۵۰ بازاریاب رایانه های شخصی در APAC در حال آماده شدن برای ورود به Web3 هستند، اما اندازه گیری و مهارت ها موانع اصلی برای بازاریابی دیجیتال هستند.


WARC، مرجع جهانی بازاریابی موثر، با مشارکت MMA Global، امروز گزارش بازاریابی پیشرفته APAC را منتشر کرد.

این مطالعه سالانه نگاهی اجمالی به چگونگی پیشرفت صنعت ارائه می‌کند و بررسی می‌کند که چگونه بازاریابان، آژانس‌ها و صاحبان رسانه‌ها در منطقه می‌توانند این چالش‌ها را با تمرکز بر روندهای فعلی و فرصت‌های آینده مدیریت کنند.

پل استرینگر، مدیر تحقیق و ویرایشگر بینش، WARC. او گفت: این بیماری همه گیر قابلیت های بازاریابی دیجیتال را بهبود بخشیده است. اما محرک رشد در عصر دیجیتال، پیچیدگی ها و نیازهای بازاریابی جدیدی را به همراه دارد.

اطلاعات در مورد محل تخصیص سرمایه‌گذاری‌ها، اهداف و تاکتیک‌هایی که باید انتخاب شوند، و چه قابلیت‌هایی برای توسعه در این گزارش ضروری آمده است که به جامعه بازاریابی کمک می‌کند در آینده به موفقیت تجاری دست یابد.»

این مطالعه بر اساس یک نظرسنجی آنلاین انجام شده در APAC توسط WARC در ارتباط با MMA است. بین ژوئیه و سپتامبر ۲۰۲۲ برگزار شد و بیش از ۷۰۰ متخصص بازاریابی، ترکیبی از سمت مشتری، آژانس، صاحب رسانه، و بازاریاب فروشنده فناوری شرکت داشتند.

وضعیت بازاریابی مدرن در آسیا و اقیانوسیه ۲۰۲۲ ایده های کلیدی زیر را برجسته می کند:

  • بازاریابان به توانایی های خود در بازاریابی دیجیتال اطمینان دارند، حتی اگر یک سوم از آنها مهارت ها را به عنوان مانعی برای رشد بازاریابی دیجیتال ذکر می کنند.
  • APAC دارای ۲.۱۴ میلیارد کاربر فعال رسانه های اجتماعی است که تقریباً نیمی از کاربران جهانی است. جای تعجب نیست که شبکه های اجتماعی همچنان محبوب ترین کانال برای بازاریابی دیجیتال هستند و بیش از یک چهارم بودجه را دریافت می کنند.
  • بررسی چندگانه، که توسط ۵۱ درصد از پاسخ دهندگان نظرسنجی ذکر شده است، مهم ترین رفتار مصرف کننده است، پس از کاهش سرعت خرید آنلاین به دلیل خروج مصرف کنندگان از قرنطینه، از تجارت آنلاین (۴۷٪).
  • نیمی از بازاریابان APAC در حال آماده شدن برای ظهور وب ۳ هستند. تعداد مشابهی انتظار دارند که متاورس به طور قابل توجهی بر بازاریابی در پنج سال آینده تأثیر بگذارد.
  • در حال حاضر از هر پنج بازاریاب یک نفر از هوش مصنوعی و یادگیری ماشینی برای بهبود بازاریابی استفاده می کند، اما انتظار می رود این فناوری در دو سال آینده بیشترین تاثیر را بر بازاریابی داشته باشد. IDC انتظار می رود هزینه سیستم های هوش مصنوعی از ۱۸ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۲ به ۳۲ میلیارد دلار در سال ۲۰۲۵ افزایش یابد.
  • نسبت بیشتری از صاحبان رسانه (۶۶%)، نسبت به ۳۸% در سال گذشته، روی جمع‌آوری داده‌های مخاطب و تجزیه و تحلیل سرمایه‌گذاری می‌کنند زیرا به دنبال افزایش قابلیت‌های داده شخص اول خود هستند و برای آینده‌ای بدون کوکی‌های خارج از جعبه آماده می‌شوند.
  • اگرچه معیارها به عنوان بزرگترین مانع برای رشد بازاریابی دیجیتال در نظر گرفته می شوند، تنها اقلیت کوچکی از بازاریابان (۵٪) بر استفاده بیشتر از معیارها تمرکز می کنند.

نتیجه، روهیت دادوال، مدیر عامل – آسیا و اقیانوسیه، MMA Globalآویزان شد، با پذیرش سریع دیجیتال در منطقه پس از کووید، سرمایه‌گذاری در قابلیت‌های بازاریابی دیجیتال مانند هوش مصنوعی، جمع‌آوری داده‌های مخاطبان سفارشی، مجموعه‌های اندازه‌گیری، مهارت‌های بهتر و حضور در وب ۳ به بازاریابان مزیت رقابتی می‌دهد.

گزارش را از اینجا دانلود کنید.