۴ گام مهم برای جلوگیری از درام خانوادگی که رابطه شما را خراب کند


آیا نمایش خانوادگی در رابطه شما دخالت می کند؟ این چهار مرحله را دنبال کنید

شما شریک زندگی خود را دوست دارید. شما دوتا زندگی مشترکی دارید اما رابطه تان حباب نیست. اغلب می‌توان آن را توسط نیروها و فشارهای خارجی، از جمله دخالت اعضای نزدیک یا گسترده خانواده، آزمایش کرد. و نحوه رسیدگی به مسائل خانوادگی، مهم نیست که چقدر همدیگر را دوست دارید، می تواند پیوند شما را ایجاد یا از بین ببرد.

آنجلا آمیاس، LCSW، زوج درمانگر و یکی از بنیانگذاران کیمیاگری عشق، که برنامه های شبکه آنلاین را برای زوج ها ارائه می دهد، می گوید: «برخورد با مسائل خانوادگی به عنوان یک زوج می تواند دشوار باشد، زیرا هر خانواده قوانین خانوادگی متفاوتی دارد. وقتی در خانواده ای بزرگ می شوید، تصور اینکه قوانین شما عادی است آسان است. اما بسیاری از خانواده ها انتظارات سخت و ناسالمی دارند که در نهایت منجر به درگیری بین همسران می شود.

مربوط: سبک فرزندپروری شما چگونه بر روابط شما تأثیر می گذارد

بنابراین چگونه تأثیر انتظارات و تعارضات خانواده را بر روابط خود کنترل می کنید؟


درام خانوادگی چگونه بر روابط عاشقانه تأثیر می گذارد؟


به گفته دینا دناردو، روانشناس بالینی و درمانگر ازدواج و خانواده، هر پویایی مشکل ساز در خانواده اولیه می تواند به مشکل در روابط عاشقانه شما تبدیل شود، از والدین آزاردهنده گرفته تا خواهر یا برادر معتاد. هنگامی که یک شریک متوجه مشکلات و صحبت می شود، می تواند باعث تنش شود.

دی‌ناردو می‌گوید: «شریک‌ها معمولاً راحت‌تر از آنچه در خانواده می‌گذرد، می‌گذرند که به آنها تعلق ندارد. اگرچه آنها همیشه کاملاً صحیح نیستند، اما اغلب اعتبار زیادی برای آنچه آنها پیدا می کنند وجود دارد.

برای بسیاری از مردان، به‌ویژه مردانی که آنچه در خانواده‌شان اتفاق می‌افتد را نمی‌بینند (یا نمی‌خواهند ببینند)، این منجر به نزاع یا درگیری در رابطه عاشقانه می‌شود که اغلب آنها را از پویایی مشکل‌ساز دور می‌کند. بیرون،» او اضافه می کند.

شما ممکن است در سناریوی مخالف قرار داشته باشید، جایی که شریک زندگی شما را تحت فشار قرار می دهد تا قوانین ناکارآمد خانواده را بدون شکایت دنبال کنید. صرف نظر از موقعیت خاص شما، مراحل زیر می تواند به شما کمک کند تا رابطه خود را از درام خانوادگی محافظت کنید.


وقتی خانواده در رابطه شما دخالت می کند اقدامات لازم را انجام دهید


۱. هماهنگ با احساسات خود

آمیاس می‌گوید اول، مهم است که به احساس خود در مورد موقعیت توجه کنید. به گفته او، زمانی که خانواده شریک زندگی شما باعث ایجاد تنش در روابط شما می شود (آزار می بیند!) ممکن است انجام این کار آسان تر باشد. وقتی خانواده شما این مشکلات را ایجاد می کند، همه چیز می تواند پیچیده شود.

به عنوان مثال، قبل از اینکه از همسرتان به خاطر تماس های تلفنی مادرتان در اواخر شب شکایت کنید، یک دقیقه وقت بگذارید و احساسات خود را مرتب کنید.

آمیاس می افزاید: «اعتراف به اینکه احساسات منفی نسبت به والدین خود دارید سخت است، زیرا آنها به شما احساس گناه می کنند، اما اعتراف به گناه اولین قدم برای تعیین مرزهای سالم برای محافظت از رابطه است.

۲. بحث و بررسی و شناسایی مسائل

به گفته آمیاس، گام دوم این است که برای درک شرایط و به دست آوردن شفافیت، با شریک زندگی خود بحث و بررسی کنید.

