمک کند تا در سبک زندگی خود تغییراتی ایجاد کنید.

نتیجه

ابزارهای اتوماسیون هوشمند می توانند به بهبود سلامت و ایمنی کمک کنند. سیستم اتوماسیون خانه هوشمند برای کنترل موثر خانه ایده آل است. امنیت، آسایش و ایمنی را برای صاحب خانه تضمین می کند. بنابراین، نصب ابزارهای هوشمند اتوماسیون خانه به شدت توصیه می شود.