۴ نکته برای بهبود امتیاز اعتباری ضعیف – ۲۰ خبرگزاری برتر


نکاتی برای بهبود نمره اعتبار ضعیف

امتیاز اعتباری شما معیاری است که وام دهندگان هنگام تصمیم گیری در مورد تایید یا رد وام شما به آن توجه می کنند. امتیاز اعتباری بالا اعتبار خوب در نظر گرفته می شود. اگر امتیاز اعتباری شما پایین است، اعتبار ضعیفی دارید. اگر به دنبال دریافت کارت اعتباری یا وام مسکن هستید، امتیاز پایین می تواند به شانس شما آسیب برساند.

این امتیازها از فهرستی از معیارهای تجمعی ایجاد می‌شوند که نحوه رسیدگی به بدهی‌ها را اندازه‌گیری می‌کنند. آیا به موقع پرداخت می کنید؟ آیا همه کارت های شما از حد مجاز فراتر رفته اند؟ چه مدت است که خطوط اعتباری دارید؟ اینها تنها تعدادی از عواملی هستند که در محاسبه امتیاز شما نقش دارند.

اگر امتیاز اعتباری ضعیفی دارید، نگران نباشید. با کمی کار و تمرکز می توانید تعادل خود را بهبود ببخشید. مهم است که استفاده از اعتبار خود را کاهش دهید و پرداخت های خود را به موقع انجام دهید. شما حتی می توانید یک کارت اعتباری مطمئن برای کمک به افزایش امتیاز پایین خود دریافت کنید. برای نکات بیشتر در مورد رفتن از اعتبار بد به خوب به خواندن ادامه دهید.

۱. از کارت اعتباری استفاده کنید

اگر اعتبار بدی دارید یا اعتبار ندارید، یک کارت اعتباری یا کارت اعتباری تضمین شده می تواند کمک کند. با استفاده مسئولانه از کارت اعتباری خود، می توانید موجودی خود را تکمیل کنید. کارت‌های امن اکثر صادرکنندگان به روشی مشابه کار می‌کنند. شما سپرده پرداخت می کنید، چیزهایی را با کارت می خرید و به موقع پرداخت می کنید و در نتیجه موجودی شما جمع می شود.

بسیاری از کارت ها به حداقل سپرده نیاز دارند. به عنوان مثال، اگر سپرده شما ۲۰۰ دلار باشد، به موجودی موجود شما تبدیل می شود و اکنون محدودیت اعتباری ۲۰۰ دلاری دارید. در صورت پیش‌فرض، این مسئولیت از سوی صادرکننده کارت حذف می‌شود. اطمینان حاصل کنید که صورتحساب خود را به موقع پرداخت می کنید تا هر ماه اعتبار ایجاد کنید. و اگر آن را به طور کامل پرداخت کنید، هیچ سودی تعلق نمی گیرد.

هنگامی که اعتبار کافی ایجاد کردید، شرکت کارت اعتباری شما ممکن است یک کارت اعتباری ناامن به شما پیشنهاد دهد. اینها کارت های استانداردی هستند که یک خط اعتباری یا یک خط اعتباری را بدون پرداخت پول نقد ارائه می دهند. در این مرحله می توانید کارت اعتباری خود را لغو کنید. با این حال، انجام این کار ممکن است به امتیاز اعتباری شما آسیب برساند. باز نگه داشتن حساب خود، موجودی شما را برای مدت طولانی حفظ می کند و به حفظ امتیازی که برای آن سخت تلاش کرده اید کمک می کند.

۲. نرخ استفاده از اعتبار پایین را حفظ کنید

مهم نیست از چه نوع کارت اعتباری استفاده می کنید، سعی کنید میزان استفاده از اعتبار خود را پایین نگه دارید. این همان چیزی است که دفاتر اعتباری هنگام محاسبه امتیاز اعتباری شما به آن توجه می کنند. بهتر است هر ماه کارت خود را پرداخت کنید. اگر نمی توانید، مبلغی را که وام می گیرید تا حد امکان پایین نگه دارید.

هدف این است که از تمام خطوط اعتباری خود که کمتر از ۳۰ درصد هستند استفاده کنید. این به این معنی است که شما هنوز بیش از ۷۰ درصد از حد اعتبار خود را باز دارید. کاهش استفاده بیش از این روی امتیاز شما تاثیر مثبت خواهد داشت. برعکس، هر چه اعتبار بیشتری استفاده کنید، امتیاز شما کمتر خواهد بود. افزایش سقف اعتبار فعلی شما بر اعتبار شما تأثیر منفی می گذارد.

هنگامی که کارت های اعتباری خود را پرداخت کردید، حساب ها را باز نگه دارید. این میزان اعتبار موجود را در مقایسه با بدهی شما افزایش می دهد که می تواند وضعیت مالی شما را بهبود بخشد. مدت زمان باز کردن حساب نیز در افزایش امتیاز شما مفید است.

۳. سابقه پرداخت خوب را حفظ کنید

سابقه پرداخت یکی از فاکتورهای مهم در نحوه سنجش سلامت مالی شماست. آیا ۱۰۰% مواقع به موقع پرداخت می کنید؟ آیا چندین پرداخت را به موقع و پشت سر هم انجام دادید؟ حداقل پرداخت کردی؟

پرداخت مداوم صورتحساب به موقع افزایش می یابد. زمانی که به نقاط عطف خاصی در تعداد پرداخت هایی که پشت سر هم انجام داده اید برسید، امتیاز شما می تواند افزایش یابد. پرداخت بیش از حداقل در هر بار نیز موثر است. پرداخت چند بار متوالی ممکن است تعداد شما را افزایش دهد.

برعکس، از دست دادن یک پرداخت یا عدم رعایت حداقل می تواند امتیاز شما را کاهش دهد. اگر در یادآوری پرداخت صورتحساب خود مشکل دارید، پرداخت خودکار را تنظیم کنید. اگر تاریخ سررسید حقوق شما چالش برانگیز است، با شرکت خود تماس بگیرید و ببینید آیا می توانید آن را انتقال دهید.

۴. قبوض معوقه را پرداخت کنید

آیا بدهی قدیمی دارید که پرداخت نشده یا در دست وصول است؟ آن ها را بگیر! اینها می توانند به شدت بر اعتبار شما تأثیر بگذارند. این یکی از سخت ترین ضربه ها در گزارش اعتباری شماست. اگر در بدهی های قدیمی گیر کرده اید، پیشرفت جدید سخت است.

با وام دهندگان قدیمی خود تماس بگیرید و برنامه ریزی کنید. بسته به سن بدهی و مدت زمانی که شما پشت سر گذاشته اید، شرکت ممکن است برای تسویه نقدی مذاکره کند. بررسی‌های مربوط به اعتبار شما می‌تواند تا هفت سال در گزارش شما باقی بماند. مراقب این موضوع باشید تا بتوانید ترمیم تعادل خود را شروع کنید.

و مراقب شرکت های تجمیع بدهی باشید. در حالی که ممکن است پرداخت های شما را کاهش دهند و برای تسویه بدهی شما مذاکره کنند، ممکن است اعتبار شما را نیز در این بین از بین ببرد. این شرکت‌ها اغلب پرداخت را متوقف می‌کنند و به شما اجازه می‌دهند که پیش‌فرض شوید تا بتوانید با پرداخت کمتری مذاکره کنید. سپس پرداخت های از دست رفته بر امتیاز اعتباری شما تأثیر منفی می گذارد. اگر مشکلی ندارید که ضربه کوتاه مدتی بپذیرید، تلفیق بدهی می تواند در بلندمدت به اعتبار شما کمک کند.

چه نمره اعتباری ضعیفی داشته باشید یا اصلاً نمره اعتباری نداشته باشید، می توانید سلامت مالی خود را بهبود ببخشید. ممکن است بسته به عمق سوراخ بیشتر طول بکشد، اما می توانید این کار را انجام دهید. بازگرداندن اعتبار نیاز به تمرکز و نظم دارد. خبر خوب این است که شما بزرگترین عامل در نمایه اعتباری کلی خود را کنترل می کنید – اقدامات خود.