او می‌گوید هنگامی که مشکل را بهتر درک کردید، می‌توانید گزینه‌های مختلفی را برای پاسخ به آن بررسی کنید. در اینجا، شنونده خوب بودن به همان اندازه مهم است که یک ارتباط صادق بودن.

دناردو می‌گوید: «با ذهنی باز به دیدگاه شریک زندگی‌تان درباره آنچه در حال وقوع است گوش دهید، حتی اگر موافق نباشید».

۳. از انطباق با انتظارات ناکارآمد خودداری کنید

ممکن است در مورد این موضوع صحبت کرده باشید که وقتی شریک زندگی شما در مورد مسائل زناشویی شما با خواهرش صحبت می کند، باعث ناراحتی و درگیر شدن شما می شود. یا شاید متوجه شده اید که تصمیمات شما بیش از حد تحت تأثیر انتظارات والدینتان است – و این باعث رنجش شریک زندگی شما می شود.

بعد از اینکه با موفقیت مشکلات را شناسایی کردید و احساسی که آنها در شما ایجاد می کنند، گام بعدی این است که از ارتباط با این اختلال خودداری کنید.

آمیاس می گوید: “اگر مشکل خانواده خانواده شماست، شریک زندگی خود را برای مقابله با انتظارات ناکارآمد خانواده تحت فشار قرار ندهید.” به همین ترتیب، اگر مشکلات خانوادگی شریک زندگی شما باعث درگیری در روابط شما شده است، به خود یادآوری کنید که برای حفظ آرامش در خانواده، لازم نیست قوانین خانواده را رعایت کنید.

مربوط: وقتی با پدر و مادرت ملاقات می کند چه فکری می کند؟

اگر احساس می کنید که برقراری ارتباط در این مورد دشوار است و از طریق دست اول با مشکلاتی مواجه هستید، دیناردو درمان فردی، زوجی یا خانوادگی را برای رسیدگی و تغییر پویایی مشکل ساز توصیه می کند.

۴. از یکدیگر حمایت کنید و رابطه خود را در اولویت قرار دهید

وقتی شروع به تغییر رفتار خود با خانواده خود می کنید، ممکن است عقب نشینی کنید. آمیاس پیشنهاد می کند به دنبال راه هایی برای حمایت از یکدیگر به عنوان یک زوج باشید.

او می گوید: «مسائل خانوادگی می تواند فشار زیادی بر روابط وارد کند. هنگامی که زوج ها در حمایت از یکدیگر شکست می خورند و رابطه خود را در اولویت قرار می دهند، مسائل خانوادگی حل نشده یکی از مهمترین دلایل پایان روابط است. “اگر برای رابطه خود ارزش قائل هستید، مطمئن شوید که کار با شریک زندگی خود را بر تلاش برای راضی نگه داشتن اعضای خانواده در اولویت قرار دهید.”

دناردو می افزاید: «تا جایی که ممکن است عینی به تعارض نگاه کنید و چند استراتژی متفاوت برای تغییر ارائه دهید.

ایده این نیست که اعضای خانواده را کنار بگذاریم یا “ما مخالف” باشیم. طرز فکر «آنها» در مورد اولویت‌بندی و محافظت از رابطه‌تان و یافتن سازش‌هایی است که برای شما و شریک زندگی‌تان مفید است و در عین حال مرزهای سالمی را با خانواده‌تان تعیین می‌کنید.

مربوط: برای تعیین مرزهای سالم در روابط چه باید کرد و چه کاری نباید انجام داد

پیروی از مراحل بالا پایان خوشی را تضمین نمی کند، اما انجام ندادن آن دستوری برای فاجعه است. شما نمی توانید کنترل کنید که اعضای خانواده چه می کنند و چگونه تعامل می کنند. با این حال، اگر شما و شریک زندگیتان به تغییر متعهد بمانید و به حفظ مرزهای خود ادامه دهید، رابطه شما می تواند درام خانوادگی زنده بماند و پیشرفت کند.

دناردو می گوید: «روابط می تواند به شدت آسیب ببیند و به دلیل مسائل حل نشده با خانواده اصلی به شدت آسیب ببیند. “اغلب این به این دلیل است که هیچ مرزی بین خانواده اصلی و زوج وجود ندارد.”

او می افزاید: «برخی از روابط پایان خواهند یافت. “یک یا هر دو شریک به شدت رنج می‌برند، اما نمی‌دانند چه کنند. و برخی با سرمایه‌گذاری روی باز بودن، آگاهی و تغییر، پیشرفت خواهند کرد.”

همچنین می توانید حفاری کنید: