۵ مشکل رایج مک بوک که ممکن است در طول زمان با آنها روبرو شوید – Big 24 News


چه از دستگاه خود برای بازی یا محل کار استفاده کنید، مشکلات رایج مک بوک شما را نگران می کند. اما معمولا به راحتی رفع می شود. اینها برخی از سرفصل ها هستند.

دانلود آهسته یا بوت شدن برنامه

تعیین علت دقیق کند شدن مک‌بوک در صورت وقوع می‌تواند دشوار باشد. چه مدت طول می کشد تا کامپیوتر پس از راه اندازی مجدد راه اندازی مجدد شود، یا راه اندازی یک برنامه چقدر سخت است، لپ تاپ کند می تواند استرس زا باشد. به خصوص اگر کاری برای انجام دادن داشته باشید. با در دسترس قرار دادن فضای درایو شروع کنید. در مرحله بعد، فایل های موقتی که در طول زمان انباشته شده اند را حذف کنید. اگر مطمئن نیستید که چگونه این کار را انجام دهید، MacPaw یک راهنمای عالی در مورد چگونگی سریعتر کردن مک خود دارد. نمونه‌هایی از داده‌های موقت شامل حافظه پنهان برنامه، برنامه‌های افزودنی و برنامه‌های افزودنی است.

کاهش عملکرد مرتبط با حافظه

هنگامی که نرم افزار MacBook شروع به تخصیص حافظه در جایی که نباید کند، نشت حافظه رخ می دهد. این ممکن است مشکل بزرگی به نظر نرسد. اما فرض کنید کامپیوتر خود را برای مدت طولانی بدون وقفه رها می کنید. در این صورت بدون شک با مشکلات عملکردی مواجه خواهید شد. راه اندازی مجدد مک بوک یک راه حل ساده برای مشکلات نشت حافظه است. با این حال، ابتدا باید عادت کنید که هر چند ساعت یک بار لپ تاپ خود را مجددا راه اندازی کنید. با انجام این کار، عملکرد کلی مک بوک بهتری خواهید داشت و از باتری ها به طور موثرتری استفاده می کنید.

مشکلات رایج مک شامل عملکرد ضعیف بازی است

برخی از مدل های مک بوک برای بازی عالی هستند. اگرچه صراحتاً برای بازی طراحی نشده است، اما می تواند عناوین کمتر جمع و جور را مدیریت کند. اما ممکن است متوجه عملکرد ضعیف بازی شوید. ممکن است مشکلات بازی های ویدیویی مستقیماً به مک بوک شما مرتبط نباشد. عملکرد ضعیف بازی معمولاً با برخی از موارد ذکر شده قبلی همراه است. اگر همچنان مشکل دارید، سیستم عامل خود را دوباره نصب کنید، درایورها را به روز کنید یا بازی ها را دوباره نصب کنید. تنظیمات بازی مانند اجرای در حالت پنجره نیز ممکن است کمک کند. با این حال، ممکن است فقط به یک مدل مک بوک جدیدتر نیاز داشته باشید.

طرفداران پر سر و صدا

فن های لپ تاپ هوای خنک را برای خنک کردن اجزای داخل آن می کشند. رایانه داغ به خوبی کار نمی کند و ممکن است دستگاه شما مشکل گرد و غبار داشته باشد که باعث می شود فن ها سخت تر کار کنند. همچنین از آنجایی که فن با گرد و غبار سریعتر مسدود می شود، نویز بالایی را تجربه خواهید کرد. اگر برای باز کردن و تمیز کردن مک بوک خود مردد هستید، از شخصی با تجربه بخواهید که لپ تاپ شما را تمیز کند. تمیز کردن حرفه‌ای فن‌ها و دریچه‌های مک بوک شما را به همان اندازه شاداب می‌کند. بنابراین، برای عملکرد بهینه فن و هواکش، سالی یک بار دستگاه خود را سرویس کنید.

اتصال به اینترنت غیر قابل اعتماد

ممکن است متوجه شوید که اتصال اینترنت در برخی از مناطق خانه شما ضعیف است. در دنیای شگفت انگیز، شما به جای شبکه بی سیم از کابل اترنت استفاده می کنید. با این حال، اگر این امکان پذیر نیست و از سرعت کم ناامید شده اید، چیزهایی وجود دارد که می توانید امتحان کنید. راه اندازی مجدد کامپیوتر معمولا اکثر مشکلات اینترنت را حل می کند. اگر کار نکرد، باید اتصال را قطع کرده و دوباره به شبکه وصل شوید. اتصال به اینترنت را نیز می توان با خاموش کردن بلوتوث بهبود بخشید. بلوتوث می تواند سیگنال های دیگر از جمله وای فای را مسدود کند.

خلاصه

مشکلات رایج مک بوک به راحتی حل می شوند. با این حال، ممکن است با بارگذاری و بوت کردن کند، عملکرد ضعیف ویدیو، و مشکلات اتصال به اینترنت مواجه شوید.